16. augusta 2015

Belgický cyklista Tim Wellens (Lotto Soudal) sa stal celkovým víťazom pretekov Eneco Tour. Wellens ...

tim wellens Záverečná 7. etapa sa skončila víťazstvom Taliana Manuela Quinziata vo farbách BMC.

GERAARDSBERGEN 16. augusta (WEBNOVINY) - Belgický cyklista Tim Wellens (Lotto Soudal) sa stal celkovým víťazom pretekov Eneco Tour. Wellens triumfoval s náskokom 59 sekúnd pred krajanom Gregom van Avermaetom a 1:17 min pred Holanďanom Wilcom Keldermanom.

Záverečná 7. etapa sa skončila víťazstvom Taliana Manuela Quinziata vo farbách BMC. Slovenský reprezentant z tímu Etixx - QuickStep Martin Velits skončil v 7. etape na 89. mieste s odstupom 8:21 min. V konečnom účtovaní mu patrí 96. priečka (+45:12).

Cyklistické preteky Eneco Tour - nedeľa:

7. etapa (St. Pieters-Leeuw - Geraardsbergen, 193,8 km): 1. Manuel Quinziato (Tal.) BMC Racing Team 4:18:18 h, 2. Björn Leukemans (Belg.) Wanty - Groupe Gobert +3, 3. Yves Lampaert (Belg.) Etixx- QuickStep +8,... 89. Martin Velits (SR) +8:21

Konečné poradie po 7. etape: 1. Tim Wellens (Belg.) Lotto Soudal 26:31:59 h, 2. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing +59, 3. Wilco Kelderman (Hol.) Team LottoNL-Jumbo +1:17, 4. Philippe Gilbert (Belg.) BMC Racing +1:40, 5. Fabio Felline (Tal.) Trek Factory Racing +1:48, 6. Andrij Grivko (Ukr.) Astana +1:54,...96. Martin Velits (SR) +45:12