25. apríla 2012

Volejbalistky Doprastavu nevyužil prvý majstrovský mečbal

Volejbalistky VK Doprastav Bratislava nevužili prvú možnosť ukončiť sériu o majstra Slovenska, keď v stredajšom treťom finálovom zápase prehrali s obhajkyňami titulu z predchádzajúcich dvoch ...

doprastav slavia BRATISLAVA 25. apríla (WEBNOVINY) - Volejbalistky VK Doprastav Bratislava nevužili prvú možnosť ukončiť sériu o majstra Slovenska, keď v stredajšom treťom finálovom zápase prehrali s obhajkyňami titulu z predchádzajúcich dvoch sezón Sláviou EU Bratislava 1:3. Štvrtý zápas série na tri víťazstvá je na programe v ŠH Mladosť v piatok 27. apríla o 17.00 h.

Prvý set s výnimkou úvodných lôpt patril hostkám. Slávistky sa odvážne pustili do súperiek a tie akoby zrazu nevedeli, čo majú hrať.

„Vysokoškoláčky“ poľahky dotiahli úvodné dejstvo k víťazstvu 25:22 a ujali sa vedenia 1:0.

Doslova hojdačková bola druhá hra. Domáce viedli 9:4, prehrávali 13:17, ale po poslednej lopte sa tešili z výsledku 25:22 tentoraz v ich prospech, ktorý znamenal vyrovnanie na 1:1.

Zverenky trénera Martina Hančíka zdvihli hlavy a tretí set sa hral podľa ich taktovky. Po oduševnenom výkone ho vyhrali jasne 25:19 a viedli 2:1.

Dramatické štvrté dejstvo bolo hrou o každý bod. Na začiatku druhej polovice odskočili slávistky na rozdiel troch bodov a to sa ukázalo ako rozhodujúce. Doprastaváčky už nedokázali náskok súperiek zmazať, hostky vyhrali 25:19, celý zápas 3:1 a znížili stav série zo svojho pohľadu na 1:2.

Výsledok - tretí zápas finále:

VK Doprastav Bratislava - VK Slávia EU Bratislava 1:3 (-22, 22, -19, -19) - stav série na tri víťazstvá 2:1
118 min, rozhodovali: Dovičovič a Fatrdla, 400 divákov