Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. apríla 2009

Vo vyšetrovaní videa s ponižovaním ideme na doraz, tvrdí PackaKauza videa s ponižovaním zadržaných mladých Rómov môže mať dôsledky pre ďalších policajtov, ktorí sa v čase incidentu na policajnej stanici v Košiciach nachádzali. Agentúre SITA to potvrdil ...Zdieľať
BRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) - Kauza videa s ponižovaním zadržaných mladých Rómov môže mať dôsledky pre ďalších policajtov, ktorí sa v čase incidentu na policajnej stanici v Košiciach nachádzali. Agentúre SITA to potvrdil policajný prezident Ján Packa. "Ideme vo vyšetrovaní ďalej a zisťujeme rozsah viny ďalších policajtov, vrátane funkcionárov, ktorí boli v budove. Aj keď sa na ponižujúcich aktivitách nezúčastnili, mohli alebo mali tomu zabrániť," spresnil Packa a dodal, že vo vyšetrovaní idú na doraz.


Doteraz vyšetrovateľ inšpekcie ministerstva vnútra obvinil zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a vydierania sedem policajtov, známych z košickej kauzy. Deväť policajtov postavili mimo výkon služby, šesť z nich už prepustili z Policajného zboru, v prípade siedmej policajtky sa personálne konanie o jej prepustení už začalo. Dvaja z obvinených policajtov pracovali na Oddelení služobnej kynológie OPP KR PZ v Košiciach, štyria v Pohotovostnej motorizovanej jednotke OPP KR PZ v Košiciach a policajtka slúžila na Obvodnom oddelení PZ Košice Juh. O svoju funkciu prišli v súvislosti s týmto prípadom aj štyria policajní funkcionári - riaditeľ PMJ a jeho zástupca, riaditeľ Obvodného oddelenia Košice Juh ako aj vedúca košického oddelenia služobnej kynológie.

Minister Kaliňák informoval 21. apríla členov ľudsko-právneho výboru parlamentu, že okrem policajtov a policajných šéfov, ktorých už v dôsledku kauzy potrestali, „to majú nahnuté“ ďalší dvaja policajní funkcionári.

Incident sa odohral 21. marca. Na políciu nahlásili lúpež na Moldavskej ulici v Košiciach. Polícia pri príchode na miesto našla na zemi zranenú ženu. Krátko nato policajti zadržali šiestich mladíkov, z ktorých traja neboli plnoletí. Podľa ministra Kaliňáka sa k prepadnutiu ženy na výsluchu priznali. Internetový portál SME zverejnil video s ponižovaním šestice mladých Rómov. Policajti im nakázali, aby sa vyzliekli, museli sa aj vzájomne fackovať. Všetko si zároveň nakrúcali na kameru v mobilných telefónoch.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Miera dočasnej PN v marci najvyššia od februára 2004
<< predchádzajúci článok
Orange je pripravený za výpadok optickej siete odškodňovať

Vo vyšetrovaní videa s ponižovaním ideme na doraz, tvrdí Packa - diskusné fórum čitateľov