27. januára 2006

Výsledky 47. kola hokejovej ST extraligy

Góly: 2. M. Štefanka, 4. Petrina (Pupák), ...

BRATISLAVA 27. januára (WN/SITA) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 47. kola hokejovej ST extraligy:

HK Dynamax Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš 9:3 (3:1, 2:0, 4:2)

Góly: 2. M. Štefanka, 4. Petrina (Pupák), 17. J. Mihálik (Švarný), 23. Švarný (Vozdecký), 36. Čacho, 50. Ľ. Kolník (Kollár), 50. J. Mihálik (B. Majeský), 57. Ľ. Kolník (T. Chrenko, M. Musil), 59. Vozdecký (M. Štefanka, Čacho) - 20. Misál (Pleva), 41. Richard Huna (Devečka, Róbert Huna), 48. J. Kopecký (M. Šterbák, M. Droppa)

Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: Žemlička (L. Mikuláš) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Baluška - Galamboš, Mészároš, 3072 divákov

Nitra: Fikrt - D. Milo, M. Hruška, J. Kováčik, B. Majeský, V. Vlk, Švarný, Petrina - Ľ. Kolník, Kollár, M. Kováčik - Kmeč, T. Chrenko, J. Mihálik - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Pupák, M. Musil, S. Saliji

L. Mikuláš: Falter (4. Krivomazov) - M. Droppa, M. Šterbák, P. Lištiak, Rúfus, Devečka, M. Školiak, Tomaška, Grman - Misál, Pleva, J. Kopecký - Kövér, Žemlička, Šebo - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Michel Miklík, Trochta, Marek Hovorka

Nitrania mali skvelý nástup, keď po necelých dvoch minútach viedli po góle Štefanku a po troch minútach a siedmych sekundách ukazoval časomer stav 2:0. Autorom svojho premiérového gólu v sezóne bol obranca Petrina. Hostia sa prebrali až po desiatich minútach hry, ale Šeba a Richarda Hunu Fikrt vychytal. Skóre sa opäť menilo v 17. minúte, keď Mihálik strelou po ľade od modrej čiary zvýšil na 3:0. V samom závere prvej tretiny sa po ojedinelom útoku ocitol pred Fikrtom Misál a strelou spoza kruhov znížil na 3:1. Aj začiatok druhej tretiny vyšiel lepšie domácim keď v 23. minúte poslal puk na bránku Krivomazova Švarný. Krátko na to korčuľoval sám na Fikrta Richard Huna, no nitriansky brankár sa vyznamenal. V 36. minúte zvýšili domáci už na 5:1, keď po dlhšej streleckej odmlke premenil nájazd na bránku Liptovského Mikuláša blafákom Čacho. V úvode záverečnej tretiny sa presadili hostia, keď zaváhanie obrany Nitry využil na zníženie stavu Richard Huna a v 48. minúte upravil na rozdiel dvoch gólov Kopecký, ktorý využil presilovku. Potom však prišli skvelé chvíle Nitry. V 50. minúte dosiahol 300. gól v ST extralige Kolník, za čo mu diváci pripravili skandovaný potlesk. Krátko na to skóroval druhýkrát v zápase Michálik a v 57. minúte načal štvrtú stovku pekným blafákom Kolník. Bodku za stretnutím dal v 59. minúte Vozdecký, keď upravil stav na konečných 9:3.

Hlasy trénerov:

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Som rád, že Kolník prelomil hranicu 300 gólov, takže sa už na tento fakt nemusíme sústrediť. Zápasy s Liptovským Mikulášom nám vychádzajú, takže hráči si dnes mohli voľne zaútočiť a zastrieľať si na bránku, čo v iných stretnutiach nemôžme."

Milan Jančuška (tréner Lipt. Mikuláša): "Nezachytili sme úvod zápasu, rýchlo sme prehrávali a hoci sme sa do stretnutia mohli vrátiť za stavu 5:3 nevyužili sme to. Zle sme hrali najmä v defenzíve, keď domáci využili a zaslúžene vyhrali."

