19. augusta 2007

Víkendové výsledky 6. kola Corgoň ligy

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 6. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2007/2008: SOBOTA: ZTS Dubnica - FC Senec 1:1 (1:1) Góly: 14. Seye - 37. ...

BRATISLAVA 19. augusta (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 6. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2007/2008:

SOBOTA:
ZTS Dubnica - FC Senec 1:1 (1:1)
Góly: 14. Seye - 37. Ujlaky, ŽK: 71. Zimen, 72. Pleva - 22. Pecha, 32. Ujlaky, 48. Kozár, 50. Papaj, 60. Matej Kováč, 82. Slovenčiak, rozhodovali: Kružliak - T. Somoláni, Jankovič, 1 800 divákov
Dubnica: D. Perniš - Zimen, Adámik, Nosek, Ondráš (61. Kiška) - Obert, Držík, J. Zápotoka (79. Lendvay), Pleva - Seye (73. L. Zápotoka), Grendel
Senec: Slovenčiak - M. Drahno, Marcin, Pecha (44. Gábriš), Milan Lukáč - Matej Kováč - Nemček, Papaj (55. Kitaš), Ujlaky, Hoferica - Kozár (87. Augustín)

Dubnica nastúpila bez zraneného strelca víťazného gólu z Banskej Bystrice Tomáša Zápotoku a tréner Bútora zmenil rozostavenie. V obrane nechal naľavo Ondráša, pričom do zálohy poslal Plevu. Aj tréner hostí využil možnosť zaradiť do zostavy novú akvizíciu - skúseného Ujlakyho. Prvý polčas mal veľmi dobrú úroveň, najmä zo strany domácich sa zrodilo mnoho akcii, ktoré neúnavne ťahal Grendel, pomáhali mu Obert a v strede poľa J. Zápotoka. V 14. min Grendel prihral na vedúci gól Seyemu a táto akcia bola dlho rozhodujúcou. V 30. min Pleva netrafil prázdnu bránku, v 32. min bol ťažko faulovaný Grendel a keď Dubničania svoju šancu nepremenili, prišiel trest v 37. min, keď Ujlaky z 20 m perfektne trafil šibenicu a vyrovnal na 1:1. V druhom polčase sa hra zmenila viac na boj, domáci vrhli sily do útoku, no nedarilo sa im zďaleka tak ako v prvej polovici. Hostia hrali často na istotu a napokon si z Dubnice odniesli cenný bod.
Hlasy:
Juraj Bútora (tréner Dubnice): "Chceli sme veľmi vyhrať, nacvičovali sme štandardné situácie, podarilo sa nám dať pekný gól, no po ňom sme nepremenili ďalšie príležitosti na druhý prípadne tretí zásah a stalo sa nám to osudným. Ujlaky vyrovnal a my sme sa už v druhom polčase nedokázali presadiť. Považujeme remízu za spravodlivú."
Ivan Galád (tréner Senca): "V priemernom zápase sme nehrali podľa našich predstáv, ale boli sme bodovo úspešní. Z našich hráčov nad všetkými gólom a výkonom vynikol Ujlaky, toto sa na slovenských ligových trávnikoch nevidí často. Som spokojný aj s korektným prístupom domácich."

