19. augusta 2006

Výsledky dnešných stretnutí futbalovej ligy

BRATISLAVA 19. augusta (WEBNOVINY) FC Nitra - Inter Bratislava 0:0 ŽK: 28. Štajer, 48. Pavol Farkaš - 34. Petrán, 35. Kaprálik, 56. Pečalka, 63. Augustín, rozhodovali: Micheľ - Ružbarský, Brendza, 1834 ...

BRATISLAVA 19. augusta (WEBNOVINY)

FC Nitra - Inter Bratislava 0:0
ŽK: 28. Štajer, 48. Pavol Farkaš - 34. Petrán, 35. Kaprálik, 56. Pečalka, 63. Augustín, rozhodovali: Micheľ - Ružbarský, Brendza, 1834 divákov

Nitra: Tujvel - Erik Hrnčár, Szórád, Čeman, Gunda - S. Bališ, Pavol Farkaš, Babic (80. Húšťava), Leško, Grajciar - Čižmár (3. Štajer, 56. R. Sloboda)
Inter: Košický - Kaprálik, R. Kunzo, Friga, Petrán - Musil (56. Augustín), Pečalka, Paulík, Hejčík - Švancara (46. Kamendy), Šlahor

Už v 3. min stretnutia musel trávnatú plochu opustiť útočník domáceho celku Čižmár, ktorý si poranil hlavu a nahradil ho Štajer. O minútu na to sa po centri z pravej strany odrazila lopta od klbka hráčov do tyče nitrianskej brány a z protiútoku brankár hostí Košický vytlačil Bališovu strelu na rohový kop. V 20. min takmer prekvapil nitrianskeho brankára Tujvela Paulík bombou z 25 metrov a o 3 minúty Gunda na opačnej strane z priameho kopu z hranice pokutového územia nenamieril presne. V 30. min nebezpečne vystrelil Grajciar a o 6 minút z priameho kopu rovnako tak Hrnčár. V 38. min poslal Pavol Farkaš vynikajúcu prihrávku do pokutového územia Gundovi, no jeho strelu obrana Interu zblokovala na rohový kop. Po prestávke Nitrania opäť pokračovali v ofenzívnej hre. V 61. min po priamom kope Hrnčára a vyrazenej lopte gólmanom Interu namieril Grajciar spoza šestnástky len tesne vedľa a po faule na toho istého hráča v 64. min minul bránku "žlto-čiernych" z priameho kopu aj kapitán Čeman. O tri minúty na to mohol skórovať Gunda, jeho hlavička však išla iba nad. V 72. min sa dostal do dobrej pozície po chybe obrany Nitry hosťujúci Šlahor, ale zbrklo zakončil. V tej istej minúte mal na druhej strane dobrú príležitosť Hrnčár, jeho prudkú strelu zo 14 metrov Košický s problémami vyrazil. Nitra síce počas celého zápasu mala viac z hry, napokon však nedokázala využiť žiadnu zo svojich gólových príležitostí a s Interom len remizovala 0:0

Hlasy po stretnutí:
Ivan Galád (tréner Nitry): "Som veľmi nespokojný. Tak s výsledkom, ako aj s predvedenou hrou. Ovplyvnilo nás zranenie nášho útočníka Čižmára. Toto stretnutie sa nám vôbec nevydarilo. Mali sme síce niekoľko príležitostí zo štandardných situácií, ale smola nám nedovolila skórovať. Najlepším na ihrisku bol podľa mňa rozhodca Micheľ."

Ladislav Jurkemik (tréner Interu): "Ja osobne som s remízou a získaným bodom úplne spokojný. Hrali sme proti veľmi dobrému mužstvu, ktoré malo počas celého zápasu viac z hry. Vďaka výbornej disciplíne a perfektnej organizácii v obrane sme našťastie vydreli remízu."

