01. novembra 2012

O veľké prekvapenie sa vo štvrtkovom stretnutí 3. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas v hale Palais Omnisports v Paríži-Bercy (dotácia 2 427 975 eur, tvrdý povrch ...

murray PARÍŽ 1. novembra (WEBNOVINY) - O veľké prekvapenie sa vo štvrtkovom stretnutí 3. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas v hale Palais Omnisports v Paríži-Bercy (dotácia 2 427 975 eur, tvrdý povrch Acrylic) postaral poľský kvalifikant Jerzy Janowicz, ktorý zdolal trojku pavúka Andyho Murrayho z Veľkej Británie za 146 minút 5:7, 7:6 (4), 6:2.

Škótsky tenista vyhral prvý set a v druhom mal dokonca mečbal pri vlastnom servise na 6:4. Poliak sa nevzdal, súperovi vzal podanie a úspechom v tajbrejku si vynútil tretí set. V ňom si udržal svoje podanie a dvakrát sa mu podarilo prelomiť servis úradujúceho olympijského víťaza v londýnskom Wimbledone.

"Súperovi sa podarilo odvrátiť mečbal a to mu pravdepodobne dodalo sebadôveru. Od tohto okamihu hral oveľa lepšie. Na kurte pôsobil omnoho agresívnejšie," povedal Andy Murray po prehre s vysokým 21-ročný Poliakom.

Už v stredu šokoval parížskych divákov Srb Novak Djokovič, ktorý vypadol s Američanom Samom Querreym, Rafael Nadal a Roger Federer vo francúzskej metropole neštartovali.