MŠK Žilina - FC Nitra 0:0
ŽK: 12. Pečalka, 57. Vladavič - 63. Janíček, 65. Vrána, rozhodovali:Trutz - Ružbarský, Brendza, 5087 divákov
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Pečalka, Leitner - Zd. Štrba - Vladavič (89. Ančic), Devátý (56. Breška), Jež - Porázik, Lietava (61. Štyvar)
Nitra: Senecký - Čeman (84. Erik Hrnčár), Martin Tóth, Janíček, Ďatko - Grajciar, Šimončič, Gruber, A. Hesek, Machovec (73. M. Kostoláni) - Vrána (79. Babic)
Prvých dvadsať minút súboja tretieho s prvým prinieslo vyrovnaný futbal, ale bez vážnejšej šance na jednej či druhej strane. Vzruch priniesla až 23. min, keď Jež tesne z hranice šestnástky mieril nad bránku Nitry. O 5 minút pohladil Lietava hlavou Vladavičov center a Senecký musel na dvakrát likvidovať. Ďalšiu šancu mali Žilinčania po polhodine hry, no pri dvoch rohových kopoch sa neujala ani Pečalkova strela a Ježov center poslal Porázik hlavou vedľa. O ďalších päť minút mali prvú vážnejšiu šancu aj hostia, keď center Grubera poslal český legionár Vrána v dobrej pozícii nad. O niekoľko minút musel Kuciak vytlačiť pokus Machovca nad bránku. Polčas zakončila šanca Lietavu, ktorý po Devátého centri v 42. min mieril takisto v dobrej pozícii iba nad bránku.
V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V 51. min spálil ďalšiu dobrú šancu Porázik a o 3 minúty mohol na druhej strane otvoriť skóre Hesek, ale jeho superšancu v šestnástke zneškodnil Kuciak, keď vytlačil loptu na roh. Od 60. min domáci konečne začali viac tlačiť loptu pred Seneckého, trochu ich k tomu nakopli aj dva tvrdšie zákroky na Pečalku a Vladaviča a zákrok na Porázika v šestnástke, ktorý hlavný rozhodca Trutz neposúdil ako penaltový. V 68. min mal gól na kopačke Breška, ktorému priťukol Štyvar, ale jeho strelu k ľavej žrdi vytlačil Senecký na roh. Žilinčania v záverečných dvadsiatich minútach zatlačili hostí na ich polovicu, ale spaľovali jednu šancu za druhou. V 71. min mal Breška pred sebou už len odkrytú bránku, ale loptu poslal vedľa. V 78. min napálil Štyvar krížnou strelou loptu iba do žrde. V 80. min Porázik mieril vedľa a ďalšiu šancu žilinskému útočníkovi zmaril pripravený Senecký. Žilinčania v záverečnom nervóznom tlaku nevyprodukovali ani v nadstavených šiestich minútach vytúžený gól, a tak po veľmi dlhom čase odchádzali v domácom prostredí z trávnika po ligovom zápase bez víťazstva a streleného gólu.
Hlasy:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Som sklamaný z výsledku. Šancí na strelenie gólu sme mali v zápase dosť. Sebavedomie útočníkov z posledných výsledkov a z toho, že nedávame góly zrejme trochu upadlo a v koncovke sa trápime. Záver bol z našej strany síce o tom, že sme pritlačili súpera pred jeho bránku, ale bez efektu. Nechýbalo nám nasadenie, ale žiadalo sa viac futbalovosti. Namiesto toho bol náš prejav dosť chaotický."
Pavel Hapal (tréner Nitry): "Videli sme dobrý zápas. Samozrejme, že som s výsledkom spokojný, pretože sme mali proti sebe kvalitného súpera. Žilina si vytvorila množstvo šancí, najmä v prvom polčase. My sme mali tiež príležitosti na skórovanie, napríklad Hesekova šanca zostala nevyužitá, ale treba priznať, že sme mali aj trochu šťastia. To sa však pripojí aj k tomu, kto oň bojuje."

