20. októbra 2006

Výsledky piatkových zápasov 16. kola hokejovej Extraligy

Súhrn výsledkov piatkových zápasov 16. kola slovenskej hokejovej extraligy 2006/2007: HKm Zvolen - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) Góly: 20. Paciga (Gašpar), 22. J. ...

BRATISLAVA 20. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových zápasov 16. kola slovenskej hokejovej extraligy 2006/2007:

HKm Zvolen - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 20. Paciga (Gašpar), 22. J. Kopecký (Štork), 44. J. Kopecký (Klouda, J. Čierny) - 7. Piatak (Jasovský, Martin Segľa), 32. Cipulis (Pavličko, Valečko)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: A. Kroták (Poprad) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Tvrdoň, Goga, 1532 divákov

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Cebák, Velebný, Ščibran - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Igor Majeský - Paciga, Gašpar, Škvaridlo - J. Čierny, L. Jurík, T. Jaško

Poprad: Hurajt - Valečko, Kasík, V. Vlk, Bambúch, Kumstát, Jerofejevs, Fabian, Vorobel - Cipulis, A. Kroták, Pavličko - Jarolín, Halaj, Jabrocký - Jasovský, Martin Segľa, Piatak - Mašlonka, Kubus, Marcel Haščák

Vo Zvolene začal lepšie Poprad, vytvoril si niekoľko šancí, no skóroval až v 7. min, keď Jasovského strelu z uhla brankár Šimonovič iba vyrazil a dorážka Piataka bola úspešná. Zvolenčania tak prehrávali na svojom ľade po prvý raz v tejto sezóne. Dlho to nevyzeralo, že by domáci hokejisti mohli vyrovnať, až pár sekúnd pred koncom prvej tretiny sa ujala Pacigova strela spoza pravého kruhu, keď popradského gólmana prekvapil tečovaný puk. Zvolenčania mali lepší nástup do druhej tretiny, boli útočnejší a dali gól. V 22. min zužitkoval presnú prihrávku Štorka pred bránkou úplne voľný Kopecký. Po inkasovanom góle hostia zvýšili aktivitu a vyrovnali. Z rýchleho brejku predviedol pekný prienik s gólovým zakončením Cipulis. Aj tretia tretina bola herne vyrovnaná, šťastnejší však boli napokon domáci, ktorí išli opäť do vedenia. Po elegantnej prihrávke Kloudu strieľal z medzikružia bez prípravy Kopecký k ľavej žrdi Hurajtovej svätyne - 3:2. Hostia sa snažili vyrovnať, no ani Jasovský, ani Jarolín po vyložených šanciach Šimonoviča neprekonali. Popradčania v závere nevyťažili gól ani v takmer dvadsať sekundovej presilovke piatich proti trom a nevyšla im ani power-play šiestich proti štyrom.

Hlasy:

Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Pogratuloval som svojim hráčom hneď po zápase, pretože si cením toto víťazstvo. Určite ich to povzbudí. Bol to ťažký zápas, som rád, že sa presadil Kopecký. Vie dávať góly, pokiaľ má dobrého centra. Zvolenu sa v zápasoch s Popradom darí, vyhrávame pod Tatrami aj doma, dúfam, že to bude pokračovať."

Vladimír Klinga (asistent trénera Popradu): "Bol to vyrovnaný a dobrý zápas, nemôžem v ňom hráčom nič vyčítať. Dreli, no neboli sme šťastnejší. Na niektorých hráčoch bolo vidieť, že sa stupňuje únava, veľký sled zápasov v poslednom čase zapríčinil i to, že nám niekedy chýbala šťava."

HK 36 Skalica - HC Košice 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 21. K. Sloboda (Liščák, R. Školiak), 52. T. Višňovský (Jozef Liška, Mikušovič) - 33. M. Šterbák (Michal Lukáč, Kováč), 34. P. Bartoš (Kmiť, Dravecký), rozhodujúci sam. nájazd premenil P. Bartoš

Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: Kocák (Skalica) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: F. Mihálik - Horínek, Židek, 1000 divákov

Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, Gula, Šille, K. Sloboda, Škadra, M. Zajac, Klučár, Hanka - T. Višňovský, Dornič, Jozef Liška - Liščák, R. Školiak, Kocák - Hollý, F. Novák, Malík - Hrnčirík, Mikušovič, Vaško

Košice: J. Laco - Kledrowetz, Varga, Topoli, Špelda, M. Šterbák, Javín - Lažo, Lipiansky, Kontšek - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Špilár, Juraj Faith, Pleva - Kováč, Michal Lukáč, Šimurda (41. Bodnár)

