Rebríček TOP 10 najlepších brankárskych zákrokov:
6. Michael Garnett - Traktor Čeľabinsk
7. Alexander Jeremenko - Dinamo Moskva
8. Petri Vehanen - AK Bars Kazaň
9. Konstantin Barulin - Atlant Mytišči
10. Jakub Štěpánek - SKA PetrohradBRATISLAVA 30. marca (WEBNOVINY) - V Kontinentálnej hokejovej lige už bojujú len štyri mužstvá. Vo finále Západnej konferencie zvládlo prvý zápas lepšie moskovské Dinamo, ktoré zvíťazilo v Petrohrade 5:4 po predĺžení.

Vo Východnej konferencii naopak využil v prvom zápase domáce prostredie víťaz základnej časti Traktor Čeľabinsk, ktorý porazil Avangard Omsk 3:1.

Fantastický bodyček Dominika Graňáka

Prinášame výber toho najlepšieho z predošlého druhého kola play-off, kde ešte o Gagarinov pohár bojovalo osem tímov.

Slovenských fanúšikov môže tešiť, že medzi piatimi najlepšími bodyčekmi je aj ten, ktorý uštedril obranca Dinama Moskva Dominik Graňák útočníkovi Torpeda Nižnyj Novgorod Iľjovi Krikunovovi. Slovenský reprezentant bol aj vďaka tomuto bodyčeku a výborným výkonom ocenený ako najlepší obranca druhého kola play-off KHL a jeho bodyček bol vyhodnotený ako štvrtý najkrajší.

Svojej povesti nezostal nič dlžný "zlý" muž Jevgenij Arťuchin. Útočník Petrohradu nazbieral v základnej časti neuveriteľných 150 trestných minút. Na trestnej lavici sa mu evidentne páči, pretože v play-off už strávil na "lavici hanby" ďalších 40 minút.

Podľa oficiálnej stránky súťaže predviedol dvadsaťosemročný moskovský rodák, ktorý odohral aj 199 zápasov v NHL v 2. kole play-off najkrajší bodyček. Jeho výšku 193 centimetrov a váhu takmer 115 kíl pocítil na vlastnom tele obranca Atlantu Mytišči Andrei Zubarev. Ten sa musel cítiť, ako keby narazil do steny. Dvadsaťpäťročný Rus je totiž od Arťuchina o 10 centimetrov nižší a o viac ako dvadsať kilogramov ľahší a na striedačke len veľmi ťažko tento stret rozdýchaval.

Brankári privádzali hráčov do zúfalstva

V 2. kole play-off Kontinentálnej hokejovej ligy sa vyznamenali aj brankári. Tí svojimi fantastickými zákrokmi privádzali útočníkov do zúfalstva. Do TOP 10 sa dostal aj český brankár v službách Petrohradu Jakub Štěpánek, ktorý v zápase s Atlantom Mytišči chytil strelu útočníka Eduarda Lewandovského.

Do najlepšej desiatky sa už okrem Štěpánka vošli iba šiesti brankári, pretože až traja sa v prvej desiatke objavujú dvakrát. Najkrajší zákrok podľa oficiálnej stránky súťaže predviedol gólman Traktora Čeľabinsk Michael Garnett. Dvadsaťdeväťročný Kanaďan odchytal v tejto sezóne v základnej časti 45 stretnutí, v ktorých mal vyše 92-percentnú úspešnosť zákrokov.

Dobrá forma mu vydržala aj do bojov o Gagarinov pohár, kde patrí k oporám svojho tímu. V 2. kole play-off proti Kazani predviedol niekoľko veľmi pekných zákrokov. Víťazným sa stal zákrok, ktorým chytil do lapačky puk po strele Danisa Zaripova.