Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

20. mája 2012

Vo filme o Snehulienke a lovcovi tiekla krv režiséraKeď sa režisérovi filmu Snehulienka a lovec (2012) zdalo, že falošná krv vyzerá pri nakrúcaní príliš umelo, rozhodol sa použiť svoju vlastnú. "Je to pravda. Ale v tom filme je ...Zdieľať
snehulienkaalovec BRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) - Keď sa režisérovi filmu Snehulienka a lovec (2012) zdalo, že falošná krv vyzerá pri nakrúcaní príliš umelo, rozhodol sa použiť svoju vlastnú.


"Je to pravda. Ale v tom filme je omnoho viac potu a sĺz ako kvapiek mojej krvi," prezradil Rupert Sanders pre televíziu BBC. K nezvyčajnému kroku sa odhodlal pre scénu, v ktorej si Snehulienkina mama pichne do prsta a kvapky jej krvi padajú na sneh.

"Nakrúcali sme ich vo veľmi vysokom rozlíšení a falošná krv jednoducho vyzerala ako malinový džem. Tak sme sa spýtali, či majú prasaciu krv, na čo mi povedali, že tá sa už nepoužíva," opísal režisér situáciu. Preto si nechal odobrať svoju vlastnú krv a nakrúcanie mohlo pokračovať.

Sanderov film je novým spracovaním príbehu Snehulienky, ktorá v podaní Kristen Stewart bojuje proti zlej kráľovnej Ravenne (Charlize Theron). Krutá panovníčka sa dozvie, že jedinou možnosťou, ako ostať pri moci, je zjesť srdce svojej nevlastnej dcéry Snehulienky.

Tá však z domáceho väzenia utečie do Temného lesa a Ravenna prinúti lovca Erica (Chris Hemsworth), aby ju našiel a následne zabil. Lovec sa nad mladou princeznou zľutuje a naučí ju umeniu boja. Táto dvojica sa spolu s ôsmimi trpaslíkmi a princom Williamom (Sam Claflin) pokúsi zničiť Snehulienkinu krutú macochu raz a navždy.

Britská formácia Florence and the Machine natočila videoklip k piesni Breath of Life, ktorú nahrala práve k filmu Snehulienka a lovec.

Florence and the Machine - Breath Of Life


Informácie zverejnila webstránka www.bbc.co.uk.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg sa oženil
<< predchádzajúci článok
Na albume kapely Kryštof bude duet s Jaromírom Nohavicom

Vo filme o Snehulienke a lovcovi tiekla krv režiséra - diskusné fórum čitateľov