26. februára 2010

Výsledky 48. kola hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov piatkových ...

Hráči Slovana sa tešia zo streleného gólu počas zápasu 48. kola hokejovej Slovnaft extraligy HC Slovan Bratislava – HC Košice.

BRATISLAVA 26. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 48. kola základnej časti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Slovnaft extraligy 2009/2010

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Garmin Žilina 6:2 (1:0, 1:1, 4:1)
Góly: 17. M. Bartánus (D. Moravec, V. Novák), 27. Mikula (Roháč), 46. Roháč (Tomášek, Varga), 50. M. Bartánus (V. Novák), 53. Tomášek (Roháč, Varga), 58. Tomášek - 32. M. Gálik (Vala), 43. Nádašdi (Kropáč)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc - Orolin, 910 divákov

L. Mikuláš: Fikrt - Heš, D. Devečka, Kumstát, M. Varga, Lištiak, Petran, J. Kokavec, M. Bača - V. Novák, D. Moravec, M. Bartánus - Tomášek, Roháč, Mikula - Kuric, Mahdalík, M. Oravec - Ďurný, Paukovček, Staroň
Žilina: Lipovský - Rúfus, Nádašdi, Turoň, Ftorek, Kolarz, Hriňa, Škuta, Bobček - Kropáč, Palovčík, Vala - V. Nemec, M. Gálik, M. Kokavec - Krajči, Hreus, Škoda - Drevenák, Koložváry, Pleva

Začiatok zápasu bol veľmi opatrný, obidve mužstvá hrali akoby bez záujmu. Na duel prišlo najmenej divákov v tejto sezóne, atmosféra tomu aj nasvedčovala. Až v 5. min Heš vyskúšal Lipovského a vzápätí aj Roháč. V 11. min domáci Ďurný mohol otvoriť skóre, ale neprestrelil Lipovského. Domáci mali síce optickú prevahu, ale svoje šance nedokázali premeniť. V 15. min hostia pritlačili, ale Fikrt bol v bránke pozorný. V 16. min fauloval Pleva a najlepší strelec Liptákov Bartánus presilovku pretavil na vedúci gól - 1:0.

Úvod druhej tretiny bol opäť lepší v podaní Liptákov, ale opäť bez efektu. V 25. min sa zapotil aj domáci Fikrt, keď vyriešil tri nepríjemné situácie. Hneď nato udreli Liptáci a Mikula upravil na 2:0. O pár sekúnd mohol zvýšiť Moravec, ale nespracoval puk a za to domáci pykali. V 32. min z ničoho nič udreli Žilinčania a Gálik znížil na rozdiel jedného gólu - 2:1. Ešte v poslednej minúte druhej tretiny mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, ale Lipovský bol proti.

Tretia tretina sa začala veľmi zaujímavo. V 42. min Bartánus nepremenil samostatný nájazd a o minútu neskôr bolo vyrovnané, keď Nádašdi prestrelil Fikrta - 2:2. S Liptákmi to nevyzeralo dobre, ale keď ich v 46. min Roháč dostal do vedenia, domáci začali hrať pekný hokej. Dostali krídla a ich snahu opäť zužitkoval Bartánus - 4:2. Pri vylúčení Kumstáta mali ešte šancu aj hostia, Liptáci však oslabenie ustáli a hneď potom udreli. Tomášek dvoma gólmi za sebou zabezpečil nečakané, ale zaslúžene víťazstvo 6:2.

Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Liptovského Mikuláša): "Na zápas sme nastúpili v oklieštenej zostave. Chlapci však zabojovali a konečne sme mali aj strelecké šťastie. Súpera sme prestrieľali a ideme ďalej, ešte máme určitú nádej."
Anton Tomko (tréner Žiliny): "Do Liptovského Mikuláša sme prišli nie hrať, ale vyhrať. Za stavu 2:2 sme ešte verili, že zápas môže byť pre nás úspešný. Po treťom góle som nespoznával, čo naše mužstvo predvádzalo. Neviem, či nájdem hráča, ktorý splnil moje predstavy."

