08. decembra 2010

Vo Vyzývacom pohári triumf Slávie UK EU nad Craiovou

Volejbalistky slovenského majstra VK Slávia UK EU Bratislava zvíťazili v stredajšom úvodnom zápase 2. kola Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) nad rumunským tímom SCMU ...

bez nazvu Foto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 8. decembra (WEBNOVINY) - Volejbalistky slovenského majstra VK Slávia UK EU Bratislava zvíťazili v stredajšom úvodnom zápase 2. kola Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) nad rumunským tímom SCMU Craiova 3:1 (23, -17, 19, 17) a majú dobrú východiskovú pozíciu pred budúcotýždňovou odvetou. Zverenkyne trénerky Zuzany Tlstovičovej boli s výnimkou druhého setu lepším tímom a zaslúžene sa tešili z potešujúceho výsledku na medzinárodnej scéne. Na postup potrebujú Bratislavčanky potvrdiť domáci triumf aj o týždeň v stredu 15. decembra v Craiove, v prípade akejkoľvek prehry čaká na oba tímy tzv. "zlatý set".

Úvodný zápas 2. kola Vyzývacieho pohára:
VK Slávia UK EU Bratislava - CSMU Craiova (Rum.) 3:1 (23, -17, 19, 17)
90 min, rozhodovali: Krsek (ČR) a Dobrev (Bulh.), 100 divákov
Zostava Slávie UK EU: Kóšová, Salanciová, Jelínková, Rákošová, Golitková, Hnátová, libero Hinzellerová (Herelová, Mitrengová)

Po úvodných "zoznamovacích" loptách prevzali iniciatívu hráčky rumunského tímu, ktorým však nestačil trojbodový náskok. Bratislavčanky dokázali nielen vyrovnať, ale napokon aj získali prvý set vo svoj prospech. V druhom dejstve domáce viedli aj o päť bodov, no koncovka setu zverenkyniam Zuzany Tlstovičovej nevyšla podľa predstáv a Rumunky vyrovnali na 1:1. Na začiatku tretieho setu pri podaní Hnátovej získali domáce šesť bodov v rade. Následne viedli 10:1 aj 17:10 a napokon ho vyhrali 25:19. Štvrtý set sa niesol v znamení prevahy domáceho družstva, ktoré dovolilo súperkám uhrať iba sedemnásť bodov a zaslúžene sa tešil z víťazstva.

Hlas:
Zuzana Tlstovičová (trénerka Slávie UK EU): "Tento triumf ma veľmi teší, pretože sme v pohárovej Európe vyhrali prvýkrát za tri roky. Po počiatočnom oťukávaní sa sme prevzali iniciatívu a získali cenné víťazstvo. Dievčatá najmä v druhej polovici zápasu príkladne bojovali a odmenou im je reálna šanca na postup. Vieme, že v odvete v Rumunsku nás čaká búrlivé prostredie, ale dievčatá sú na to pripravené. Je v ich silách postúpiť do ďalšieho kola."