30. januára 2010

Víťazom obrovského slalomu Rakúšan Hirscher

Víťazom obrovského slalomu mužov v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v slovinskej Kranjskej Gore sa stal 20-ročný ...

Marcel Hirscher

KRANJSKA GORA 30. januára (WEBNOVINY) - Víťazom obrovského slalomu mužov v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v slovinskej Kranjskej Gore sa stal 20-ročný Rakúšan Marcel Hirscher. Bolo to jeho druhé prvenstvo v pretekoch tohto rangu v kariére, obe si vybojoval v aktuálnej sezóne v obrovskom slalome. V súčte časov z oboch kôl bol o 45 stotín sekundy rýchlejší ako víťaz prvého kola Nór Kjetil Jansrud. Tretí skončil Američan Ted Ligety.

Líder celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus Rakúšan Benjamin Raich skončil šiesty, čo mu stačilo na udržanie si pozície na čele. Najlepší v hodnotení obrovského slalomu (malý krištáľový glóbus) Ted Ligety z USA si tretím miestom upevnil svoje vedenie.

Výsledky - obrovský slalom:
1. Marcel Hirscher (Rak.) 2:31,30 min, 2. Kjetil Jansrud (Nór.) +0,45 s, 3. Ted Ligety (USA) +0,58, 4. Massimiliano Blardone (Tal.) +0,86, 5. Davide Simoncelli (Tal.) +1,09, 6. Benjamin Raich (Rak.) +1,23, 7. Alexander Ploner (Tal.) +1,42, 8. Carlo Janka (Švajč.) +1,60, 9. Cyprien Richard (Fr.) +1,76, 10. Philipp Schörghofer (Rak.) +1,96