HK ŠKP Poprad - HC K-Cero Nitra 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Góly: 15. Šechný (A. Kroták, M. Žemba), 29. Lapšanský (Jasečko, Svitana) - 17. M. Slovák (Jass, Širokovs), 21. M. Kováčik (Širokovs), 58. Ďurkech (Kmeč), 60. S. Saliji (Jass)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Rataj (Poprad) na 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko - Tornay, V. Snášel

Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Kledrowetz, M. Žemba, Michal Segľa, D. Brejčák, Jasečko, Kramár - Škovira, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták - Pavol Segľa, Rataj, V. Žemba - Lapšanský, Svitana, Igor Majeský
Nitra: Lakosil - Rais, Špelda, Širokovs, Jass, Ďurkech, König, M. Novák - S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay - M. Slovák, M. Kováčik, E. Čaládi - Gráčik, M. Štefanka, Kmeč - Šinkovič, Grošaft, Uhnák

Úvod stretnutia prítomných divákov príliš nadchnúť nemohol. Oba tímy hrali vo vlažnom tempe a produkovali rozháraný hokej s občasnými propagačnými strelami. Korenie do nemastného-neslaného hokeja spočiatku nepridali ani presilovky, o ktoré nebola v prvej tretine núdza. Jednu z mála pekných akcií predviedli domáci v 15. min, keď si v početnej výhode Šechný vymenil puk s Krotákom a našiel medzeru medzi betónmi Lakosila - 1:0. Po góle hostia ožili aj vďaka poskytnutej presilovej hre, v ktorej vyšachovali domácu obranu a Slovák zasunul do prázdnej bránky - 1:1. V závere tretiny bol blízko ku gólu Klouda, ale Lakosil sa v poslednej chvíli stihol presunúť.
Nitranom vyšiel nástup do druhej časti, keď za štyridsaťdva sekúnd Kováčik prestrelil Šimonoviča. Poprad vyrovnal v 29. min po ideálne zvládnutej kombinačnej akcii, na konci ktorej Lapšanský bezpečne doklepol puk za chrbát Lakosila. Hoci v prostrednej tretine bol hokej o poznanie živší a mužstvá si vytvorili aj ďalšie príležitosti, brankári ďalšie puky do siete nepustili.

Záverečná časť bola vernou kópiou tej úvodnej. Hoci tempo bolo o niečo vyššie, hra bola dezorganizovaná, nepresná a ojedinelé akcie boli skôr dielom náhody. S pribúdajúcim časom bolo zrejmé, že dnes vyhrá šťastnejší, nie lepší. Keď sa už schyľovalo k predĺženiu, v 58. minúte prišlo rozuzlenie. Zápas rozhodol kuriózny gól, keď Ďurkech nahodil puk od modrej čiary na Šimonoviča, ktorý strelu nikým neatakovaný najskôr kryl, ale puk vzápätí skončil prekvapujúco za jeho chrbtom. Popradčania si vzali oddychový čas a odvolali brankára. Nevyužili však dve sľubné šance na vyrovnanie a nakoniec gólom do prázdnej bránky definitívne rozhodol S. Saliji.

Hlasy:
Július Pénzeš (tréner Popradu): "Nám zápas vôbec nevyšiel. Boli sme málo aktívni, nedokázali sme sa presadiť cez stredné pásmo, ktoré Nitra dobre strážila. Pridala sa k tomu i veľká nedôslednosť v streľbe. Boli sme málo aktívni, málo sme strieľali, boli sme nejakí ´špatní´."
Peter Oremus (tréner Nitry): "Máme veľkú radosť, že sme vyhrali nad takým mužstvom, ako je Poprad. Veľmi ma potešil výkon našich chlapcov, klobúk dole pred nimi. Patrí im veľká vďaka."

HK Noves okná Spišská Nová Ves - HC'05 Banská Bystrica 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Góly: 1. Hamrák (Ďaloga, Macejka), 38. Heizer (Vartovník), 53. Hamrák (Macejka, Harabin) - 20. Padělek (Drotár, M. Hlinka), 40. Pardavý (Biro, Bulík), 50. Češík (Kútny, Vantroba), 55. Kútny (Češík), 60. M. Hlinka
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Leskovjanský (Sp. N. Ves) na 10 min za filmovanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Halecký - Korba, Smrek, 838 divákov

Spišská Nová Ves: Polc - Ďaloga, Harabin, A. Mrena, Hančák, Gurčík, M. Školiak, Petruk, Borovský - Hamrák, Macejka, S. Pavličko - Smotrila, L. Jurík, Holečko - Vartovník, Heizer, Prokop - Lemešani, Farkašovský, Leskovjanský
B. Bystrica: Fedor - P. Frühauf, Bauer, Paľov, Biro, Vizváry, Vantroba, Kubka, Bambúch - Tománek, Bulík, Pardavý - Padělek, M. Hlinka, Drotár - Rumpel, Češík, Kútny - Liščák, Ľ. Sabol, Ján Sýkora