V Skalici sa tretí raz predlžovalo, keď v riadnom hracom čase oba tímy dali po 2 góly. Domáci neboli pre Košice ľahkou korisťou, čo dokazovali počas celého stretnutia bojovným a odhodlaným výkonom. Už v 1. min Hamerlík vychytal Bartoša v nájazde, o minútu musel Laco zasahovať proti strele Slobodu. Košičania následne nevyužili presilovku piatich proti trom, počas ktorej Skaličania obetavo bránili. V 13. min podržal domácich Hamerlík, keď nebezpečne strieľal Šterbák. Spomedzi kruhov sa domáceho gólmana snažil prekabátiť Lažo, ale ani jemu, ani Javínovi o minútu neskôr sa to na dvakrát nepodarilo. V 17. min sa blysla lapačka Laca po peknej strele šikovného útočníka Nováka. Druhú tretinu začala Skalica v početnej výhode o jedného muža pri vylúčení Špeldu a v 21. min ju nekompromisne strelou od modrej využil skalický bek Sloboda - 1:0. V 23. min mohol upraviť skóre Šimurda, ale na Hamerlíka nevyzrel. O vyrovnanie sa v 33. min postaral Šterbák, keď sám pred domácou nezaváhal. Už o pár sekúnd sa Košice dostali do vedenia, keď skúsený Bartoš z pravého kruhu bez prípravy prekonal Hamerlíka. V 36. min si domáci útočník Kocák vyšliapol na Košičana Vargu a musel sa predčasne porúčať pod sprchy. Košičania päťminútovú presilovku nielenže nevyužili, naopak pomohli Skalici ušetriť sily vlastnými vylúčeniami. Tretie dejstvo prinieslo zvýšené tempo najmä zo strany domácich, ktorí dobiedzali pred košickou bránkou. V 44. min mal gól na hokejke Hollý, ale Laco pohotovo zahatal puku cestu. Keď svoje šance spálili Sloboda a Šille, o slovo sa prihlásil kapitán Tibor Višňovský, ktorý pokrstil svoje nové číslo na drese vyrovnávajúcim gólom na 2:2. S pribúdajúcimi minútami sa tempo stupňovalo, najmä skalickí mladíci svojou dravosťou viackrát podkúrili pred Lacovou bránkou. V predĺžení mal najväčšiu šancu Liška, ale nedal. V samostatných nájazdoch mali viac šťastia hostia z Košíc, keď rozhodujúci nájazd premenil Bartoš.

Hlasy:

Peter Oremus (tréner Skalice): "V prvom rade gratulujem Košiciam k bodom po nájazdoch. Tí, čo boli dnes na hokeji v Skalici, videli jedno perfektné stretnutie, na ktoré sa dalo pozerať. Bolo bojovné, hráči hrali s nasadením a bolo vidieť aj pekný technický hokej. Naozaj klobúk dolu pred oboma mužstvami. Zase sme nezískali body, veľmi nás to mrzí, lebo zápas nás stál mnoho síl a to šťastíčko sa od nás opäť odvrátilo. Jednoducho musí prísť v najbližšej dobe duel, ktorý zvládneme tak, aby sme boli bodovo úspešní."

Ján Šterbák (tréner Košíc): "Myslím si, že tím Skalice nastúpil dnes vo výbornom nasadení a bojovnosti. Zápas bol bojovný a rýchly, akcie sa striedali na oboch stranách. V tretej tretine sme mali niekoľko šancí, ale priestor bránky sa nám nepodarilo trafiť tak, ako sme chceli. Až v závere sa dostal Faith sám pred Hamerlíka, ale ten jeho šancu zneškodnil a hneď z protiútoku sme dostali gól na 2:2. V trestných strieľaniach sme mali aj šťastie. Som rád, že sa hneď v prvom zápase podarilo zabodovať aj Romanovi Kontšekovi."

MHC Martin - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Gól: 12. Važan (Podstavek, Koložváry), 38. Hriňa (Važan, Podstavek), 44. Koložváry (Važan), 55. Hriňa (Špirko, Beran) - 33. Tomaška (M. Droppa), 39. Kövér (Marek Hovorka).

Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Bednár, Orolin, 3100 divákov

Martin: Ševela - Škuta, Hriňa, Klepáč, Vantroba, Polák, Stančok, I. Ďatelinka, Sadloň - Podstavek, Koložváry,Važan - Török, Špirko, Beran - Markovič, Mahdalík, Trokan - Bohunický, Kuric, Thémar

L. Mikuláš: Falter - Fatyka, R. Sloboda, Michal Matejka, M. Grman, M. Droppa, Tomaška, M. Bača - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Milec, Bartík, Michel Miklík - Kövér, Holečko, Marek Hovorka - Lopuski, Trochta, Pohanka

Domáci nezačali očakávaným náporom, čo bola voda na súperov mlyn. Hostia držali Martinčanov na dištanc až do 12. min, keď Važan strelou bez prípravy prekonal bezbranného brankára Faltera. Ani potom sa obraz hry nezmenil a vyložených šancí bolo ako šafránu. Skóre sa však menilo až v 33. min, keď hostia už po 10 sekundách využili svoju presilovku a na 1:1 vyrovnal Tomaška. Rovnaký kúsok sa podaril aj Hriňovi, ktorý v 38. min po 12 sekundách zužitkoval početnú výhodu svojho tímu na druhý gól Martina. V 39. min sa oprášilo staré známe pravidlo nedáš-dostaneš, Špirko najprv nastrelil spojnicu hosťujúcej bránky a vzápätí Kövér vyrovnal na 2:2. V 44. min sa po individuálnej akcii presadil Koložváry a bolo 3:2. Liptáci chceli aj do tretice vyrovnať, no zahrmelo na opačnej strane, keď Hriňa v 55. min tvrdou strelou upravil na konečných 4:2.

Hlasy:

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, ktorý sa spoliehal na kvalitnú defenzívu a rýchle brejky. O svojom víťazstve sme rozhodli v tretej tretine, v ktorej sme boli lepší ako Mikuláš. Pomohlo nám aj to, že v tretej časti sme hrali na tri formácie a v závere už len na dve. V zápase sme sa potýkali s tým, že ešte nie sme zvyknutí na to byť favoritom. "

Jerguš Bača (tréner L. Mikuláša): "Chceli sme hrať pozorne v obrane a nebyť hrubej chyby pred tretím gólom súpera mohol byť výsledok iný. Škoda, že v tretej tretine sme nevyužili niekoľko dobrých príležitostí a naopak inkasovali. V závere sa Martin presadil kvalitou, domáci potvrdili, že doma ich je ťažko zdolať."

HK Dynamax-oil Nitra - MsHK Žilina 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

Góly: 19. Petrina (J. Mihálik), 28. Čacho (Petrina), 35. J. Kováčik (Vala, S. Saliji), 50. Petrina (Raček, Kmeč) - 14. Oravec (Lelkeš), 20. Frühauf (Oravec, Kusovský)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Mullner, P. Šefčík, 2643 divákov

Nitra: Lakosil - J. Kováčik, Jendek, Šmidriak, Petrina, Chromý, M. Procházka - Ľ. Kolník, J. Mihálik, Čacho - Vozdecký, M. Štefanka, Kmeč - S. Saliji, Vala, G. Saliji - Pupák, Andraščík, Raček

Žilina: M. Laco - Búřil, Dlouhý, Kusovský, P. Frühauf, Saviels, Halász, Kadlubiak - Hanzal, Hreus, V. Král - Krajčí, Michal Straka, Gálik - Hvila, Tománek, Opatovský - Oravec, Bulík, Lelkeš

Vo vyrovnanom úvode stretnutia mali prvú vážnejšiu šancu domáci hráči v 10. min, keď v presilovej hre po strele Kováčika dorážal bezúspešne Mihálik. O štyri minúty po nenápadnej akcii otvoril skóre stretnutia Žilinčan Oravec strelou z pravého kruhu. O vyrovnanie sa postaral v 19. min obranca Petrina svojím prvým gólom v sezóne strelou od modrej. Hosťom stačilo iba 11 sekúnd, aby opäť viedli, keď puk poslal zblízka po ľade za Lakosilov chrbát Frühauf. V strednej časti hry začali Nitrania viac korčuľovať, boli oveľa aktívnejší, čoho vyústením bol vyrovnávajúci gól na 2:2, keď Petrina nahodil puk pred bránku a Čacho na dvakrát prekonal žilinského brankára Laca. Domáci šliapali ďalej a v 35. min sa tešili opäť, keď ich v presilovke po prvýkrát v zápase dostal do vedenia Kováčik. Aj v záverečnej tretine hrali Nitrania aktívne v ofenzíve a po ďalšom góle Petrinu strelou spomedzi kruhov šli do dvojgólového vedenia. V ďalšom priebehu mali domáci opäť možnosť zvýšiť skóre, no strely Kmeča a Samira Salijiho Laco zlikvidoval.

