Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

21. novembra 2019

Video: Zimnú sezónu otvorili spolu s Tatranským ľadovým dómomTatranský ľadový dóm má podľa A. Érseka dosah na cestovný ruch nielen priamo vo Vysokých Tatrách, ale profitujú z neho aj okolité obce a mestá ako Kežmarok, Levoča či oblasti ako Bachledova dolina.Zdieľať
Katedrála Notre DameNa archívnej snímke Tatranský ľadový dóm. Foto: FOTO TASR - Oliver Ondráš
 

Vysoké Tatry 21. novembra  - Otvorením unikátnej atrakcie sa začala nová zimná sezóna, miestne organizácie cestovného ruchu aj hotelieri sú pripravení na nárast turistov. Potvrdila to výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lucia Blašková s tým, že Tatranci čakajú už len na sneh. „Jedinečná atrakcia svojho druhu nielen na Slovensku je tento rok inšpirovaná Katedrálou Notre-Dame v Paríži. Rozhodli sme sa práve kvôli požiaru, ktorý túto pamiatku postihol na jar. Vznikala pod rukami hlavného staviteľa Adama Bakoša, ktorý na ňu použil 225 ton ľadu,“ uviedla Blašková s tým, že umelecké dielo leží v nadmorskej výške 1285 metrov a každoročne priláka tisícky domácich a zahraničných turistov.


Zároveň dodala, že výstavba trvala približne mesiac, je opäť o čosi väčšia ako vlani a najvyšší bod je vo výške 12 metrov. „Sú tam také malé detaily, na ľavej strane sú ľudia, ktorí sa modlia k vežiam, čo symbolizuje aprílový požiar, je tam aj Quasimodo ako strážca, u ktorého si môžu návštevníci zazvoniť na zvonec, a sú tam aj tatranské prvky, ako napríklad plesnivec, ktoré tvoria vitráže katedrály,“ doplnila Blašková.Tatranský ľadový dóm má podľa ministra dosah na cestovný ruch nielen priamo vo Vysokých Tatrách, ale profitujú z neho aj okolité obce a mestá ako Kežmarok, Levoča či oblasti ako Bachledova dolina. Érsek zároveň zdôraznil, že rezort dopravy každoročne podporuje činnosť krajských a oblastných organizácií cestovného ruchu a turistických informačných centier formou dotácií. V roku 2019 pre 41 organizácií cestovného ruchu smerovala podpora vo výške viac ako 6,4 milióna eur. Zámerom poskytovania dotácií je podpora zmysluplných projektov a aktivít cestovného ruchu, lepšia kooperácia subjektov pôsobiacich v oblasti poskytovania služieb v jednotlivých regiónoch Slovenska. Cieľom je predovšetkým zvýšenie kvality v oblasti cestovného ruchu v turistických destináciách, čo vo všeobecnosti prináša ekonomický profit.

Na snímke parížska katedrála Notre Dame vytvorená z ľadu ako tradičný Ľadový dóm počas otvorenia zimnej turistickej sezóny na Hrebienku vo Vysokých Tatrách 21. novembra 2019. Foto: TASR - Oliver Ondráš

Modliaci sa pred Notre Dame

Vchod parížskej katedrály Notre Dame

Parížska katedrála Notre Dame

Postavy svätcov na priečelí katedrály Notre Dame

Postavy svätcov na priečelí katedrály Notre Dame

Na snímke postavy svätcov na priečelí parížskej katedrály Notre Dame vytvorenej z ľadu ako tradičný Ľadový dóm počas otvorenia zimnej turistickej sezóny na Hrebienku vo Vysokých Tatrách 21. novembra.

 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Foto: Tatranský ľadový dóm stavali sochári nepretržite 30 dní 12 hodín denne (23. 11. 2018)
 Vysoké Tatry počas kultúrneho leta pripravili rekordných 64 podujatí (15. 6. 2018)
 Foto: Ako vyzerali Vysoké Tatry v minulosti a dnes (20. 9. 2017)
 Knihu slovenského fotografa Filipa Kuliseva pokrstil dubajský šejk (19. 9. 2017)
 Tatranskú botanickú záhradu navštívilo tento rok 12.138 ľudí (18. 9. 2017)
 Mesto Vysoké Tatry prehralo súd s Milbachom o miliónové pozemky (16. 9. 2017)
 P. BARABÁŠ: Tatranskí nosiči sú poslednými európskymi endemitmi (15. 9. 2017)
 V Múzeu Tatranského národného parku pribudne medvedí brloh (8. 9. 2017)
 F. KULISEV: Náš Čabraďský hrad mi veľmi pripomína Machu Picchu v Peru (5. 9. 2017)
 P. HÁMOR: Na vrchol štítu sa nepostavím nohami, aby som ho nepoškvrnil (27. 8. 2017)nasledujúci článok >>
Kapela Coldplay vydáva nový album, na turné s ním však nepôjde a má ušľachtilé dôvody

Video: Zimnú sezónu otvorili spolu s Tatranským ľadovým dómom - diskusné fórum čitateľov