Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. novembra 2019

VYPOČÍTAJTE SI POISTNÉ: V akej výške a komu zaplatia SZČOOd 1. januára 2020 bude platiť nový minimálny vymeriavací základ na sociálne poistenie pre povinne poistené samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) a dobrovoľne poistené osoby ...Zdieľať
Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Bratislava 7. novembra (TASR) - Od 1. januára 2020 bude platiť nový minimálny vymeriavací základ na sociálne poistenie pre povinne poistené samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) a dobrovoľne poistené osoby (DPO). Nový bude aj maximálny vymeriavací základ na sociálne poistenie pre povinne poistené SZČO, DPO, zamestnanca a zamestnávateľa.


Sociálna poisťovňa na lepšiu orientáciu poistencov a odvádzateľov poistného pripravila pomôcku – tabuľku platenia poistného od 1. januára 2020, ktorú zverejnila na webovej stránke www.socpoist.sk.

VYPOČÍTAJTE SI POISTNÉ: Tabuľka platenia poistného


Podľa informácií poisťovne sa v tabuľke nachádzajú percentuálne sadzby poistného pre jednotlivé druhy poistenia, a to nemocenské, dôchodkové starobné a invalidné, poistenie v nezamestnanosti, garančné, úrazové a rezervný fond solidarity. Sadzby poistného v tabuľke si možno zistiť z pohľadu zamestnanca, zamestnávateľa, povinne poistenej SZČO a DPO.

Sú v nej i sadzby poistného pre platby uhrádzané štátom a Sociálnou poisťovňou za určité skupiny osôb. V tabuľke sú aj vypočítané sumy poistného pre jednotlivé druhy poistenia z minimálneho a maximálneho vymeriavacieho základu. V texte pod tabuľkou odvádzatelia poistného nájdu ďalšie doplňujúce informácie k poistnému v roku 2020.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Projekt na ochranu ovzdušia získal financie z programu EÚ
<< predchádzajúci článok
Rezort vnútra chce nakúpiť približne 25.000 párov rukavíc pre hasičov

VYPOČÍTAJTE SI POISTNÉ: V akej výške a komu zaplatia SZČO - diskusné fórum čitateľov