11. novembra 2017

Vo finále Pohára federácie je zatiaľ nerozhodný stav

Americká tenistka Coco Vandewegheová

Americká tenistka Coco Vandewegheová Foto: TASR/AP
Minsk 11. novembra (TASR) - Domáce Bielorusko remizuje po sobotňajších dvojhrách finále tenisového Pohára federácie s USA 1:1. Vedenia sa ujali hosťujúce hráčky, keď Coco Vandewegheová zdolala Alexandru Sasnovičovú v dvoch setoch dvakrát 6:4. O vyrovnanie sa postarala Aryna Sobolenková, ktorá zdolala Sloane Stephensovú 6:3, 3:6 a 6:4.

Sasnovičová doplatila v úvodnom sete na to, že stratila hneď svoje prvé podanie. V ďalšom priebehu si obe hráčky servis udržali a Američanka ho doviedla k triumfu 6:4 aj vďaka piatim esám a svoju súperku nepustila ani k jednému brejkbalu. V druhom dejstve viedla Vandewegheová 4:2, domáca hráčka dokázal vďaka druhému brejku v zápase vyrovnať. Následne však opäť stratila servis a jej súperka už dopodávala do víťazného konca, pričom využila hneď prvý mečbal.

V druhej dvojhre nastúpili vo vypredanej aréne Čižovka víťazka US Open Sloane Stephensová proti Aryne Sobolenkovej. Domáca hráčka viedla 4:1, v siedmej hre síce stratila podanie, no v ďalšej to napravila (5:3) a set vyhrala 6:3. V druhom ju v šiestej hre Američanka brejkla na 4:2 a doservovala k triumfu 6:3. V rozhodujúcom dejstve si do stavu 3:3 ani jedna hráčka nedokázala udržať podanie. Záver však patril Sobolenkovej, ktorá za stavu 5:4 opäť brejkla skúsenejšiu súperku a vyrovnala stav finále na 1:1.

"Je to pre mňa dobrá skúsenosť, pretože som nikdy necítila takéto emócie, hrať doma za stavu 0:1 na zápasy," povedal víťazka druhého duelu. "Bolo to neskutočné, hrala za svoju krajinu, za ňou stál celý štadión, podala výborný výkon," pochválila súperku Stephensová.

Vandewegheová sa v úvodnej nedeľňajšej dvojhre stretne so Sobolenkovou a Stephensová nastúpi proti Sasnovičovej. Vo štvorhre si zahrajú Alison Riskeová a Shelby Rogersová proti Vere Lapkovej a Lidzliji Marozovej.