28. augusta 2010

Víťazstvo Valencie v Malage

Futbalisti FC Valencia vstúpili do nového ročníka najvyššej španielskej súťaže Primera División víťazne, keď uspeli na ihrisku Malagy 3:1. Skóre zápasu otvoril v 9. min ...

bez nazvu Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti FC Valencia vstúpili do nového ročníka najvyššej španielskej súťaže Primera División víťazne, keď uspeli na ihrisku Malagy 3:1. Skóre zápasu otvoril v 9. min útočník Aritz Aduriz, no v nadstavenom čase prvého polčasu ešte stihol odpovedať Sebastián Fernández. V druhom dejstve zaúradoval krídelník Valencie Joaquín, ktorý strelil dva góly v rozpätí štyroch minút a zaistil svojmu tímu tri body. V druhom súboji triumfovalo Bilbao na trávniku nováčika z Alicante 1:0. Jediný gól duelu strelil španielsky reprezentant Fernando Llorente na začiatku druhého polčasu.

Výsledky sobotňajších stretnutí úvodného kola nového ročníka najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División 2010/2011:

Malaga - FC Valencia 1:3 (1:1)
Góly: 45. S. Fernández - 70. a 74. Joaquín, 9. Aduriz

Hercules Alicante - Athletic Bilbao 0:1 (0:0)
Gól: 46. Llorente, ČK: 90. Fritzler (Hercules), 23 000 divákov

Francúzsko

Futbalisti FC Toulouse si aj naďalej počínajú v najvyššej francúzskej súťaži Ligue 1 bezchybne, keď sú po sobotňajšom zápase 4. kola na ihrisku Lorientu (2:0) jednoznačne na čele tabuľky s 12 bodmi. Skóre stretnutia otvoril v 68. min Etienne Capoue a v poslednej minúte pridal poistku Franck Tabanou. Pre domácich to bolo prvé tohtosezónne víťazstvo. Hetrikom do siete Racingu Lens (3:1) zaujal stredopoliar St. Étienne Dimitri Payet, keď sa presadil v 5., 79. a 85. minúte a zabezpečil pre svoj tím plný bodový zisk. Jeden z favoritov na majstrovský titul Olympique Lyon zrejme nie je v hernej pohode, keď nestačil na Lorient (0:2). Jediným tímom, ktorý ešte neinkasoval je Montpellier, ten vo svojom sobotňajšom súboji triumfoval na ihrisku Valenciennes 1:0.

Výsledky sobotňajších stretnutí 4. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže - Ligue 1:

St. Étienne - Racing Lens 3:1 (1:0)
Góly: 5., 79. a 85. Payet - 90. Jemaa, ČK: 90. Marchal (St. Étienne), 27 000 divákov

Valenciennes - Montpellier 0:1 (0:1)
Gól: 29. Giroud, 11 500 divákov

Taliansko

V úvodnom zápase nového ročníka najvyššej talianskej futbalovej súťaže - Serie A 2010/2011 zvíťazil FC Janov na ihrisku Udinese najtesnejším rozdielom 1:0. O jediný presný zásah duelu sa v 81. min postaral hosťujúci záložník Giandomenico Mesto. Úradujúci vicemajster AS Rím pred vlastnými divákmi iba remizoval s Cesenou 0:0. Slovenský defenzívny univerzál v službách hostí Martin Petráš presedel celý duel na lavičke náhradníkov.

Výsledky sobotňajších stretnutí úvodného kola nového ročníka najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011:

Udinese - FC Janov 0:1 (0:0)
Gól: 81. Mesto, 14 000 divákov

AS Rím - Cesena 0:0
36 000 divákov
Martin Petráš (Cesena) sedel na lavičke náhradníkov

Rakúsko

Mattersburg - Red Bull Salzburg 1:0 - Dušan Švento (Salzburg) odohral celý zápas

Poľsko

Wisla Krakov - Polonia Bytom 2:1 - Erik Čikoš (Wisla) odohral celý zápas, Peter Hricko, Michal Hanek a Miroslav Barčík absolvovali celý zápas, Blažej Vaščák (všetci Bytom) hral od 70. min
Lechia Gdaňsk - Slask Vroclav 2:0 - Marián Kelemen (Vroclav) odchytal celý zápas
Widzew Lódž - Polonia Varšava 0:0
Zaglebie Lubin - Arka Gdynia 1:0 - Csaba Horváth (Lubin) odohral celý zápas a v 48. min dostal žltú kartu, Miroslav Božok (Gdyňa) odohral celé stretnutie