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Góly: 9. Weissmann (F. Turek), 36. J. Čierny (Šechný, Weissmann) - 1. R. Hartmann (Jarolín, T. Višňovský), 20. Jarolín (Křetinský, T. Višňovský), 23. Jozef Liška (Vala, Grill)

Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Ország - Halecký, Miľovčík, 1415 divákov

Zvolen: Šimonovič - Babka, Bonni, Priechodský, Štork, Lalka, Škuta - J. Čierny, Šechný, Weismann - Cibuľa, Turek, M. Chovan - Paciga, Gašpar, Škvaridlo

Skalica: Tuček - M. Ivičič, Křetinský, V. Benák, Flamík, Zajac, Dostál, Škadra, Klement - T. Višňovský, Jarolín, R. Hartmann - Mikúš, Dornič, Liščák - Grill, Vala, Jozef Liška - R. Sýkora, Hrnčirík, Malík

Vo Zvolene sa hral priemerný hokej. Hostia boli v súboji kombinačnejší a mierny tlak Zvolena bol iba platonický. Skaličania mali rýchly nástup do zápasu, už v 25. sekunde po rýchlom prieniku do útočného pásma prekonal Šimonoviča aktívny Hartmann. Na 1:1 vyrovnal v 8. min kanonier Zvolena Weissmann tvrdou strelou do vinkla, keď brankár Tuček pravdepodobne čakal prihrávku. Potom nevyužil sólo hosťujúci Vala, no Skaličania predsa len schladili domácich ešte pred odchodom do šance, zblízka skóroval Jarolín. Aj úvod do druhej tretiny vyšiel hosťom, po peknej kombinačnej akcii zvýšil Liška na 3:1. Zvolen sa trápil, no v 36. min po ojedinelej spolupráci skorigoval nepriaznivé skóre Čierny. Nevýrazný výkon domáceho tímu pokračoval aj v tretej tretine, hostia sa spoliehali zväčša na rýchle brejky. Zvolenčanov môže mrzieť takmer dvojminútová nevyužitá presilovka piatich proti trom. Po nej sa rozsypali a v závere zápasu prebrali iniciatívu Skaličania, no z presiloviek gól nevyťažili. Zvolen prehral po desiatich víťazstvách doma.

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Bol to ťažký zápas, podali sme zlý výkon, chýbala väčšia aktivita a chcenie. Kľúčovou bola presilovka piatich proti trom, ktorú sme nevyužili. Z výkonu mojich zverencov som sklamaný."

Milan Klement (asistent trénera Skalice): "Dobre sme bránili, spoliehali sme sa narýchlo útoky, čo sa nám darilo. Dôležitým momentom bola nevyužitá presilovka Zvolena o dvoch hráčov. Nerátali sme, že na Slovane získame bod a vo Zvolene všetky tri, ale sme realisti, víťazstvo nepreceňujeme."

Dukla Trenčín - MHC Martin 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Góly: 10. Húževka (Hriňa) - 3. G. Saliji (Török, Ševela), 12. Kolba (Vantroba), 59. Važan (P. Klepáč)

Vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše: Micka (Trenčín) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Müllner, Mášik, 1889 divákov

Trenčín: Kompas - Ďurčo, Urban, Juraj Liška, P. Mikuš, Hriňa, Rimmel, Gabriš - Melichárek, Lezo, Micka - V. Nemec, Poljaček, Igor Majeský - Sivák, Húževka, Zlocha - Baláž, Sikorčin, Kútny

Martin: Ševela - Cebák, P. Klepáč, Kolba, Vantroba, Stolárik, Stančok - Török, Beran, Važan - Podstavek, Koložváry, G. Saliji - T. Jaško, Kuric, M. Chrenko - Zetík, Holečko, Pokrivčák

Už v 3. min hosťujúci G. Saliji prešiel až pred bránku a strelou z blízka do šibenice nedal Kompasovi šancu. Domáci vyrovnali v 10. min, keď Hriňovu strelu od modrej tečoval pod hornú žŕdku Húževka. O dve minúty už hostia opäť viedli. V presilovke Kolba zblízka prestrelil brankára. Trenčín hral zle a hráči neboli schopní čokoľvek nebezpečné vymyslieť, Martinčania mali v prvej tretine viac gólových šancí. Druhá časť hry mala podpriemernú úroveň, neschopní domáci pôsobili tragikomicky a nedokázali skórovať, hoci hrali viac ako osem minút presilové hry, z toho trikrát piati na troch v celkovej dĺžke 134 sekúnd. Hostia na čele s dobre chytajúcim Ševelom sa museli zamerať hlavne na bránenie, ale proti nepresne hrajúcemu súperovi sa im v pohode darilo udržiavať jednogólový náskok. Bezradnosť Trenčanov pri dobíjaní martinskej bránky napriek trvajúcej územnej prevahe pokračovala aj v tretej tretine a prekonať im ju nepomohli ani ďalšie presilovky, takže piskot riedko zaplneného hľadiska bol "ocenením" výkonu domácich. Hosťom stačila na plný bodový zisk sústredená defenzíva, ktorou získali veľmi cenné víťazstvo, spečatené v 59. min po Važanovom nájazde.