Slovan Bratislava - ZTS Dubnica 1:3 (0:2)
Góly: 46. Otočka - 39. a 57. M. Filo ml., 26. Kiška, ŽK: 18. P. Sedlák, 74. Otočka - 65. Pleva, ČK: 70. Pleva (Dubnica) po 2. ŽK, rozhodovali: Kačenga - Mókoš, Weiss, 5115 divákov

Slovan: Prole - Dobrotka, Ševela, Chlebek, Urgela (76. Struhár) - Poliaček, Kausich (59. S. Slovák), Kubala, P. Sedlák - Otočka, T. Sloboda (63. Masaryk)
Dubnica: Holec - Pleva, Špendla, Adámik, Baláž - Kiška, Držík, Bruško, Augustíni (73. Lendvay) - M. Filo ml. (75. Marián Adam), M. Kuzma (89. J. Zápotoka)

Prvý polčas by sa dal charakterizovať slovami - Slovan hral, Dubnica dávala góly. Belasí od začiatku zatlačili hostí, no v koncovke sa nepresadili. V 4. min Poliaček a Sloboda zahodili tutovky, onedlho Kubalov priamy kop vytlačil Holec na roh. A keď sa nepresadili Sedlák, Kausich ani Otočka, prišiel zákonite trest. V 26. min pri prečíslení Kuzma prihral Kiškovi a ten sám pred Prolem nezaváhal - 0:1. Odpovedať sa snažil Poliaček, bol však z toho len roh. Šesť minút pred prestávkou sa druhá vážnejšie akcia Dubničanov skončila gólom v domácej sieti, keď Pleva ideálne našiel v bránkovom území osamoteného Fila - 0:2.
Hneď po zmene strán sa Slovan dočkal kontaktného gólu, centroval Poliaček a hlavou presne namieril Otočka. Vyrovnanie viselo na vlásku, Sloboda strieľal nad. Nevôľu v hľadisku vyvolala 51. min, po zákroku na Dobrotku sa však pokutový kop nepískal. Efektívni hostia sa spoliehali na brejky a tie im na Tehelnom poli vychádzali. V 57. min dostal loptu za obranu rýchly Filo, ktorý sa "pohral" so Ševelom i Prolem a poľahky skóroval do prázdnej bránky - 1:3. Slovan sa ani potom nevzdával, po vylúčení Plevu mal aj početnú výhodu. V 72. min neplatil gól Slováka pre ofsajd a ďalší striedajúci hráč Masaryk hlavičkoval slabo. V 82. min mohol na druhej strane zvýšiť na 4:1 Kiška, jeho pokus však skončil na žrdi. Záverečný tlak belasých už na stave nič nezmenil, a tak si Považania odviezli z Tehelného poľa tri body.

AS Trenčín - Spartak Trnava 0:0
ŽK: 45. Doležaj, 87. Kasálek - 21. Sninský, 79. Kopúnek, 80. Filip, rozhodovali: Hriňák - Csabay, Likavský, 3290 divákov

Trenčín: Belic - Doležaj, Kubica, Cs. Horváth (27. Lešták) - Pastva, Czinege, Kovalík, P. Brezík (63. Baranyai), Kasálek - Obal (79. Šebek), Štyvar
Trnava: Lipčák - Filip, Poljovka, Turtenwald, Husár (52. T. Hanzel) - P. Ďuriš, Sninský, Kopúnek, Ľ. Hanzel (66. Čtvrtníček) - Kožuch, Vido (75. Kriss)

Od úvodných minút sa oba tímy sústredili predovšetkým na obranu a obaja brankári zbierali len nakopávané lopty. V 19. min ohrozil gólmana hostí strelou spoza šestnástky Czinege, ten si s ňou však poradil. Po následnom rohu mieril Horváth medzi žrde, ale Lipčáka zastúpili na bránkovej čiare jeho spoluhráči. V ďalších minútach prvého dejstva tempo hry upadlo a obe mužstvá sa vybíjali v množstve osobných súbojov. Druhá štyridsaťpäťminútovka už bola herne oveľa lepšia a diváci mohli byť spokojnejší. Domáci začali aktívnejšie, keď sa v 63. min Lešták dostal za obranu Trnavy, centrom našiel Brezíka, ktorý však trafil len brvno trnavskej svätyne. Ďalšie akcie Trenčanov už končili na prehustenej obrane Spartaka, hostia sa spoliehali predovšetkým na rýchle protiútoky Sninského a Krissa. Ani jeden tím sa však do záverečného hvizdu rozhodcu Hriňák gólovo nepresadil a pod Hradom Matúša Čáka sa tak zrodila bezgólová remíza