17. februára 2012

Vynikajúci Peter Sagan skončil vo štvrtej etape druhý

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v piatkovej 4. etape na pretekoch Okolo Ománu vynikajúce druhé miesto. Dvadsaťdvaročný pretekár nestačil po 142,5 km v cieli v parku Al Wadi ...

peter sagan AL WADI AL KABIR 17. februára (WEBNOVINY) - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v piatkovej 4. etape na pretekoch Okolo Ománu vynikajúce druhé miesto.

Dvadsaťdvaročný pretekár nestačil po 142,5 km v cieli v parku Al Wadi Al Kabir v hlavnom meste Muskat iba na Nemca Andrého Greipela, ktorý si upevnil pozíciu lídra a červený dres vedúceho pretekára.

Saganov tímový kolega Vincenzo Nibali s ďalšími pretekármi tímu Liquigas-Cannondale pritom pripravili pred špurtom mladému Slovákovi vynikajúcu pozíciu, etapové víťazstvo si však pripísal nemecký jazdec tímu Lotto Belisol.

Tretí skončil Francúz Tony Gallopin. Ďalší Slovák Peter Velits prišiel do cieľa na 26. pozícii v rovnakom čase ako víťaz. Lídrom pretekov je aj naďalej Greipel, slovenský jazdec P. Sagan na neho stráca šesť sekúnd.

Tretí Francúz Nacer Bouhanni z tímu FDJ-Big Mat zaostáva o ďalších 12 sekúnd. P. Velitsoví patrí trinásta priečka. V súťaži aktivity je na prvom mieste rovnako Greipel so štvorbodovým náskokom pred Saganom. V hodnotení mladých jazdcov vedie mladý Slovák o dvanásť sekúnd pred Bouhannim.

5. Christopher Sutton (Aus.) Team Sky,
6. Martin Kohler (Švaj.) BMC Racing,... 26. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step - všetci rovnaký čas ako víťaz