07. augusta 2015

Vodní slalomári v Španielsku príjemne prekvapili

Na snímke juniorský majster sveta Jakub Grigar, ktorý sa v kategórii K1 muži umiestnil na 1. mieste. Foto: TASR/Andrej Galica

Seu d'Urgell 7. augusta (TASR) - V kvalifikácii 4. kola Svetového pohára slalomárov na divokej vode v španielskom Seu d'Urgell príjemne prekvapil kajakár Jakub Grigar. Skončil druhý, rýchlejší od neho bol len Francúz Combot.

Až 11 najlepších kanoistov medzi 23 bránkami skončilo bez dotyku a trestných sekúnd. Trojica Slovákov nástrahy trate zvládla bez väčších problémom a do semifinále postúpila hneď po prvej jazde, so 4. Alexandrom Slafkovským, 6. Michalom Martikánom a 16. Matejom Beňušom. V mužskom kajaku príjemne prekvapil druhým miestom Jakub Grigar, smolu mal 31. Andrej Málek, ktorý o postup musel zabojovať až v 2. opravnej jazde. V prvej mu chýbalo 0,12 sekundy, aj preto mrzeli dve trestné sekundy penalizácie. Najmenej sa darilo 39. Martinovi Halčinovi s dvoma ťukmi, ktoré mu taktiež skomplikovali a oddialili postup do semifinále.

Výsledky kvalifikácie

C1 muži: 1. Florence (Brit.) 90,45 (0), 2. Božič (Slovin.) 93,76 (0), 3. Westley (Brit.) 93,92 (0), 4. Slafkovský 94,19 (0), ...6. Martikán 95,13 (0), 16. Beňuš (všetci SR) 99,01 (2)

C1 ženy: 1. Vilarrublová (Špan.) 109,03 (2), 2. Woodsová (Brit.) 113,49 (2), 3. Schmidová (Rak.) 116,27 (2)

K1 muži: 1. Combot (Fr.) 88,59 (0), 2. Grigar (SR) 89,47 (0), 3. Hilgert (ČR) 89,59 (0)

Kouč Žiliny Guľa o Bilbau: Je to pre nás výzva