Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. januára 2020

Vplyvná labouristická poslankyňa navrhuje zrušiť Snemovňu lordovVplyvná poslankyňa Labouristickej strany, najsilnejšej britskej opozičnej formácie, navrhuje zrušiť hornú komoru britského parlamentu, Snemovňu lordov. Ako povedala Rebecca Long-Bailey, tieňová ...Zdieľať
rebecca long bailey 676x418 13.1.2020 (Webnoviny.sk) - Vplyvná poslankyňa Labouristickej strany, najsilnejšej britskej opozičnej formácie, navrhuje zrušiť hornú komoru britského parlamentu, Snemovňu lordov.


Ako povedala Rebecca Long-Bailey, tieňová labouristická ministerka hospodárstva, v nedeľňajšom rozhovore pre britský denník The Guardian, nezdá sa jej správne, aby o osude občanov Veľkej Británie rozhodovali aj "nikým nevolení ľudia".

Long-Bailey uznáva, že Snemovňa lordov má aj jednu dôležitú úlohu, a tým je právo vracať zákony naspäť do Dolnej snemovne a tým vyvažovať jej mocenské postavenie v systéme britských inštitúcií, no to sa dá podľa nej zabezpečiť aj inak.

"Takéto vyvažovanie bude potrebné, ale nemyslím si, že je správne mať na to skupinu nikým nevolených ľudí. Potrebujeme ľudí, ktorí sú schopní, ktorí sú expertmi, a ktorí sa demokraticky zodpovedajú spoločnosti, ktorú zastupujú," vyhlásila Long-Bailey.

Táto politička je jednou zo štyroch kandidátok na funkciu predsedníčky Labouristickej strany, z ktorej po volebnom debakli odchádza súčasný predseda Jeremy Corbyn. Podľa prieskumov medzi členmi Labouristickej strany má celkom slušné šance na zvolenie. Vyššiu popularitu medzi členmi strany má len poslanec a tieňový labouristický minister pre brexit Keir Starmer.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vplyvná labouristická poslankyňa navrhuje zrušiť Snemovňu lordov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Autodopravcovia pokračujú v štrajku, na cestách sa zdržíte
<< predchádzajúci článok
Začína sa súdny proces v kauze vraždy Jána Kuciaka, jeden zo spolupáchateľov by mal svedčiť

Vplyvná labouristická poslankyňa navrhuje zrušiť Snemovňu lordov - diskusné fórum čitateľov