30. novembra 2010

Víťaz exhibície Race of Champions bol na Slovakia Ringu

Počas posledného novembrového víkendu sa v nemeckom Düsseldorfe konali prestížne motoristické Preteky šampiónov, čiže Race of Champions. V sobotňajšej ...

bez nazvu Portugalčan Filipe AlbuquerqueFoto: SITA/AP BRATISLAVA 30. novembra (WEBNOVINY) - Počas posledného novembrového víkendu sa v nemeckom Düsseldorfe konali prestížne motoristické Preteky šampiónov, čiže Race of Champions. V sobotňajšej súťaži národov bolo už štvrtýkrát v rade najúspešnejšie domáce Nemecko vo hviezdnej zostave s Michaelom Schumacherom a Sebastianom Vettelom, v nedeľu bol medzi jednotlivcami prekvapujúco najrýchlejší 25-ročný Portugalčan Filipe Albuquerque.

Talentovaný pilot talianskeho tímu Audi Sport Italia Albuquerque v auguste 2010 na vozidle Audi A4 DTM spolu s mladým Nitranom Filipom Sládečkom vyhral vytrvalostné preteky na Cene Slovenska, ktorá sa jazdila na jedinom slovenskom automobilovom okruhu Slovakia Ring pri Orechovej Potôni (okr. Dunajská Streda).

Pre 25-ročného rodáka z Coimbry, ktorý v tejto sezóne jazdil najmä súťaže cestných pretekov v rámci medzinárodných majstrovstiev Talianska, to bol mimoriadne vydarený debut na slávnom podujatí šestnástich najvýznamnejších súčasných automobilových pretekárov sveta. Bývalý víťaz seriálu Formuly Renault Eurocup a Formuly Renault Net z roku 2006 v Düsseldorfe nechal za sebou takých velikánov automobilového športu akými sú Sébastien Loeb, Sebastian Vettel, Michael Schumacher či Alain Prost. Jeho šokujúci triumf prekvapil celý motoristický svet. Vo finále nedeľňajšej súťaže jednotlivcov v troch finálových jazdách zdolal sedemnásobného majstra sveta v rely Francúza Loeba 2:1. Talentovaný portugalský pretekár, ktorý v minulosti jazdil preteky Formuly Renault, bol v semifinále rýchlejší ako úradujúci majster sveta F1 Sebastian Vettel. V druhom semifinále Loeb bol zasa úspešnejší ako Brit Andy Priaulx. Preteky šampiónov v Düsseldorfe počas dvoch súťažných dní videlo takmer 65 000 divákov.