24hod.sk    Šport    Futbal

12. septembra 2005

Víťazne len Porto

V prvom predohrávanom stretnutí 2. kola talianskej futbalovej Serie A sa o prekvapenie postaral zajtrajší súper Artmedie Bratislava v H-skupine Ligy majstrov milánsky Inter, ktorý na pôde Palerma utrpel prehru 2:3.

Domáci si dokázali vytvoriť pohodlný trojgólový náskok, na zvrat nestačili ani dva presné zásahy striedajúceho Julia Cruza v posledných piatich minútach zápasu. Tréner Interu Roberto Mancini nechal sedieť na lavičke brankára Francesca Tolda, Luisa Figa, Dejana Stankoviča a Alvara Recobu, Milánčanom tiež chýbali zranení Siniša Mihajlovič a Santiago Solari.
Nedarilo sa ani ďalšiemu súperovi Artmedie - Glasgowu Rangers. Škóti v sobotu iba remizovali v 6. kole na pôde Falkirku 1:1. Od 39. minúty síce viedli, keď pokutový kop premenil Nacho Novo, no 12 minút pred záverom vyrovnal domáci Danny McBreen. Po tomto výsledku je úradujúci majster v tabuľke až na piatom mieste. Tréner Rangers Alex McLeish neskrýval po strate ďalších dvoch bodov svoju nespokojnosť.
Poslednému účastníkovi H-skupiny Ligy majstrov FC Portu sa ako jedinému úlohu favorita splniť podarilo. Tím, do ktorého minulý týždeň prestúpil reprezentant SR do 21 rokov Marek Čech, zvíťazil v 3. kole portugalskej ligy nad Rio Ave 3:0. Víťazstvo sa však nerodilo ľahko, hráči FC o ňom rozhodli až v úplnom závere. Skóre otvoril až v 87. minúte Quaresma, ďalšie góly pridali Alan a Almeida. Tréner Co Adriaanse Čecha na 18-člennú súpisku ešte nezapísal.
Hráči Realu Madrid nezvládli domácu premiéru v španielskej lige, keď v 2. kole La Ligy podľahli Celte Vigo 2:3.

ANGLICKO
5. kolo: Birmingham - Charlton 0:1, Chelsea - Sunderland 2:0, Everton - Portsmouth 0:1, Manch. Utd. – Manch. City 1:1, Newcastle - Fulham 1:1, Tottenham - Liverpool 0:0, West Bromwich - Wigan 1:2, Middlesbrough - Arsenal 2:1.
ČESKO
5. kolo: Sparta - Jihlava 2:0, Zlín - Jablonec 3:1.
FRANCÚZSKO
6. kolo: Toulouse - Le Mans 0:2, Stade Rennes - Auxerre 3:1, Ajaccio - Nancy 1:0, PSG - Štrasburg 1:0, Troyes - Nantes 1:0, Nice - St. Etienne 0:1, Metz - Lille 0:2, Olympique Lyon - Monaco 2:1.
NEMECKO
4. kolo: Leverkusen - Schalke 1:1, Mönchengladbach - Duisburg 2:1, Kaiserslautern - Werder Bremen 1:5, Stuttgart - Bielefeld 1:1, Mainz - Hamburger 1:3, Hannover - Frankfurt 2:0, 1. Norimberg - Bayern 1:2 (S. Slovák hral od 67. min, R. Vittek a M. Mintál - všetci Norimberg nehrali).
PORTUGALSKO
3. kolo: Porto - Rio Ave 3:0, Guimaraes - Braga 0:2, Sporting - Benfica 2:1.
ŠKÓTSKO
6. kolo: Falkirk - Rangers 1:1, Celtic - Aberdeen 2:0, Hibernian - Dundee United 2:1, Inverness - Motherwell 1:2, Kilmarnock - Dunfermline 3:2.
TALIANSKO
2. kolo: AC Milan - Siena 3:1, Palermo - Inter Miláno 3:2.
ŠPANIELSKO
2. kolo: Real Madrid - Celta Vigo 2:3, La Coruňa - Atletico 1:0 (0:0), Betis - Osasuna 1:0 (0:0).