Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. decembra 2023

Vypuknutie tretej svetovej vojny „nikdy nebolo také reálne“ ako teraz, uviedol najnovšie ruský exprezident MedvedevRuský exprezident Dmitrij Medvedev opäť vyhlásil, že hrozba stretu medzi Ruskom a Organizáciou Severoatlantickej zmluvy (NATO) a vypuknutia ...Zdieľať
dmitrij medvedev 676x451 8.12.2023 (SITA.sk) - Ruský exprezident Dmitrij Medvedev opäť vyhlásil, že hrozba stretu medzi Ruskom a Organizáciou Severoatlantickej zmluvy (NATO) a vypuknutia tretej svetovej vojny „nikdy nebola taká reálna“ ako teraz. Medvedev, ktorý zastáva pozíciu zástupcu šéfa ruskej Bezpečnostnej rady, to napísal na platforme Telegram.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Od kubánskej krízy ešte nikdy nebola hrozba priameho stretu medzi Ruskom a NATO s prechodom do tretej svetovej vojny taká reálna,“ napísal Medvedev, ktorý vo svojom príspevku označil Ukrajinu za „menší štát v procese rozpadu“.

Snahu amerického prezidenta Joea Bidena pomôcť Ukrajincom vzdorovať ruskej agresii označil Medvedev za „primitívne vydieranie“ s cieľom „pokračovať vo vojnovom biznise za každú cenu“.


Medvedeva kedysi v Rusku považovali za prozápadného demokrata. Neskôr sa však stal zúrivým protizápadným a provojnovým hlasom Kremľa. Medzi jeho nedávne „skvosty“ patrí vyhlásenie, že Pobaltie patrí Rusku či označenie Poľska za „dočasne okupované“, keď odkazoval na prítomnosť vojsk NATO v krajine. Ukrajinský minister zahraničia Dmytro Kuleba nedávno odkázal Medvedevovi, že by mal piť menej vodky predtým, než ide na internet.
Zdroj: SITA.sk - Vypuknutie tretej svetovej vojny „nikdy nebolo také reálne“ ako teraz, uviedol najnovšie ruský exprezident Medvedev © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bulharsko poskytne Ukrajine staršie systémy protivzdušnej obrany, pomôže aj s výcvikom pilotov pre stíhačky F-16
<< predchádzajúci článok
Škoda Enyaq v roku 2024: vyšší výkon pohonného ústrojenstva, kratší čas nabíjania a ešte dlhší dojazd