Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. decembra 2006

Vydali nám muža odsúdeného za pokus o vraždu ChromiakaInterpolom medzinárodne hľadaný Milan Trepáč, ktorého Najvyšší súd Slovenskej republiky právoplatne odsúdil na 13 rokov trestu odňatia slobody pre pokus o vraždu Ladislava Chromiaka, je už v ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. decembra (WEBNOVINY) - Interpolom medzinárodne hľadaný Milan Trepáč, ktorého Najvyšší súd Slovenskej republiky právoplatne odsúdil na 13 rokov trestu odňatia slobody pre pokus o vraždu Ladislava Chromiaka, je už v Bratislave. Ako dnes agentúru SITA informovala Marta Bujňáková z tlačového oddelenia Prezídia PZ, 1. decembra bol letecky eskortovaný za sprísnených bezpečnostných opatrení z Londýna.

Milan Trepáč spoločne s ďalšími tromi osobami plánoval 6. júla 1998 zavraždiť Ladislava Chromiaka, osobu známu z dubnického podsvetia. Strelou z nelegálne držanej zbrane ho strelil do hrudníka a spôsobil mu ťažké zranenie. V dôsledku komplikácií z tohto poranenia Chromiak umrel v apríli 2000.

Po obvinení Trepáča vzali do väzby, odkiaľ ho vo februári 2004 prepustili. Krajský súd v Trenčíne v marci 2004 vyniesol rozsudok a Trepáč bol odsúdený na trest odňatia slobody na 13 rokov nepodmienečne. V tom čase Trepáč už nebol vo väzbe. Po vynesení rozsudku sa odvolal a vo veci rozhodoval Najvyšší súd Slovenskej republiky, ktorý potvrdil v septembri 2004 výšku uloženého trestu. Trepáč však nenastúpil do väznice a preto v marci 2005 vydal na neho Krajský súd v Trenčíne medzinárodný a európsky zatýkací rozkaz pre pokus trestného činu vraždy a trestný čin nedovoleného ozbrojovania a následne požiadal Interpol o súčinnosť pri pátraní po hľadanej osobe.

Hľadaného Trepáča v júli 2006 našli v Anglicku a na základe vydaného európskeho zatýkacieho rozkazu ho vzali do väzby. Prvý termín vydania hľadaného Trepáča na Slovensko bol stanovený na 13. októbra, avšak Trepáč sa odvolal voči tomuto rozhodnutiu, po zamietnutí jeho odvolania bol stanovený náhradný termín vydania na 1. decembra.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dvaja naši vojaci sa opili v Iraku, prepustia ich z armády
<< predchádzajúci článok
Za hromadný úhyn goríl v Kongu mohla ebola

Vydali nám muža odsúdeného za pokus o vraždu Chromiaka - diskusné fórum čitateľov