Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. decembra 2023

Vyšetrovanie šikany, kyberšikany a násilia páchaného na deťoch je jednou z priorít generálneho prokurátoraGenerálny prokurátor Maroš Žilinka venuje prípadu samovraždy žiaka základnej školy v Parchovanoch na východnom Slovensku mimoriadnu pozornosť, pričom vyšetrovanie šikany, ...Zdieľať
maros zilinka 2 676x451 1.12.2023 (SITA.sk) - Generálny prokurátor Maroš Žilinka venuje prípadu samovraždy žiaka základnej školy v Parchovanoch na východnom Slovensku mimoriadnu pozornosť, pričom vyšetrovanie šikany, kyberšikany a násilia páchaného na deťoch je jednou z jeho priorít.


Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa prokuratúry Zuzana Drobová. Pripomenula, že v predmetnej trestnej veci, v ktorej bolo začaté trestné stíhanie, vykonáva intenzívny dohľad generálna prokuratúra a vec dozoruje Krajská prokuratúra Košice.„Aktuálne vo veci prebiehajú procesné úkony, pričom na vypočúvaniach maloletých osôb sa zúčastňuje prokurátor-špecialista," povedala Drobová s tým, že nateraz nie je možné poskytnúť bližšie informácie.

V obci Parchovany v okrese Trebišov ešte v novembri spadol zo strechy školy 15-ročný chlapec. Zraneniam z pádu podľahol v nemocnici. O udalosti informovali viaceré médiá s tým, že išlo o samovraždu v dôsledku šikany. Udalosťou sa podľa polície zaoberá trebišovský vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície, ktorý vedie vyšetrovanie pre trestný čin usmrtenia.


Zdroj: SITA.sk - Vyšetrovanie šikany, kyberšikany a násilia páchaného na deťoch je jednou z priorít generálneho prokurátora © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za odvysielaním prejavu Zelenského v televízii na okupovanom Kryme bola ukrajinská rozviedka
<< predchádzajúci článok
Návrat sôch Panny Márie a sv. Jozefa dal bodku za rekonštrukciou Námestia SNP v Trnave (foto)