Milan Hovorka (tréner Trenčína): "Martin dal v prvom rade do tohto zápasu viac srdca ako my. Niektorí naši hráči si mylne myslia, že tabuľka rozhoduje o kvalite mužstiev a hráčov a iba 80-percentný výkon im stačí na ľahké prekonanie súpera. Dva dni sme sa pripravovali, aby sme tento súboj odohrali naplno, ale podali sme nesústredený výkon a budeme musieť z toho vyvodiť dôsledky. Naše presilovky napriek nácviku nemajú fazónu, chýba nám v nich kumšt a schopnosť prihrávky v pravý čas."

Marián Brúsil (asistent trénera Martina): "Zápas sme začali veľmi dobre, kvalitne sme korčuľovali, kombinovali i bránili a v prvej tretine sme boli jasne lepším tímom. V druhej časti sme sa dostali pod tlak, pretože súper sa korčuliarsky zlepšil a my sme hrali často v oslabení. V tretej tretine sa už bojovalo na oboch stranách, ale našich hráčov za bojovný výkon musím pochváliť a tento výborný výsledok sme si zaslúžili."

MsHK Žilina - Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Gól: 6. Kusovský (Krajčí, Gálik), 25. Jabrocký (Gálik, Dlouhý), 40. Jabrocký (Gálik), 56. S. Gron (Kokavec, Nádašdi) - 54. Junas (Kuľha, Jánoš)

Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff - Bednár, Korba, 1820 divákov

Žilina: Lipovský - I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý - Krajčí, S. Gron, Kontšek - M. Gálik, Jabrocký, Kokavec - Oravec, Hreus, V. Král - Opatovský, R. Rehák, Verčík

Slovan: Rybár - P. Pavlas, Hančák, Wagenhoffer, Kudělka, Ďurák, Jendek, R. Sloboda, K. Sloboda - Kuľha, Jánoš, Junas - K. Kováč, Klouda, Cíger - R. Školiak, Macho, Pištek - Pašek, Prokop, J. Sýkora

Zápas sa pre poruchu osvetlenia začal s 22 minútovým meškaním. Žilinčania do súboja o piatu priečku vstúpili oveľa lepšie. Po nepremenených šanciach Gálika a Krála naskočil Kusovský v 6. min z trestnej lavice a po Krajčího prihrávke a perfektnom blafáku sa tešil z gólu. Domáci mohli využiť 79-sekundovú presilovku piatich proti trom, no nestalo sa tak. Prvý svetlý moment zo strany hostí prišiel až v 13. min, no s Cígerovou strelou si Lipovský poradil. Krajčího pokus zblízka v závere tretiny Rybár zlikvidoval a hostia vstúpili do druhej časti súboja lepšie. Kuľha však v 24. min nepremenil šancu v presilovke, čo domáci o chvíľu v hre štyroch proti štyrom vďaka Jabrockému potrestali. Žilina mala v týchto chvíľach oveľa viac z hry. Slovan sa mohol dostať do zápasu v 36. min, keď hral vyše minútu a pol presilovku o dvoch hráčov, no šance Kuľhu a Junasa brankár Lipovský vychytal. Vylúčenie Ďuráka za faul na Kontšeka potrestal pred druhou sirénou Jabrocký a v záverečnej tretine domáci jasne dominovali. V 50. min zastavil Opatovského strelu smerujúcu do siete zázračne Rybár, ktorý potvrdil svoje kvality, v ďalších piatich minútach keď na neho domáci pustili streleckú kanonádu. Slovan sa dočkal gólu päť minút pred koncom. Junas strelu švihom pokazil Lipovskému čisté konto, no už o minútu potvrdil zaslúžené víťazstvo domácich Gron a Žilina tak preskočila Slovan v tabuľke.

Anton Tomko (asistent trénera Žiliny): "Hokej trochu ovplyvnil výpadok elektriny. Dostávali sme sa pomalšie do tempa, od druhej tretiny sme si však začali vytvárať šance a prebrali sme zápas do svojich rúk. Duel sa lámal za stavu 2:0, keď sme prežili presilovku hostí o dvoch hráčov. V záverečnej tretine sme už dominovali. Celé mužstvo hralo dobre, chcel by som chlapcom poďakovať za predvedený výkon."

Ján Jaško (tréner Slovana): "Určite sme čakali od tohto zápasu viac. Pribrzdili nás vylúčenia, Žilinčania nám dali rýchly gól a navyše sme spravili proti kvalitnému súperovi veľa chýb.