02. decembra 2015

Volejbalisti Prešova nezískali v prvom zápase proti Perugii ani set

Na snímke hráč Prešova Martin Sopko počas prvého zápasu osemfinále Pohára CEV vo volejbale mužov medzi VK Mirad PU Prešov - Sir Safety-Sicoma Perugia 1. decembra 2015 v Prešove. Foto: TASR/Milan Kapusta
Prešov 2. decembra (TASR) - Volejbalisti VK Mirad PU Prešov nezískali v prvom zápase proti favorizovanej Perugii ani set a pred odvetou osemfinále Pohára CEV sú v najťažšej možnej pozícii. Slovenský majster držal s Talianmi krok iba v prvom sete, ďalšie dva vyzneli jednoznačne pre Perugiu. Podľa skúseného smečiara Martina Sopka stačil hosťom na víťazstvo aj priemerný výkon.

Domáci sa pred vlastným publikom chceli ukázať v čo najlepšom svetle. Spočiatku sa im to aj darilo, keď sa v úvode prvého setu niekoľkokrát dostali to tesného náskoku, no neskôr už iniciatívu prevzali hostia. Tí napokon za 70 minút zvíťazili 3:0, čím si pred domácou odvetou vytvorili ideálnu pozíciu. "Všetci sme videli, že nič extrémne nehrali, no na nás to stačilo. Na odvetu sa musíme lepšie pripraviť najmä po mentálnej stránke. Na talianskej pôde sa nevyhráva. My však chceme zahrať dobrý volejbal a to tak, aby sme sa mohli po zápase pozrieť do zrkadla. Nech si po odvete každý z nás povie, že urobil maximum. Ak máme prehrať, tak nech je to aspoň po dobrom výkone," uviedol po zápase smečiar Martin Sopko.

Hoci bola väčšia volejbalová kvalita na strane hostí, domáci sa prezentovali bojovným výkonom, ktorému nechýbalo ani nasadenie. "Dobre sme si prihrávali a nemali sme veľký rešpekt pred ich blokmi. Oni však vedeli potrestať každú našu nedôslednosť," poznamenal Sopko.

Až príliš jednoznačná prehra mrzela aj trénera Ľuboslava Šalatu. Prešovský kormidelník sa musel zaobísť bez Juraja Drobňáka i Marcela Luxa, zvyšní hráči však podľa Šalatu nepodali ideálny výkon. "Škoda niektorých situácií, ktoré sme nevyriešili správne a nevyužili sme ponúknuté príležitosti na získanie bodu. Mohlo to byť aj lepšie," viackrát zopakoval prešovský tréner.

Na snímke oddychový čas tímu Prešova, vľavo tréner Ľuboslav Šalata počas prvého zápasu osemfinále Pohára CEV vo volejbale mužov medzi VK Mirad PU Prešov - Sir Safety-Sicoma Perugia 1. decembra 2015 v Prešove. Foto: TASR/Milan Kapusta
Prvý osemfinálový zápas potvrdil, že slovenským tímom sa proti talianskym nedarí. Ani v deviatom vzájomnom zápase od roku 1990 slovenský tím nedokázal zdolať Talianov. Vyše 900 divákov v Športovej hale Prešovskej univerzity však po zápase odmenilo domáci tím potleskom. "Dá sa povedať, že to bol volejbalový sviatok. Perugia potvrdila vysokú úroveň a neporovnateľne vyššiu hráčsku kvalitu. Nedajú sa porovnávať naše rozpočty, no výkon sme mohli podať lepší. Ruky nám však výrazne zväzovala nervozita," dodal tréner Šalata.

Odvetný zápas je na programe v stredu 16.00. Víťaz tohto osemfinálového dvojzápasu sa vo štvrťfinále stretne s úspešnejším z dvojice SWD Powervolleys Düren - Jihostroj České Budějovice (prvý zápas sa hrá v stredu 2. decembra o 18.30).