Už v 13. sekunde musel domáci gólman Polc riešiť nebezpečnú Bulíkovu strelu, no prakticky z protiútoku Spišiaci skórovali. Ďaloga pekne vysunul Macejku, ktorý krížnou nahrávkou vyzval Hamráka ku skórovaniu, a ten nezaváhal - 1:0. Domáci boli razom pri chuti, Hančákovu delovku z 5. min kryl gólman hostí. Následne bystrickí "barani" zvýšili aktivitu, ale ich pokusy končili u spoľahlivého Polca. Potom sa hokej z ľadu vytratil a vzruch priniesla až 16. min. Šance hosťujúcich Rumpela a Sýkoru však Polc k spokojnosti Spišiakov vyriešil. V 18. min hrali hostia presilovku, počas ktorej ani nevystrelili, no tesne po jej skončení Padělek s veľkou dávkou šťastia vyrovnal. Hneď v úvode druhej tretiny mali Spišiaci jeden a pol minútovú výhodu o dvoch hráčov, no okrem Harabinovej strely v nej domáci nič nevymysleli. Hra plná nepresností pokračovala ďalej. Hŕstku najvernejších domácich priaznivcov vzrušovali len občasné záblesky hokeja. Jeden z nich predviedla v 25. min spišskonovoveská dvojica Prokop - Gurčík. Druhý menovaný však pálil len do hrude Fedora v bránke hostí. V polovici druhej tretiny začali aktivitu preberať tabuľkovo vyššie postavení Bystričania, ale strela Paľova či Sabolov teč si cestu do spišskej bránky vďaka Polcovi nenašli. Následne hrali Spišiaci sériu presiloviek a v tej druhej prišiel gól. Heizer strelou zápästím do ľavého dolného rohu upravil na 2:1. Vyrovnanie však na seba nenechalo čakať. V 40. min napriahol na modrej Biro a Pardavý tesne pred koncom zmenil smer puku - 2:2.

Záverečnú časť hry začali naplno hostia a v 50. min po Češíkovom góle v presilovke prvýkrát viedli. Domáci vyrovnali nádherným gólom Hamráka v 53. min, no neradovali sa dlho. Už o dve minúty Kútny upravil stav na 4:3 pre hostí a skóre pri power-play Spišskej Novej Vsi spečatil do prázdnej bránky Hlinka. Týmto gólom vyprevadil Spišiakov do prvej ligy, pretože domácim po prehre zhasla i teoretická šanca na záchranu v extralige.

Hlasy:
Dušan Kapusta (asistent trénera Sp. Novej Vsi): "V zápase sme dvakrát viedli, ale góly sme dostali v posledných minútach oboch tretín, čo nám na psychike nepridalo. Jednoducho nám chýba viac šťastia a skúseností. Hostia pôsobili vyzretejším dojmom."
Miroslav Chudý (asistent trénera B. Bystrice): "Po posledných nepresvedčivých výsledkoch a výkonoch sme chceli na Spiši vyhrať, no vedeli sme, že to bude proti zachraňujúcim sa Spišiakom ťažké. Zápas sme nakoniec zvládli. V hre piati proti piatim sme boli lepším tímom, ale musíme ešte zlepšiť hru v oslabeniach. Domov odchádzame spokojní."

HKm Zvolen - MHC Martin 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 7. L. Čierny (Juraško, P. Pucher), 13. P. Barinka (M. Jurík, V. Urban), 40. J. Valach (Marek Haščák, L. Čierny)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: V. Baláž (Zvolen) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Orolin, Tvrdoň, 1350 divákov

Zvolen: Kristín - L. Čierny, Juraško, J. Valach, Pikkarainen, Cebák, V. Urban - Michal Chovan, P. Pucher, Zdeněk Nedvěd - P. Barinka, M. Jurík, Šimurda - J. Kopecký, P. Szabo, Marek Haščák - V. Baláž, Kóňa, Otčenáš
Martin: Dzubina - J. Polák, Klepáč, I. Ďatelinka, Velebný, Pozník, Drgoň - Uram, Jabrocký, Markovič - Appel, L. Říha, I. Dornič - Themár, Trokan, Galamboš