AS Trenčín - Spartak Trnava 0:2 (0:2)
Góly: 12. Barčík, 19. M. Tomčák, ŽK: 18. Jašurek, 24. Gergel, 50. Kleščík, 89. Minarčík - 45. Doležaj, rozhodovali: Vlk - Laskovský, Kubačka, 7645 divákov
Trenčín: Hodál - Čögley, Csaba Horváth, Mičenec, Minarčík - Jašurek, Kleščík, Godál, Gergel - Hlohovský (46. Kamenský) - Doubek
Trnava: Kamesch - Kopúnek, Poljovka, Doležaj, Cíferský - Kopačka - P. Ďuriš, Barčík, Hruška - Kožuch (90. Hlavatovič), M. Tomčák (74. Filipovič)
Domáci Trenčín pohrozil hneď v úvode, ale Doubek mieril vo výhodnej pozícii nad. Prvý polčas však patril Trnave, ktorú niekoľko tisíc fanúšikov hnalo od úvodných minút vytrvalo dopredu. Už v 12. min zaspala obrana Trenčína po prvý raz a Barčík pohodlne z hranice šestnástky otvoril skóre stretnutia. Skúsený stredopoliar robil domácim problémy aj naďalej a už v 19. min na jeho center naskočil Tomčák a poslal Spartak do dvojgólového vedenia - 0:2. Zvýšiť náskok hostí mohol Doležaj, no nemieril presne. Chvíle Trenčanov prišli až v závere I. polčasu. V 44. min Jašurek hlavičkoval sám približne zo siedmich metrov mimo a o chvíľu na to pri prieniku Godála zatiahol Doležaj záchrannú brzdu ešte pred pokutovým územím. Od rozhodcu si však vyslúžil iba žltú kartu a priamy kop Horvátha nemieril medzi žrde. V druhom polčase sa v Trenčíne veľa dôležitého neudialo. Trnava kontrolovala vývoj stretnutia a domácich nepustila do žiadnej vyloženej šance. Naopak zvýšiť mohol po strele z hranice šestnástky Tomčák, na opačnej strane mieril z podobnej pozície nepresne Kamenský.
Hlasy:
Rob McDonald (tréner Trenčína): "Nevyšiel nám náš zámer pritlačiť súpera v prvých desiatich minútach zápasu. Vypracovali sme si len pološance, dostali sme však dva hlúpe góly po našich chybách. V prvom polčase bol súper lepší, dávali sme mu najmä v strede poľa veľa priestoru. V druhom polčase to už bolo z našej strany o čosi lepšie. V našej hre však chýbali finálne prihrávky, ktoré by sme mohli premieňať na góly."
Josef Mazura (tréner Trnavy): "Z našej strany to bol dobrý výkon a po pekných kombinačných akciách sme strelili aj dva pekné góly. Musím preto mužstvo za hru v tomto zápase pochváliť."

NEDEĽA
FC ViOn Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica 3:2 (2:2)
Góly: 33. Herda (vlastný), 38. M. Gibala, 52. Peter Farkaš - 29. Kulík, 42. Tomaček, ŽK: 71. Hözl, 86. Kuračka - 63. Fofana, 90. Kulík, rozhodovali: Pavlík - Mókoš, Likavský, 2072 divákov
Zlaté Moravce: M. Peškovič - Pavlenda, Peter Farkaš, Choma, O. Číž - Hözl - Balát (60. Žembera), Kuračka, Greguška (12. Chren), Juska - M. Gibala (90. Pelegríni)
Banská Bystrica: R. Zajac - Marek Seman, Saláta, Kotrys, Herda - Tomaček (69. Semeník), Strnad (75. Peter Ďurica), Kulík, Pečovský, Hučko - Vukovič (46. Fofana)
Priebeh stretnutia citeľne ovplyvnilo vynútené striedanie domáceho režiséra hry Gregušku už v 12. min. Po polhodine hry štandardku z 25 metrov výborne rozohral hosťujúci Kulík a lopta z jeho nohy na prekvapnie všetkých skončila v sieti Peškoviča - 0:1. Už o minútu odpovedal Kuračka, no jeho strele chýbala presnosť. Vyrovnanie priniesla 33. min, keď Juska poslal prudký center do "malého vápna" a loptu nešťastne usmernil za Zajacov chrbát Herda - 1:1. V 38. min Kuračka rozohral priamy kop a agilný Gibala naklonil misky váh na stranu domácich - 2:1. Následne dve superšance v rozpätí minúty nepremenili Hözl a Juska. Okamžitý trest prišiel v 42. min, keď Tomaček šikovným lobom prehodil Peškoviča a vyrovnal na 2:2.
Po zmene strán začali domáci aktívnejšie. Odmenou im bol vedúci gól v 52. min, keď Kuračkov center z priameho kopu poslal za Zajaca parádnou hlavičkou Peter Farkaš - 3:2. O štvrťhodinu na to mohol predčasne rozhodnúť Juska, ktorý vycvičil obranu hostí, no sám pred brankárom mieril vedľa. V 88. min Herdovu strelu na bránkovej čiare v poslednej chvíli odvrátil Pavlenda. Už v nadstavenom čase ešte nebezpečne vystrelil z priameho kopu Kuračka, ale jeho pokus skončil iba na bočnej sieti. Nováčik súťaže napokon zaslúžene aj v treťom domácom zápase Corgoň ligy bodoval naplno.
Hlasy:
Ján Rosinský (tréner ViOn-u): "Po štvrtkovom súboji v Pohári UEFA to pre nás nebolo vôbec jednoduché. Pre zranenie nám chýbali Klabal, Ondrejka, Černák a nakoniec aj Greguška. Futbal je o chybách, po ktorých padajú góly na radosť divákov. Zápas bol až do konca na vážkach so šťastnejším koncom pre nás."
Rudolf Rehák (tréner Banskej Bystrice): "Diváci videli celkom dobrý ligový zápas so šťastným koncom pre domácich. Paradoxne rozhodli štandardné situácie, na ktoré sme sa pripravovali celý týždeň. Musím konštatovať, že sme si dali už tretí vlastný gól v sezóne."

