13. októbra 2016

Na archívnej snímke z 26. januára 2016 hokejista Chicaga Blackhawks Slovák Marián Hossa počas zápasu zámorskej hokejovej NHL proti Caroline Hurricanes v Raleigh. Iba sedem slovenských hokejistov sa objaví na štarte novej sezóny ...

Na archívnej snímke z 26. januára 2016 hokejista Chicaga Blackhawks Slovák Marián Hossa počas zápasu zámorskej hokejovej NHL proti Caroline Hurricanes v Raleigh. Iba sedem slovenských hokejistov sa objaví na štarte novej sezóny zámorskej NHL. Ďalší dvaja - Marián Gáborík (Los Angeles) a Tomáš Jurčo (Detroit) - začnú ročník na listine zranených hráčov a podľa lekárskych prognóz naskočia do súťažného kolotoča až v novembri. Ďalší piati čakajú na svoju príležitosť na farmách v nižšej AHL, reálnu šancu okúsiť profiligu však majú z nich iba traja. Počet Slovákov, ktorí sa v nadchádzajúcej sezóne predstavia v slávnej súťaži, by sa tak mohol vyšplhať maximálne na dvanásť, teda na rovnakú cifru ako vlani. Najskúsenejšími slovenskými hokejistami sú kapitán Bostonu Zdeno Chára a krídelník Chicaga Marián Hossa. Foto: TASR /AP
New York 13. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik sa aj vďaka asistencii krajana Mariána Hossu strelecky presadil v úvode nového ročníka zámorskej NHL. Chicago však v noci na štvrtok prehralo so St. Louis 2:5. Husársky kúsok sa podaril útočníkovi Toronta Austonovi Matthewsovi, ktorý pri debute v profilige strelil štyri góly. Ani jeho rekordný zápis však nepomohol Maple Leafs k víťazstvu. O triumfe domácej Ottawy 5:4 rozhodol v 37. sekunde predĺženia Kyle Turris.

výsledky:

Ottawa - Toronto 5:4 pp,
Chicago - St. Louis 2:5
/za domácich Pánik 1+0, Hossa 0+1/, Edmonton - Calgary 5:3 v 2. tretine /za domácich Sekera 0+1/, San Jose - Los Angeles 1:1 v 2. tretine