Vo Zvolene videli diváci kombinačný hokej s množstvom šancí. Domáci boli aktívnejší a v I. tretine často strelecky ohrozovali brankára hostí. V úvode mohli počas presilovky skórovať Čierny, Valach a Šimurda. Gólom sa neskončila ani pekná akcia Nedvěda s Pucherom v 5. min. Zvolenčania vyťažili až z druhej presilovky už po troch sekundách, keď Pucher vyhral buly, Juraško umne posunul puk na Čierneho a ten otvoril gólový účet stretnutia -1:0. V početnej výhode potom pohrozili aj hostia, Klepáč trafil v 11. min od modrej do žřdky a v 13. min osamotený Říha neuspel pred Kristínom. Vzápätí prišiel trest, vyrazený puk poslal do bránky MHC pohotový Barinka - 2:0. V druhej tretine spôsobila rozruch strela hosťujúceho Themára z 25. min, ktorý trafil len konštrukciu zvolenskej svätyne a situáciu musel posúdiť videorozhodca. Martinčania potom ožili a častejšie sa dostávali do gólových príležitostí. Napriek tomu mali veľkú šancu v polovici zápasu pri hre štyroch na štyroch Zvolenčania. Valach si nakorčuľoval pred Dzubinu, ale ani na dvakrát ho neprekonal. Hostia z Turca hrali v závere druhého dejstva presilovku, ale počas nej sa dostali do dvoch únikov domáci. Najskôr nevyužil sólo Nedvěd a vzápätí 35 sekúnd pred klaksónom sa už nemýlil Valach - 3:0. V tretej tretine si Zvolenčania udržiavalia trojgólové vedenie. Šancu skorigovať ich náskok mal v 44. min Jabrocký, ktorý sa dostal až pred Kristína, ale zoči-voči sa nepresadil. V závere zápasu mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, no Pucher v presilovke pozorného Dzubinu neprekonal.

Hlasy:
Milan Hovorka (asistent trénera Zvolena): "Som rád, že sme potvrdili stúpajúcu formu mužstva a doma opať neprehrali. Podali sme sústredený výkon. Prvú tretinu sme vyhrali 2:0, ale aj súper mal čisté gólové šance. Kristín však dobre zachytal, čo bol základ nášho úspechu. Verím, že nám forma vydrží až do play-off."
Dušan Gregor (tréner Martina): "Nevstúpili sme do zápasu tak, ako sme si povedali. Nevyužili sme čisté golové príležitosti a súper naopak áno. V druhej tretine sme síce zdvihli hlavu, ale nedali sme kontaktný gól. Tretí inkasovaný gól rozhodol o osude zápasu. Nehráme dobre, musíme sa vrátiť k tomu, čo sme predvádzali v predchádzajúcej časti sezóny, lebo v play-off nám takýto výkon nemusí stačiť."

HK Orange 20 - Dukla Trenčín 2:6 (0:0, 2:3, 0:3)
Góly: 24. Mlynarovič (Takáč), 28. Šišovský (Takáč) - 23. Radulay (M. Dubec, Klíma), 30. O. Ďuriš (Jarábek, Gašparovič), 39. B. Jánoš (Trefný, Paroulek), 45. Paroulek (Tybor, Chovan), 48. Dubec (Hašek, Kollár), 52. Filo (Šimíček)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Marinčin (Orange 20) na 5+DKZ za hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Junek, Šefčík, 824 divákov

Orange 20: Pék - L. Kozák, Jaborník, Marinčin, Šiška, Staňo, Čajkovský, Šeliga - Kovaľ, Andrej Šťastný, Vandas - Šišovský, Mlynarovič, Takáč - Sobota, Jokeľ, Kadura - Šimčák, Peško, Cingel
Trenčín: Hiadlovský - Trefný, Sekeráš, Chovan, Fatyka, Jarábek, M. Hlavačka, Čintala, P. Kopecký - Paroulek, B. Jánoš, Tybor - Gašparovič, Kollár, J. Hašek - Šimíček, O. Ďuriš, M. Filo - Dubec, T. Klíma, Radulay

Prvý gól padol až v 23. min, keď Dubec spoza bránky prihrával medzi kruhy Radulayovi, ktorý z prvej pomedzi Pékove betóny otvoril skóre stretnutia. O minútu už bolo vyrovnané. Domáci Takáč perfektne našiel voľného Mlynaroviča na útočnej modrej, ktorý svoj samostatný nájazd chladnokrvne premenil medzi Hiadlovského betóny. Domáci síce nevyužili presilovku piatich na troch, ale vzápätí strelil po Takáčovej asistencii vedúci gól tímu Orange 20 Šišovský. V 30. min hosťujúci Ďuriš ušiel po krídle, dostal sa až pred Péka a nekompromisne vymietol pravý horný roh bránky -2:2. Jeho strela sa obtrela o obe žŕdky. V 39. min skúsený útočník Dukly Jánoš vystrelil počas presilovky z bodu na vhadzovanie príklepom a jeho strela nakoniec prepadla Pékovi pomedzi nohy. V 45. min Chovan našiel na útočnej modrej dvojicu Paroulek - Tybor, ktorá sa osamotená rútila na Péka. Tybor sa neulakomil a prihral Paroulekovi do prázdnej bránky a bolo 4:2 pre Duklu. O pár sekúnd nato dostal Marinčin 5+DKZ za hru so zdvihnutou hokejkou. V 48. min Hašek posunul puk na Dubeca, ktorý vymietol ľavý horný roh Pékovej bránky. V 52. min trafil Filo spoza bránky korčuľu domáceho obrancu, od ktorého sa puk odrazil za chrbát domáceho brankára.