FC Artmedia Petržalka - MFK Košice 0:0
ŽK: 82. Dosoudil - 30. Školník, 89. Putnocký, ČK: 67. Bašista (Košice) za faul, rozhodovali: Samotný - Rendko, Vindiš, 3510 divákov
Artmedia: Hýll - Čišovský, Dosoudil, Pavol Farkaš, Čvirik - Guédé (72. Piroška) - Obžera, J. Kozák, Fodrek, Patrik Mráz (46. M. Ďurica) - Sninský (46. Borbély)
Košice: Putnocký - Kišš, Kaminský, P. Bašista, Cicman - Školník, Pavol Majerník - Kolbas, N. Matič (69. L. Džogan), Pavol Jurčo (61. Milinkovič) - Bjedov (46. J. Novák)
Domáca Artmedia, ktorá nastúpila na duel s Košicami s netradičným hrotom Sninským, začala aktívne. Už v 2. min po Čišovského priťuknutí prenikol Kozák, no jeho strieľaný center nenašiel adresáta. O pár minút sa dvakrát po sebe predviedol gólman hostí Putnocký, ktorý vyrážal na roh pokus Čvirika zdiaľky, ako aj strelu Fodreka z priameho kopu. V 18. min prvýkrát trafili medzi tri žrde aj Košičania, no Bašista mieril len slabo do stredu. V 25. min sa sám pred brankára hostí dostával Obžera, ale ťahal za kratší koniec. O dve minúty sa v obrovskej šanci ocitol Fodrek, z 10 metrov však poslal odrazenú loptu len nad bránku. Na druhej strane sa Hýll zapotil po Cicmanovej hlavičke. Na konci prvého dejstva mali Petržalčania ešte dve obrovské príležitosti, no ani z nich nezapršalo. Najskôr Obžerov krásny prienik cez troch protihráčov nedokázal zužitkovať Sninský, ktorý vzápätí v nadstavenom čase prvého dejstva nevyužil ani situáciu zoči-voči Putnockému. Druhý polčas pokračoval tak, ako sa prvý začal - územnou prevahou domácich. V 54. min po svojej typickej pravej strane prenikol Obžera, Kozák však ľavačkou netrafil loptu. O pár okamihov nato si obaja spoluprácu vymenili, špílmacher "bielo-čiernych" našiel kolmicou rýchlonohého Obžeru, proti však bol dvadsaťdvaročný mladík v košickej bránke. Putnocký sa vyznamenal aj v 58. min, keď najskôr zneškodnil hlavičku Pavla Fakaša a vzápätí vyrážal aj gólovú strelu Čišovského. Dôležitý okamih prišiel v 67. min, keď Fodreka zastavil v čistej príležitosti Bašista a z rúk hlavného arbitra Samotného videl červenú kartu. Hostia sa po tomto momente ešte viac stiahli do defenzívy, a pokračovala snaha domácich o vedúci gól. V 76. min prenikol do pokutového územia striedajúci Piroška, no jeho pokus zmaril Putnocký. Na opačnej strane to po výbornej kolmici skúšal Kolbas, Hýll však bol pozorný. Päť minút pred koncom pomohlo košickému brankárovi po výbornej strele Pirošku brvno. V 87. min domácim fanúšikom zatrnulo pri prízemnej strele Cicmana, ktorá šla tesne vedľa pravej žrde. Mužstvu okolo kapitána Kozáka sa ani pri početnej výhode nepodarilo nájsť recept na prekonanie defenzívy hostí. Hrdinom východniarov sa tak úplne zaslúžene stal brankár Matúš Putnocký.
Hlasy:
Vladimír Weiss (tréner Artmedie Petržalka): "Sme sklamaní z výsledku, aj keď naša hra nebola až taká zlá. Súper nás výborne napádal, ťažko sme sa presadzovali. Chceli sme protivníka prekvapiť najmä zo štandardných situácií, keďže sme mali výškovú prevahu, no ani to nám nevyšlo. Opakujem, herne sme nesklamali - hráčom nemám čo vyčítať, snáď až na tú slabú koncovku."
Ján Kozák st. (tréner MFK Košice): "Artmedia išla od prvej minúty za víťazstvom. V prvom polčase sme jej boli ešte vyrovnaným súperom. Dobre sme vykrývali priestor a dokázali sme aj podržať loptu. V druhom dejstve to však už bol veľký tlak zo strany domácich, no nemali šťastie v koncovke. Nás podržal brankár, bod sme dnes získali so šťastím."

