05. novembra 2013

Vo finále futbalových MS do 17 rokov sa stretnú Nigéria a Mexiko

Nigérijský futbalista Taiwo Awoniyi (vľavo) sa teší po strelení gólu do siete Švédska v semifinále futbalových majstrovstiev sveta hráčov do 17 rokov v Dubaji, 5. novembra 2013. Foto: TASR/AP
Abú Zabí 5. novembra (TASR) - Futbalová reprezentácia Nigérie do 17 rokov sa stala druhým finalistom svetového šampionátu hráčov tejto vekovej kategórie po víťazstve nad Švédskom 3:0. Vo finále sa futbalisti africkej krajiny o primát majstra sveta postavia proti obhajcovi titulu Mexiku, s ktorým svetový šampionát v Spojených Arabských Emirátoch otvorili v základnej F-skupine. Vtedy boli Nigérijčania úspešnejší a zvíťazili jednoznačne 6:1.

Mexiko sa v tejto vekovej kategórii budú snažiť o zisk treteho titulu majstra sveta, kým Nigéria už o štvrtý. Záverečný duel šampionátu je na programe v piatok, pred ním sa v súboji o tretie miesto stretnú mužstvá Švédska a Argentíny.

Argentína nestačila na Mexiko

Mexickí futbalisti Marco Granados sa teší s brankárom Antoniom Torresom z výhry 3:0 proti Argentíne v semifinále futbalových majstrovstiev sveta hráčov do 17 rokov v Abú Zabí, Spojených arabských emirátoch (SAE), 5. novembra 2013. Foto: TASR/AP
Futbalisti Mexika postúpili do finále na majstrovstvách sveta hráčov do 17 rokov po tom, ako zdolali v semifinále Argentínu 3:0. V súboji o konečný triumf si to reprezentanti stredoamerického štátu rozdajú s víťazom druhého semifinále medzi Švédskom a Nigériou, Argentína si ešte zahrá o tretie miesto.

Zápas mohol vyzerať od začiatku úplne inak, ak by Argentínčan Sebastian Driussi premenil v 3. minúte pokutový kop. Následne sa presadil dvoma gólmi Ochoa, Juhoameričania navyše od 31. minúty dohrávali bez vylúčeného Joaquina Ibaneza. V nadstavenom čase druhého polčasu videl červenú kartu aj brankár Argentíny Batalla, ktorý fauloval Tovara pri samostatnom úniku na bránku.

Na finálovom turnaji v SAE nechýbali ani slovenskí reprezentanti, ktorí po prehre 2:4 s Uruguajom ukončili svoje účinkovanie v osemfinále.

MS hráčov do 17 rokov - semifinále:

Argentína - Mexiko 0:3 (0:2)

Góly: 5., 21. Ochoa, 87. Granados. ČK: 31. Ibanez, 90.+2 Batalla (obaja Argentína)

Švédsko - Nigéria 0:3 (0:1)

Góly: 21. Awoniyi, 80. Okon, 81. Ezeh