Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. apríla 2009

Vladimír W. za obálku vybavil všetko, tvrdí kľúčový svedokVladimír W. vybavil prostredníctvom obálky všetko, aj nemožné, povedal na dnešnom hlavnom pojednávaní na Špeciálnom súde v Pezinku Stanislav Szabó, kľúčový svedok v korupčnej kauze v slovenskom ...Zdieľať
PEZINOK 2. apríla (WEBNOVINY) – Vladimír W. vybavil prostredníctvom obálky všetko, aj nemožné, povedal na dnešnom hlavnom pojednávaní na Špeciálnom súde v Pezinku Stanislav Szabó, kľúčový svedok v korupčnej kauze v slovenskom futbale. Ako dodal, Vladimír W. nikdy priamo peniaze nežiadal, ale ak chceli niečo vybaviť, tak to museli riešiť úplatkom. Podľa Szabóa bolo verejne známe, že za "kolok," pod týmto názvom rozumeli financie, úplatok, vybaví všetko. „On bol stále taký arogantný, sebavedomý. Keď sme čakali na matrike na chodbe, prišiel k nám a vynadal nám, čo tam robíme, všetko vybavujeme na poslednú chvíľu,“ opísal obžalovaného. Svedok tvrdil, že Vladimír W. videl v registrácii hráčov vždy problém, kým sa na stôl nehodila obálka. „Robil okolo toho všetkého obštrukcie, ak sme použili systém obálky, veci boli hneď vybavené,“ povedal. Szabó dodal, že úplatok vždy odovzdávali v bielych obálkach, no najlepšia bola obálka s okienkom, kde bolo vidieť, čo sa v nej nachádza.


Upozornil, že všetky registrácie museli prísť futbaloví funkcionári vybaviť do kancelárie k Vladimírovi W. Bolo to tak v prípade hráčov, ktorí prestupovali do Močenka – Felixa Mišutka, Norberta Adamča, Petra Hudeca, Milana Pavloviča a Andreja Masaroviča. V prípade Masaroviča, keď pre neho meškala registrácia, poslali niekoľko urgencií na matriku SFZ, keď registráciu stále nedostali, volali Vladimírovi W., ktorý povedal, že ju poslali poštou. „My sme ale registračku nedostali,“ skonštatoval svedok. Szabó následne poukázal na jeden závažný moment. „Keď som videl v televízii, ako predstavitelia SFZ vystupujú proti korupcii, hovoria o nej, vtedy som si povedal, tak oni hovoria o korupcii a tu sa deje toto? Rozhodol som sa to teda nahlásiť polícii.“ Na matriku svedok prišiel už ako agent provokatér. „Prišiel som na matriku a pán Vladimír W. niekam odišiel, potom sa vrátil a zo saka vytiahol obálku s registračkou a povedal mi, aha, tu je registračka, asi ju dievčatá zabudli poslať, ale budú s tým problémy,“opísal. Vtedy Szabó dal obžalovanému obálku, v ktorej bolo 10-tisíc korún, ten ju zo slovami ´to je na ženský futbal´ dal na stôl. Po chvíli vstúpila do miestnosti polícia a zaistila Vladimíra W.. Szabó dodal, že s políciou sa dohodol na tom, že do kancelárie vstúpia len vtedy, ak bude mať registráciu pre Masaroviča v rukách, lebo ju súrne potrebovali. Pojednávanie pokračuje výpoveďou ďalších svedkov.

Bývalého funkcionára slovenského futbalu zadržali príslušníci Úradu boja proti korupcii Policajného zboru v marci 2007 pri preberaní úplatku od majiteľa ŠK Eldus Močenok Stanislava Szabóa, ktorý v prípade vystupoval ako agent-provokatér. Aj ďalšie prípady súvisia s prestupmi hráčov do Močenka. Bývalý funkcionár SFZ údajne vzal úplatky po 5 000 Sk, pričom najstarší prestup je z roku 2002. Posledné oznámenie, na základe ktorého bývalého futbalového funkcionára obžalovali, podal riaditeľ futbalového klubu z Trenčianskeho kraja. V tomto prípade išlo o úplatok "v nepeňažnej forme“ - debničky s ovocím a kartóny s vínom.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fórum mladých o budúcnosti NATO budú vysielať naživo
<< predchádzajúci článok
Kaliňák obhajoval Poslucha, z funkcie ho chcelo dostať podsvetie