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 0:1 (0:0)
Gól: 80. Balaško, ŽK: 60. Ibragimov - 54. Balaško, 64. Jurč, 83. J. Maslo, 86. Kucka, rozhodovali: Vnuk - Kubica, Schmidt, 2082 divákov
Slovan Bratislava: J. Mucha st. - Dobrotka (59. M. Kubala), Švestka, Hanek, O. Szabó - Kosmeľ (78. Sylvestr), Slovák, Chlebek, M. Poliaček (22. Breznaník) - Ibragimov, Masaryk
Ružomberok: Hajdúch - Siva, J. Novotný, J. Maslo, Jurč - Zošák (13. Macko), Balaško, Kucka, Božok (90.+ Laurinc) - M. Bakoš, Pilár (90. P. Maslo)
Slovan začal duel proti Ružomberku aktívne a Hanek už v 3. min po rohe Szabóa dvíhal ruky nad hlavu, jeho hlavička však za bránkovú čiaru neprešla. V 8. min skúšal šťastie zdiaľky neúspešne domáci Masaryk, ktorého onedlho na druhej strane napodobnil Bakoš. V 21. min sa pred bránkou Slovana znenazdajky objavil kapitán hostí Jiří Novotný, no asistent rozhodcu odmával ofsajd. V druhej polovici prvého polčasu mali viac z hry Ružomberčania, najväčšiu príležitosť nevyužili v 40. min. Szabó na bránkovej čiare pustil loptu Pilárovi, no následné pokusy Kucku ani bojujúceho Pilára úspešné neboli. Po prestávke prevzali kontrolu nad stretnutím opäť futbalisti Slovana. V 52. min po individuálnej akcii Slováka strieľal z dobrej pozície Masaryk, ale jeho pokus sa od Novotného odrazil vedľa bránky. O sedem minút nedokázal loptu za Hajdúcha pretlačiť v skrumáži ani Hanek, o chvíľu na druhej strane pohrozil Bakoš. V 76. min sa na Muchu rútil Pilár, ale tiesnený Švestkom brankára belasých neprekonal. O štyri minúty sa to však podarilo Balaškovi - 0:1. V 88. min mohol vyrovnať legionár z Uzbekistanu Ibragimov, no z rohu šestnástky trafil iba žrď.
Hlasy:
Boris Kitka (tréner Slovana): "Od začiatku bolo vidieť, že je to zápas o jednom góle. Začali sme dobre, ale ja nechápem, prečo nedokážeme hrať na doraz. Súper nás potrestal za pasivitu. Musíme však dať hlavu hore, sami sme sa dostali zlými výsledkami pod tlak. Výrazne sa nám nedarila rozohrávka zozadu."
Přemysl Bičovský (tréner Ružomberka): "S výsledkom sme spokojní, na Slovane sa nevyhráva každé stretnutie. Počas väčšiny duelu sme hrali to, čo sme si zaumienili. Chceli sme eliminovať Slováka, čo sa nám čiastočne aj darilo. Nevyšiel nám začiatok druhého polčasu, no neinkasovali sme. Naopak - podarilo sa nám dať gól, pomohla nám v závere žŕdka a svojimi zákrokmi viackrát aj Hajdúch."