20. marca 2016

Víťazná šnúra Barcelony sa skončila, neudržala dvojgólové vedenie

Hráč Barcelony Luis Suarez po premrhanej gólovej šanci.

Hráč Barcelony Luis Suarez po premrhanej gólovej šanci. Foto: TASR/AP

Madrid 20. marca (TASR) - V úvodnom nedeľňajšom zápase 30. kola španielskej futbalovej Primera Division zvíťazil Espanyol Barcelona nad Athleticom Bilbao 2:1. Hostia sa ujali vedenia v 20. min, keď zmätky v obrane domácich využil Javier Eraso. Espanyol otočil skóre zápasu v priebehu troch minút v úvode druhého polčasu. Najskôr v 54. min po rohovom kope prudkou hlavičkou z hranice pokutového kopu presadil Pepe Diop a dokonalý obrat zavŕšil v 57. min Felipe Caicedo.

V nedeľu sa v La Lige skončila dvanásťzápasová víťazná šnúra FC Barcelona. Úradujúci šampión viedol na pôde Villarrealu 2:0, pod čo sa gólmi podpísali Ivan Rakitič a Neymar, no duel nedotiahol do víťazného konca. V 57. minúte znížil Cedric Bakambu a po hodine hry vyrovnal "vlastencom" Jeremy Mathieu. Napriek tomu "Barca" zveľadila náskok na čele tabuľky na deväť bodov, keďže druhé Atletico podľahlo v sobotu Gijonu 1:2.

sumáre:
Espanyol Barcelona - Athletic Bilbao 2:1 (0:1)

Góly: 54. Diop, 57. Caicedo - 20. Eraso. 20.753 divákov.

FC Villarreal - FC Barcelona 2:2 (0:2)
Góly: 58. Bakambu, 63. Mathieu (vl.) - 20. Rakitič, 41. Neymar (z 11 m), 24.398 divákov