Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. mája 2020

Vojenská prehliadka ku Dňu víťazstva sa uskutoční koncom júna, oznámil prezident PutinVojenská prehliadka pri príležitosti 75. výročia porazenia nacistického Nemecka v druhej svetovej vojne sa uskutoční 24. júna. Oznámil to v utorok ruský prezident Vladimir Putin. "Spravíme to ...Zdieľať
rusko 3 676x523 27.5.2020  - Vojenská prehliadka pri príležitosti 75. výročia porazenia nacistického Nemecka v druhej svetovej vojne sa uskutoční 24. júna. Oznámil to v utorok ruský prezident Vladimir Putin.


"Spravíme to v deň legendárnej historickej víťaznej prehliadky z roku 1945," povedal Putin počas videokonferencie s ruským ministrom obrany Sergejom Šojguom.

Deň víťazstva je v Rusku najdôležitejším necirkevným sviatkom. Tohoročné oslavy 9. mája mali byť mimoriadne veľkolepé, pretože od udalosti uplynulo 75 rokov.

Vojenskú prehliadku na Červenom námestí a masový pochod takzvaného Nesmrteľného pluku však musela vláda pre opatrenia súvisiace s koronavírusom odložiť.

Putin tiež povedal, že Rusko "podľa odborníkov" už vrchol pandémie prekonalo. Šojgua zároveň požiadal, aby počas nadchádzajúcej udalosti zaistil bezpečnosť a minimalizoval riziko šírenia nákazy.

Rusko v utorok informovalo o viac než 360-tisíc potvrdených prípadoch koronavírusu a viac než 3 800 úmrtiach.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vojenská prehliadka ku Dňu víťazstva sa uskutoční koncom júna, oznámil prezident Putin © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prokuratúra potrebuje podľa prezidentky Čaputovej zmeny, po poctivej odbornej debate
<< predchádzajúci článok
Nedele by mali ostať otvorené, navrhuje Iniciatíva slovenských maloobchodníkov

Vojenská prehliadka ku Dňu víťazstva sa uskutoční koncom júna, oznámil prezident Putin - diskusné fórum čitateľov