24hod.sk    Šport    Tenis

18. novembra 2005

Voľná je už len štvrtá miestenka

Traja semifinalisti Turnaja majstrov v Šanghaji (dotácia 4,45 milióna dolárov) sú už známi.

K svetovej jednotke Rogerovi Federerovi, ktorý si ako prvý zabezpečil postup už po dvoch kolách a zvládol aj tretie, i keď včera proti Argentínčanovi Guillermovi Coriovi stratil v poslednom zápase Červenej skupiny set (6:0, 1:6, 6:2), sa pridal v stredu ruský tenista Nikolaj Davydenko a včera Argentínčan David Nalbandian. O poslednú štvrtú miestenku, ktorú zabezpečí druhé miesto v Zlatej skupine, sa stretne dnes ďalší Argentínčan Gaston Gaudio a Čiľan Fernando Gonzalez.

Po Američanovi Andreem Agassim, ktorý po prehre najlepšie dotovanej sútaže odstúpil kvôli zraneniu členka, si Davydenko poradil v Zlatej skupine i s Gaudiom – a to hladko za 107 minút 6:3, 6:4. Víťaz lanského Roland Garros Gaudio, ktorý má na konte zatiaľ jedno víťazstvo, stratil v každom sete dvakrát svoje podanie.
Medzi štvoricou najlepších bude chýbať daviscupový súper Slovákov Chorvát Ivan Ljubičič. Najlepší halový hráč jesene pôsobil včera proti Nalbandianovi mdlo, bez motivácie, jeho hre chýbala agresivita a nápaditosť, ktorými uspel v predošlých zápasoch. Napokon uhral len štyri hry a prehral 2:6, 2:6. V dueli  náhradníkov zdolal Čiľan Fernando Gonzalez v troch setoch 6:3, 4:6 a 6:0 Mariana Puertu. Argentínčan, ktorý sa do Šanghaja dostal za Španiela Nadala, utrpel aj druhú porážku a už nemá šancu na postup.

Dvojhra
Zlatá skupina: Gonzalez (Čile) - Puerta (Arg.) 6:3, 4:6, 6:0, Davydenko (5-Rus.) - Gaudio (7-Arg.) 6:3, 6:4.
Červená skupina: Nalbandian (8-Arg.) - Ljubičič
(6-Chorv.) 6:2, 6:2, Federer
(1-Švajč.) – Coria (4-Arg.) 6:0, 1:6, 6:2.

Štvorhra
Zlatá skupina: Black, Ullyett (Zimb.) - Huss, Moodie (Austr./JAR) 3:6, 7:6 (1), 6:2, Llodra, Santoro (Fr.) - Björkman, Mirnyj (Švéd./Bielor.) 7:6 (3), 6:4, Arthurs, Hanley (Austr.) - Knowles, Nestor (Bah./Kan.) 6:3, 6:4, B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Paes, Zimonjič (5-India/SČH) 7:5, 6:7 (5:7), 7:6 (9:7).