14. septembra 2012

Volejbalistky zdolali Izrael, sú v hre o priamy postup na ME

Slovenské volejbalové reprezentantky zvíťazili v piatkovom druhom zápase druhého turnaja kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy nad Izraelčankami 3:1 a zostali v hre o priamy postup na ...

volejbal RAANANA 14. septembra (WEBNOVINY) - Slovenské volejbalové reprezentantky zvíťazili v piatkovom druhom zápase druhého turnaja kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy nad Izraelčankami 3:1 a zostali v hre o priamy postup na kontinentálny šampionát.

Zverenky trénera Miroslava Čadu boli v izraelskom meste Raanana po štvrtkovej nešťastnej prehre so Španielkami v ťažkej situácii, ale náročný duel zvládli a zdolali domáce reprezentantky.

Slovenky už majú takmer isté druhé miesto zaručujúce postup do 3. kola kvalifikácie, ktoré sa hrá na budúci rok v máji systémom doma - vonku. Musia však vo svojom záverečnom zápase A-skupiny zdolať v sobotu outsidera skupiny zo Švédska (15.00 h SELČ) . "Severanky" zatiaľ na turnaji nevyhrali ani jeden set.

V hre je stále aj priamy postup na ME 2013. To by však museli v sobotu Španielky stratiť aspoň bod s Izraelčankami, pričom Slovenky musia získať tri body. V druhom piatkovom stretnutí zvíťazili Španielky podľa očakávania nad Švédkami 3:0.

Priamo na budúcoročné majstrovstvá Európy do Nemecka a Švajčiarska postúpi víťaz skupiny, družstvo na druhom mieste bude hrať v máji 3. kolo kvalifikácie. Celkovo bojuje o účasť na ME 24 družstiev, ktoré sú rozdelené do šiestich skupín.

Výsledky - 2. kolo kvalifikácie ME, 2. turnaj:
A-skupina (Raanana, Izr.):

Izrael - Slovensko 1:3 (-22, 20, -17, -22)
110 min, rozhodovali: Melnyk (Ukr.), Lungu (Rum.)

Slovensko: Viestová, Soaeresová, Kuciaková, Hrončeková, E. Salanciová, Crkoňová, libero Valachová (Smák, Radosová, Bramborová, Nikmonová)
Izrael: Pehamová, Artmenková, Veliká, A. Glucková, Devashová, Zurová, libero Zinoberová (Kolnogorovová, Ponteová, Rodriguezová)

Tréner Čada urobil zmeny v základnej zostave. Na smeč nastúpila od začiatku Kuciaková so Salanciovou a na blok Hrončeková. Prvý set sa pre reprezentantky SR nezačal vôbec dobre a celý čas doťahovali náskok súpera. V koncovke prehrávali už 14:20, ale dokázali vyrovnať a nakoniec vyhrali set 25:22. V druhom mal navrch Izrael a vyrovnal na 1:1.

Kľúčové tretie dejstvo bolo dlho vyrovnané a rozhodovalo sa až po druhom technickom timeoute. Túto fázu zvládli Slovenky lepšie a set nakoniec vyhrali hladko 25:17. Psychická výhoda bola na strane hostiek a štvrtý set bol jasne v ich réžii. Slovenské volejbalistky zvíťazili vo štvrtom dejstve 25:22 a pripísali si do tabuľky dôležité tri body.

Španielsko - Švédsko 3:0 (15, 11, 20)