16. januára 2011

Víťazom Kontinentálneho pohára bieloruský tím Junosť Minsk

Hokejisti bieloruského tímu Junosť Minsk sa v domácom prostredí stali víťazmi finálového turnaja Kontinentálneho pohára. V záverečnom súboji si Bielorusi poradili s rakúskym Salzburgom a ...

hokej Foto: SITAMINSK 16. januára (WEBNOVINY) - Hokejisti bieloruského tímu Junosť Minsk sa v domácom prostredí stali víťazmi finálového turnaja Kontinentálneho pohára. V záverečnom súboji si Bielorusi poradili s rakúskym Salzburgom a vyhrali 4:3. Práve rakúsky zástupca mal s domácimi pred záverečným duelom plný počet bodov a v tomto súboji sa rozhodovalo o konečnom víťazovi. Salzburgu sa nepodarilo obhájiť prvenstvo spred roka, v januári 2009 túto súťaž vyhrali hráči MHC Martin.

Tretie miesto obsadili hokejisti dánskeho mužstva SonderjyskE Vojens, ktorí v nedeľu vyhrali nad francúzskym Rouenom 3:2.

Výsledky nedeľňajších stretnutí finále Kontinentálneho pohára v hokeji v Minsku:

Junosť Minsk (Biel.) - Red Bull Salzburg (Rak.) 4:3 (3:1, 1:0, 0:2)
Góly: 3. Borovkov, 9. Stepanov, 19. Baško, 28. Kitarov - 19. Duncan, 48. Regier, 56. Lynch, 14 550 divákov

SonderjyskE Vojens (Dán.) - Rouen Dragons (Fr.) 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Góly: 31. Guerriero, 42. Carlsen, 55. Lykkeskov - 29. Salmivirta, 57. Brunelle, 3850 divákov