Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. januára 2022

Vybrané potraviny nemusia mať nižšie DPH, Matovič nevie o finančných zdrojochZnižovanie dane z pridanej hodnoty (DPH) na vybrané potraviny nie je isté. Minister ...Zdieľať
gettyimages 884776710 676x452 27.1.2022  - Znižovanie dane z pridanej hodnoty (DPH) na vybrané potraviny nie je isté. Minister financií Igor Matovič chce totiž počuť od navrhovateľov, kde na to vziať peniaze. „Ja by som bol rád, aby sa DPH úplne zrušilo na Slovensku. Ale je to mimoriadne dôležitý zdroj pre štát,“ povedal po stredajšom rokovaní vlády Matovič.


Podľa neho zníženie DPH na niektoré potraviny by znamenalo výpadok pre štátny rozpočet vo výške 150 až 200 miliónov ročne. „Čakáme na návrh, komu zobrať tie peniaze. Ak nechceme byť len bohapustí populisti, musíme povedať, komu vziať,“ konštatoval Matovič.

Výbor Národnej rady SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie sa v utorok uzniesol na úprave výšky DPH na niektoré potraviny na úroveň piatich percent. Agentúru SITA o tom informoval predseda výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Jaroslav Karahuta (Sme rodina).

Dnes som predložil na výbore pre pôdohospodárstvo a životné prostredie návrh úpravy DPH na päť percent,“ uviedol Karahuta s tým, že tento návrh žiada ministra financií a ministra pôdohospodárstva, aby prehodnotili výšku DPH a upravili v skrátenom legislatívnom konaní zákon o dani z pridanej hodnoty. „Tento návrh sme jednomyseľne schválili,“ dodal.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vybrané potraviny nemusia mať nižšie DPH, Matovič nevie o finančných zdrojoch © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Väčšina neplní podmienku podávania výkazov k DPH (9. 2. 2010)
 Hranica pre povinnú registráciu platiteľov DPH sa zvýši (21. 4. 2009)nasledujúci článok >>
Vo Francúzsku prijali zákon, ktorý zakazuje drastické liečby zamerané na zmenu sexuálnej orientácie
<< predchádzajúci článok
Expo v Dubaji je dôkazom schopnosti ľudstva inovovať, uviedla prezidentka