Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. decembra 2006

Vojenská polícia sa zapojí do boja proti extrémizmuVojenská polícia sa zapojí do boja polície proti extrémizmu. Vyplýva to z nových úloh, ktoré jej uložil minister obrany František Kašický. Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. decembra (WEBNOVINY) - Vojenská polícia sa zapojí do boja polície proti extrémizmu. Vyplýva to z nových úloh, ktoré jej uložil minister obrany František Kašický. Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca ministerstva obrany Vladimír Gemela, nové nariadenie ministra o zabezpečení plnenia úloh vyplývajúcich z koncepcie boja proti extrémizmu ukladá riaditeľovi Vojenskej polície vytvoriť do konca februára 2007 systém spolupráce útvarov Vojenskej polície s útvarmi Policajného zboru a Železničnej polície pri potláčaní rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a intolerancie. Podľa nariadenia by mal tiež medzi jednotlivými policajnými útvarmi vzniknúť systém vzájomnej výmeny informácií, ktorý by sa mal každoročne vyhodnocovať.

Predchádzať diskriminácii a iným formám neznášanlivosti sa podľa Gemelu bude aj prostredníctvom vzdelávacích programov, ktoré pre príslušníkov Vojenskej polície zabezpečí Akadémia Policajného zboru. Tá sprostredkuje aj kurzy zamerané na extrémizmus či na odhaľovanie trestnej činnosti, ktorá je motivovaná rasovou, národnostnou a inou neznášanlivosťou. Podľa nariadenia, bude náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR spolu s riaditeľom Vojenskej polície cez preventívne programy zvyšovať vnímavosť profesionálnych vojakov a zamestnancov na kriminalitu s prvkami extrémizmu.
Úlohy, ktoré dokument stanovuje neprekročia limit rozpočtovej kapitoly rezortu obrany, dodal Gemela.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odvolací súd potvrdil trest smrti pre Saddáma Husajna
<< predchádzajúci článok
Dvonč chce z Nitry vytvoriť tretie najrozvinutejšie mesto