Hlasy:

Rudolf Uličný (tréner Nitry): "Začali sme v dosť veľkom kŕči, čo vyplývalo z dôležitosti zápasu z nášho pohľadu. V druhej časti hry sme začali agresívnejšie korčuľovať, viac sme stavili na fyzický hokej a začali sme mať prevahu. Tým pádom nám to tam viac padalo a stretnutie sme vyhrali."

Vladimír Hiadlovský (asistent tréner Žiliny): "V prvej tretine sme boli aktívnejší aj efektívnejší my. Po prestávke však hrali lepšie domáci, viac korčuľovali a napokon boli efektívnejší aj strelecky, takže zaslúžene vyhrali."

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Melichárek (Pardavý), 30. Pardavý (Melichárek, Kóňa), 33. Pardavý (Húževka, Staněk) - 13. Ľ. Hurtaj (Vorel, Hančák), 26. Uram (Hujsa, Sersen), 36. Sýkora (Sersen), rozhodujúci sam. nájazd premenil Hujsa

Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše: Pardavý (Trenčín) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - J. Višňovský, Zvrškovec, 5950 divákov

Trenčín: Hála - Homer, Juraj Liška, Staněk, Křetinský, Heš, Ďurčo, P. Mikuš - Baláž, Húževka, Nemec - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Barinka, Lezo, Kollár - Sivák, Marek Haščák, Kútny - Sikorčin

Slovan: Hovi - Škorvánek, Hančák, Kolba, Sersen, Pavlas, Hruška - Uram, Hujsa, M. Kokavec - Kukumberg, Ľ. Hurtaj, Vorel - Kuľha, Tvrdoň, J. Sýkora - I. Baček, Prokop, Ľ. Pištek

Trenčania začali od úvodných minút aktívne a lídra extraligovej tabuľky zatlačili pred brankára Hoviho. Skóre stretnutia otvoril už v 5. min domáci kanonier Melichárek, ktorý dotlačil nahodený puk za hosťujúceho gólmana. Ďalšie šance nevyužili Kollár, Pardavý a opäť Melichárek. Slovan sa dostával do útočnej tretiny iba sporadicky, ale pri každom výpade bol nebezpečný. V 13. min to potvrdil vyrovnávajúcim gólom Hurtaj, ktorý si nakorčuľoval na krížnu prihrávku od Vorela. Vedenie na stranu hostí mohol strhnúť v závere prvej dvadsaťminútovky Uram, ale Hála aj so šťastím uspel. Obraz hry sa nezmenil ani v úvode druhej tretine, keď v 26. min zakončil ojedinelý útok hostí Uram a poslal svoj tím do vedenia. Od tohto momentu patrila hra domácim, ktorí nevyužili viaceré dobré príležitosti, najmä prečíslenie Tvrdoňa s Kuľhom volalo po góle. V polovici stretnutia však uspel Pardavý a o tri minúty po vyrovnávajúcom góle poslal ten istý hráč svoje mužstvo opäť do vedenia - 3:2. Vo vyrovnanom a atraktívnom stretnutí hostia ešte do konca druhej tretiny vyrovnali, keď Sersenovu strelu tečoval za bezmocného Hálu Sýkora. V poslednej dvadsaťminútovke mohli oba tímy rozhodnúť, Trenčín však nedokázal zužitkovať v záverečnej päťminútovke ani 54-sekundovú presilovku štyroch proti trom, keď hosťujúci Hančák navyše zlomil hokejku. V úvode predĺženia neskóroval Hurtaj, a tak o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých Trenčín na Hoviho nič nevymyslel.

Hlasy:

Július Penzeš (asistent trénera Trenčína): "Rozbehnutý Slovan sme chceli potrápiť a zdolať. To prvé sa nám podarilo, druhé žiaľ nie. Dvakrát sme sa dostali do vedenia, ale súper po našich menších chybách vždy vyrovnal. V záverečnej tretine sme mali menšie šance, ale nedokázali sme ich využiť. Zradila nás koncovka, ale s tým sa musíme popasovať sami."

Rostislav Čada (tréner Slovana): "Určite to bolo jedno z lepších extraligových stretnutí. Bolo dramatické a takticky vedené. Oba tímy dokázali otočiť nepriaznivý stav. S víťazstvom som samozrejme spokojný."