Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. septembra 2022

Výmena zajatcov sa v Rusku stretla s kritikou, Medvedčuka prepustili za 200 ľudíNeočakávaná výmena zajatcov, ktorá bola ohlásená v ten istý deň ako čiastočná mobilizácia, je medzi ruskými nacionalistami a vojenskými blogermi „hlboko nepopulárna“. V najnovšej správe to ...Zdieľať
russia_ukraine_war_92296 7b6f74ff508e4b01aaefa3bd4a7090e1 676x576 23.9.2022 (Webnoviny.sk) - Neočakávaná výmena zajatcov, ktorá bola ohlásená v ten istý deň ako čiastočná mobilizácia, je medzi ruskými nacionalistami a vojenskými blogermi „hlboko nepopulárna“. V najnovšej správe to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).


Kremeľ prepustil 215 ukrajinských obrancov, z toho desiatich cudzincov. Do Ruska poslali 55 okupantov i ukrajinského proruského politika Viktora Medvedčuka. Len súčasťou výmeny za spomenutého Medvedčuka bolo 200 ukrajinských zajatcov.

Experti poznamenali, že krajne pravicoví ruskí vojenskí blogeri túto výmenu kritizovali a pýtali sa, či sa Kremeľ vzdal „denacifikácie“ Ukrajiny, jedného z deklarovaných cieľov ruskej februárovej invázie.Zdroj: Webnoviny.sk - Výmena zajatcov sa v Rusku stretla s kritikou, Medvedčuka prepustili za 200 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Parlament nebol ani po tretíkrát uznášaniaschopný, Zemanová preto neuspela s jej procedurálnym návrhom
<< predchádzajúci článok
Maroš Žilinka sa stretol s kolegami V4, spoločne podpísali „Bratislavskú deklaráciu“