31. augusta 2010

VUELTA: 4. etapa pre Antona, P.Velits na 3. mieste

Víťazom 4. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z Málagy do Valdepeňas de Jaén a merala 183,8 km, sa stal Španiel Igor Anton z tímu Euskaltel ...

bez nazvu Igor Anton

MÁLAGA 31. augusta (WEBNOVINY) - Víťazom 4. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z Málagy do Valdepeňas de Jaén a merala 183,8 km, sa stal Španiel Igor Anton z tímu Euskaltel Euskadi. Druhý finišoval v náročnom záverečnom stúpaní s minimálnou sekundovou stratou Talian Vincenzo Nibali z Liquigasu a výbornú tretiu priečku si vybojoval s rovnakým časovým odstupom Peter Velits. Slovák vo farbách amerického tímu HTC-Columbia v záverečných metroch skvelým spôsobom prešpurtoval renomovaného Španiela Joaquína Rodrígueza z tímu Kaťuša a v celkovej klasifikácii mu patrí 5. miesto. Velits zaostáva za vedúcim Belgičanom Philippom Gilbertom (Omega Pharma Lotto) o 16 sekúnd. Na druhú priečku postúpil víťaz utorkovej etapy Španiel Anton, tretí je momentálne jeho krajan Joaquín Rodríguez (obaja +10).

Utorková etapa z Málagy do Valdepaňas de Jaén mala prevažne rovinatý charakter, ale v jej záverečnom kilometri pripravili organizátori pre jazdcov "chuťovku" v podobe drastického stúpania v úzkych uličkách so sklonom od 10 až do 27%. V silnej trinásťčlennej skupine, v ktorej boli takmer všetci favoriti, sa napokon presadil Igor Anton. Ten si ušetril najviac síl a po sóloúniku v posledných 300 metroch zvíťazil.