28. augusta 2010

Víťazný vstup hádzanárov Prešova do novej sezóny

Hádzanári Tatrana Prešov úspešne vstúpili do sezóny 2010/2011. V úvodnom stretnutí nového ročníka najvyššej maďarskej súťaže si podľa očakávania pripísali na konto ...

hadzana Ilustračné foto SITA PREŠOV 28. augusta (WEBNOVINY) - Hádzanári Tatrana Prešov úspešne vstúpili do sezóny 2010/2011. V úvodnom stretnutí nového ročníka najvyššej maďarskej súťaže si podľa očakávania pripísali na konto víťazstvo, keď si v sobotňajšom stretnutí 1. kola Budapest Bank ligy poradili vo svojej domovskej Tatran handball aréne s Dunaferrom SE Dunaújváros jednoznačne 31:22 (14:12).

Šarišania začali v dobrom tempe a v 9. min viedli 7:2. Potom sa dostali na palubovku aj hráči z lavičky a súper náskok domácich stiahol. Tí v 29. min viedli už len 13:12, ale do prestávky sa im podarilo ešte jedným presným zásahom odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Hráči slovenského šampióna zlomili vývoj duelu vo svoj prospech v polovici druhého polčasu, keď už mali na palubovke opäť hernú prevahu a zvyšovali svoje vedenie. V dobrom svetle sa uviedla nová akvizícia Jan Sobol. Český krídelník strelil šesť gólov, z toho päť po zmene strán. V drese Tatrana sa predstavil aj navrátilec Radovan Pekár, autor dvoch presných zásahov proti Dunaferru.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka obhajujúci tretiu priečku z vlaňajšej premiérovej sezóny v Maďarsku si do bilancie tohto ročníka pripísali prvú výhru a v tabuľke sa usadili na líderskej pozícii. Prešov je prvým zahraničným účastníkom najvyššej maďarskej hádzanárskej súťaže mužov, jeho výsledky sa započítavajú len do tabuľky súťaže nazvanej o Pohár priateľstva.

Budapest Bank liga - 1. kolo:

Tatran Prešov - Dunaferr SE Dunaújváros 31:22 (14:12)

Najviac gólov: Sobol 6, Antl 5/1, Mikéci, T. Mažár po 3, D. Krok 3/2 - Széles 6/1, Morva 5
Pok. hody: 4/3 - 3/2, vylúčení: 4 - 6, rozhodovali: Karlubík a Struhár (obaja SR), 1022 divákov