06. apríla 2014

Hráči Bostonu Bruins si v rámci sobotňajšieho programu zámorskej hokejovej NHL poradili na vlastnom klzisku s Philadelphiou Flyers 5:2. Po dvoch tretinách bol stav vyrovnaný 2:2, ale "medvede" troma gólmi v ...

zdeno chara scott hartnell BOSTON 6. apríla (WEBNOVINY) - Hráči Bostonu Bruins si v rámci sobotňajšieho programu zámorskej hokejovej NHL poradili na vlastnom klzisku s Philadelphiou Flyers 5:2. Po dvoch tretinách bol stav vyrovnaný 2:2, ale "medvede" troma gólmi v záverečnom dejstve rozhodli o osude stretnutia. Pri štyroch presných zásahoch domácich asistoval švédsky krídelník Loui Eriksson, jednu prihrávku mal aj slovenský kapitán Bruins Zdeno Chára. Boston si týmto víťazstvom zabezpečil prvenstvo vo Východnej konferencii.

Hokejisti Colorada Avalanche na ľade St. Louis Blues neinkasovali. Naopak, sami štyrikrát skórovali a pripísali si presvedčivý triumf nad lídrom Západnej konferencie. Čisté konto si vďaka 31 zákrokom v bránke hostí pripísal ruský gólman Semion Varlamov.

Výsledky sobotňajších zápasov zámorskej hokejovej NHL:

Boston - Philadelphia 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Góly: 16. Krejčí (L. Eriksson, Lucic), 35. Lucic (Krejčí, L. Eriksson), 54. J. Boychuk (P. Bergeron), 55. Lucic (Krug, L. Eriksson), 60. Kelly (L. Eriksson, CHÁRA) - 35. Simmonds (Streit, C. Giroux), 37. Rosehill (Raffl, MacDonald)

Zdeno Chára odohral 22:26 min, pripísal si jednu asistenciu a dva plusové body, Andrej Meszároš (obaja Boston) odohral 17:01 min.

St. Louis - Colorado 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Góly: 22. P. Stastny (MacKinnon, Talbot), 27. MacKinnon (J. McGinn, Guenin), 31. Holden (P. Stastny), 56. R. O´Reilly (P. Stastny, Landeskog)