15. mája 2015

Volejbalistky v oficiálnom prípravnom zápase podľahli Bieloruskám 2:3

Radosť slovenských hráčok po víťaznom sete v prípravnom zápase vo volejbale žien medzi reprezentáciami Slovenska a Bieloruska 15. mája 2015 v Leviciach. Foto: TASR/Henrich Mišovič
Levice 15. mája (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali v piatkovom oficiálnom medzištátnom zápase v Leviciach s Bieloruskom 2:3, hoci viedli 2:0.

S rovnakým súperom zvíťazili vo štvrtkovom neoficiálnom dueli vo štvrtok 3:1 a oba tímy sa stretnú aj v sobotu v poslednom neoficiálnom zápase od 18:00. Zverenkyne trénera Mareka Rojka sa pripravujú na baráž o postup na ME 2015 s Azerbajdžanom. Prvý duel je na programe 23. mája v Baku, odveta 30. mája o 18:00 v Leviciach.

Slovensko - Bielorusko 2:3 (22, 21, -12, -21, -12)
SR: Hrončeková, Drobňáková, Dudová, Noseková, Pencová, Crkoňová, liberá Valachová a Nikmonová (Radosová, Koseková, Kóšová, Kubová, Kijaková, Herelová). Tréner: M. Rojko.