Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. decembra 2006

Vládnym splnomocnencom pre euro by sa mal stať Igor BarátNovým vládnym splnomocnencom pre zavedenie eura by sa mal od januára budúceho roka stať súčasný hovorca centrálnej banky Igor Barát. Informoval o tom v utorok internetový server aktuálne.sk s ...Zdieľať

BRATISLAVA 19. decembra (WEBNOVINY) - Novým vládnym splnomocnencom pre zavedenie eura by sa mal od januára budúceho roka stať súčasný hovorca centrálnej banky Igor Barát. Informoval o tom v utorok internetový server aktuálne.sk s tým, že už v stredu by sa jeho nomináciou na tento post mala zaoberať vláda. Nomináciu I. Baráta na post splnomocnenca vlády pre euro potvrdil agentúre SITA aj ďalší zdroj, ktorý si však neželal byť citovaný. Podľa oficiálneho stanoviska ministerstva financií sa rezort nebude k týmto informáciám vyjadrovať až do vymenovania nového splnomocnenca. Svoju údajnú nomináciu na post vládneho splnomocnenca nechce komentovať až do stredajšieho rozhodnutia vlády ani samotný Barát.

Predchádzajúci splnomocnenec vlády pre zavedenie eura Ivan Štefanec sa svojej funkcie vzdal s nástupom nového kabinetu 4. júla tohto roka. Úlohou splnomocnenca vlády SR pre zavedenia eura je podľa jeho štatútu predovšetkým koordinovať celý proces technických a organizačných príprav zavedenia spoločnej európskej meny.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Syn exprezidenta Schustera nepotvrdil nomináciu do DR VSE
<< predchádzajúci článok
Európsky preukaz treba aj od novej poisťovne