29. októbra 2015

Ruská tenistka Maria Šarapovová odvracia úder Talianky Flavie Pennettovej vo svojom treťom vystúpení v červenej skupine na MS WTA Tour v Singapure 29. októbra 2015. Šarapovová vyhrala v dvoch setoch 7:5, 6:1. Foto: TASR/AP
Singapur 29. októbra (TASR) - Ruská tenistka Maria Šarapovová zdolala vo štvrtok na MS WTA Tour v Singapure Talianku Flaviu Pennettovú za 89 minút 7:5, 6:1 a stala sa bez straty bodu suverénnou víťazkou červenej skupiny. Do semifinále potiahla týmto výsledkom aj Poľku Agnieszku Radwaňskú.

Šarapovová, ktorá sa už skôr stala prvou semifinalistkou, pristúpila napriek postupovej istote k záverečnému skupinovému duelu zodpovedne. V prvom sete otočila stav z 1:3 a 2:4 a vyhrala ho 7:5. V druhom už jasne dominovala, súperke v ňom dvakrát uchmatla servis a zvíťazila 6:1.

Druhé miesto v skupine obsadila Radwaňská, ktorá si poradila s najvyššie nasadenou Rumunkou Simonou Halepovou za 106 minút 7:6 (5), 6:1. Halepová rozbehla zápas nádejne, viedla v prvom sete 2:0 i 3:1, no v šiestej hre stratila podanie a odvtedy išiel jej výkon dole. Radwaňská vyrovnala a set doviedla do tajbrejku. V ňom predviedla veľký obrat, keď prehrávala už 1:5, ale šiestimi loptičkami v rade skrátenú hru získala. V druhom sete už nedala súperke žiadnu šancu, keď jej trikrát ukradla podanie a napokon ho vyhrala jasne 6:1. Poľka po triumfe potrebovala pomoc od Šarapovovej, ktorá musela vyhrať nad Pennettovou v dvoch setoch a tak sa aj napokon stalo. Halepová po prehre obsadila v tabuľke tretiu pozíciu, Pennettová skončila až štvrtá.

"Tajbrejk sa dlho nevyvíjal v môj prospech. Snažila som sa získať loptičky v dôležitých momentoch a od toho som sa odrazila. Je veľmi milé počuť ľudí rozprávať, že moja hra je atraktívna. Dúfam, že ich budem ňou zabávať aj naďalej," vyslovila sa turnajová päťka, ktorá dosiahla jubilejné 500. víťazstvo na okruhu WTA.