Hlasy:
Miroslav Marcinko (asistent trénera HK Orange 20): "Po dvoch tretinách bol pre nás celkom priaznivý výsledok. Samozrejme, keby to takto skončilo boli by sme spokojní. Viac-menej nás mrzia niektoré individuálne chyby, ktoré v dnešnom zápase rozhodli a dostali sme po nich zbytočné góly. Mrzí ma, že pri niektorých góloch súpera sme prakticky sami našimi chybami pomohli súperovi."
Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): "Začiatok vždy býva komplikovaný, chalani sa na takýto zápas nesústredia od začiatku, dokiaľ si nevytvoríme pár šancí. Pokiaľ nedáme gól, aby sme sa odtrhli od súpera, je ten zápas ťažký. Každý si myslí, že góly si dajú sami. Dvadsiatka je húževnatý tím, ktorého hráči sa zrážajú, hrajú do tela. Sem-tam sa vyskytnú v šanciach, keď sa dostanú do brejku. Prehrávali sme 1:2, ale našťastie sme rýchlo dali na 2:2, postupne sme pridali aj ďalšie góly a kontrolovali vývoj stretnutia."

Slovan Bratislava - HC Košice 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 13. Lipiansky (Vaic, Sersen), 48. Hujsa (Kuľha)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Bundil, P. Stano, 3380 divákov

Slovan: Konrád - J. Kováčik, Štajnoch, Sersen, Tesařík, S. Hudec, Turunen, Tulupov, Bohunický - Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, A. Nedorost, Richard Huna - A. Bezák, L. Hudáček, M. Bakoš
Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Huba, Deyl, Šeda, M. Grman, Slimák, Homer - Tomík, Húževka, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský - Dravecký, Šachl, Vorel - M. Baláž, Jenčík, Juraj Sýkora

Od úvodu sa hral dobrý hokej. Oba tímy pozorne bránili a nepúšťali súpera k nebezpečnému ohrozeniu bránky. Košičania doplatili na nedisciplinovanosť, keď sa pri druhej domácej presilovke v rýchlom slede za sebou presadil v 13. min Lipiansky. V úvode druhej dvadsaťminútovky si vytvorili dobré príležitosti Kuľha na jednej a Gron na druhej strane. Košičania zvýšili aktivitu a domáci brankár Konrád bol v plnej permanencii. Slovanisti však iba nebránili, Lažo trafil hornú žŕdku. V 36. min vychytal Konrád efektne sólo Rudolf Hunu. Pred odchodom do šatní potom neprepasíroval cez ležiaceho Hudáčka puk do bránky Lipiansky. Obojstranne dobrý hokej pokračoval aj po druhej prestávke, Slovan chcel zvýšiť svoj náskok, Košice minimálne vyrovnať. V 48. min usmernil pri presilovke Kuľhovu strelu od modrej do bránky Hujsa - 2:0. Slovanisti získali väčšiu istotu a boli smerom dopredu nebezpečnejší. Dobre príležitosti nevyužili Vaic a Róbert Huna. Košičania zatlačili súpera pri Tesaříkovom vylúčení, Konrád však bol pozorný. Hostia sa v závere neodhodlali už ani k power-play a Slovan vyhral aj štvrtý tohtosezónny duel s úradujúcim majstrom a oceliarom prerušil sériu desiatich zápasov bez prehry.

Hlasy:
Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovana): "Teší nás, že všetci hráči pristúpili k stretnutiu veľmi zodpovedne. Mali sme trochu obavy, ako naši hráči k duelu pristúpia, napokon nás milo prekvapili. Zo strany hráčov to bol takmer play-off zápas. Chyby v našom výkone síce boli, na ich odstránení však pracujeme."
Rostislav Čada (tréner Košíc): "Nemôžeme byť spokojní s agresivitou v obrane, ani v útoku. Aj to je dôvod, prečo sme dnes nedali góly a naopak dvakrát inkasovali. Po druhom góle sme si už nedokázali vytvoriť potrebný tlak, aby sme ešte so zápasom niečo urobili."

Zedník: Musíme korčuľovať, inak nás zničia