Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. januára 2011

VšZP prehodnotí zmluvy s poskytovateľmiNiektorí ambulantní lekári a oddelenia nemocníc sa môžu od apríla tohto roku ocitnúť bez zmlúv s najväčšou zdravotnou poisťovňou, štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP). Ako ...Zdieľať
poistovna Foto: BRATISLAVA 27. januára (WEBNOVINY) - Niektorí ambulantní lekári a oddelenia nemocníc sa môžu od apríla tohto roku ocitnúť bez zmlúv s najväčšou zdravotnou poisťovňou, štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP). Ako na štvrtkovej tlačovej besede uviedol generálny riaditeľ Marian Faktor, poisťovňa prehodnotí sieť poskytovateľov, pričom neuzavrie zmluvy v prípadoch neefektivity, nedostatočnej kvality alebo opakovaných sťažností. Podľa Faktora sa rušenie zmlúv nebude týkať celých nemocníc, ale poisťovňa ich bude posudzovať na úrovni jednotlivých oddelení.

VšZP plánuje vytvoriť tlak na neefektivitu v systéme. Zároveň chce motivovať lekárov aj nemocnice, aby šetrili na zdravotnej starostlivosti tým, že sa budú vyhýbať duplicitným vyšetreniam a podobne. Ako zdôraznil Faktor, týmito opatreniami poisťovňa nechce obmedziť zdravotnú starostlivosť, ktorú pacient potrebuje. "Obmedzuje len neefektivitu, ktorá je v systéme," povedal riaditeľ VšZP.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia obvinila muža, ktorý údajne vylúpil vlani dve banky
<< predchádzajúci článok
Rezort financií pripravuje druhú etapu ozdravných opatrení