29. decembra 2009

Výsledky Slovnaft extraligy

HK Noves okná Spišská Nová Ves - MsHK Garmin Žilina 3:1 (1:0, 2:1, 0:0) Gól: 18. L. Jurík (Smotrila, Harabin), 25. M. Školiak (Vartovník, Gurčík), 36. Smotrila (S. Pavličko, ...

BRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) -

HK Noves okná Spišská Nová Ves - MsHK Garmin Žilina 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Gól: 18. L. Jurík (Smotrila, Harabin), 25. M. Školiak (Vartovník, Gurčík), 36. Smotrila (S. Pavličko, Ďaloga) - 21. Vala (Koložváry)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Pleva (Žilina) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Bednár, Snášel, 2071 divákov
Spišská Nová Ves: Polc - Ďaloga, Harabin, Gurčík, M. Školiak, Petruk, Borovský, A. Mrena, Čintala - Holečko, S. Pavličko, Smotrila - Macejka, L. Jurík, Vartovník - Lemešani, Prokop, Suja - Leskovjanský, Heizer, Farkašovský
Žilina: Lipovský - Kolarz, Nádašdi, Horák, Rúfus, Turoň, Hriňa, Krčula, Škuta - R. Krajči, Palovčík, P. Barinka - Spilar, Pleva, V. Nemec - Hájnik, Hreus, M. Kokavec - Škoda, Koložváry, Vala

Spišiaci sa v poslednom kole tohto kalendárneho roka hneď od úvodu zahryzli do svojho súpera. Už v 4. min sa na Lipovského rútila dvojica Leskovjansky - Farkašovský. Svoju akciu však prekombinovala. V 6. min sa pekne uvoľnil Suja, jeho strelu však Lipovský schoval do svojej lapačky. Hostia sa osmelili až v 8. min, s Rúfusovou jedovkou si však Polc poradil. Spišiaci stupňovali tlak, v 10. min sa preštrikoval až pred Lipovského Lemešáni, jeho bekhend však skončil na hrudí brankára žilinských "vlkov". Tí postupne začali vystrkovať pazúry. V 17. min pálil do Polca Škoda, brankár vzápätí vytiahol pravý betón proti strele Spilara. V 18. min vyšla domácim gólová kombinácia, Smotrila našiel spoza bránky Juríka a ten po prvýkrát rozjasal tribúny.

V 21. min už bolo vyrovnané. Vala v presilovke nechytateľnou delovkou zarmútil domácich. Gól však Spišiakov vyburcoval k aktivite a už o štyri minúty opäť viedli. Školiak ukážkovou bombou vymietol pravý horný roh Lipovského svätyne - 2:1. Následne dostal hokej "grády", rýchle akcie obidvoch tímov však končili zásahmi brankárov. V 36. min mali Spišiaci výhodu presilovej hry a po lahôdkovej akcii zvýšil na rozdiel dvoch gólov Smotrila.

V záverečnej časti hry domáci umnou hrou podloženou fantastickými zákrokmi Polca ubránili víťazstvo a pripísali si dôležité tri body.

Ján Faith (tréner Spišskej Novej Vsi): "Sme radi, že sme vyhrali, lebo sme pod bodovým tlakom. Súper bol kvalitný, no zodpovednou hrou sme ho o trochu prevýšili a myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili. Naša hra však nebola bez chýb, stále však pracujeme na ich odstránení. Som rád, že sme stále v hre o záchranu."
Anton Tomko (tréner Žiliny): "Po vianočnej prestávke sme videli dynamický a rýchly hokej. Pri prvých dvoch góloch sme urobili individuálne chyby, za ktoré sme pykali. V závere sme veľmi chceli vyrovnať stav stretnutia, ale Spišiaci nás nepustili prakticky k ničomu. Domáci si víťazstvo zaslúžili."

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK 36 Skalica 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 34. V. Novák (Cibuľa), 36. Kumstát (Mikula, Cibuľa), 54. Cibuľa (Mikula, Kumstát) - 26. Lušňák (R. Školiak, Hranáč), 40. D. Pašek (Zálešák, Hranáč), 50. T. Višňovský (R. Školiak), rozhodujúci sam. nájazd Kutálek
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Gajan, Tornay, 1980 divákov
Liptovský Mikuláš: Fikrt - Hučko, Heš, D. Devečka, Kumstát, P. Lištiak, M. Varga, T. Devečka, Kršňák - M. Bartánus, J. Halaj, Kropáč - Mikula, Cibuľa, V. Novák - Roháč, Kuric, Tomášek - Ďurný, Durdiak, M. Oravec
Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Gula, Schnabel, Škadra, Jendek, Škápik - Štepán, Zálešák, D. Pašek - Lušňák, R. Školiak, T. Višňovský - Kutálek, R. Jarolín, R. Hartmann - E. Novák, F. Novák, Liščák

V Liptovskom Mikuláši sa hral obojstranne svižný a atraktívny hokej. Aktívnejší boli spočiatku domáci, ktorí si vytvorili tlak, no šance nedokázali premeniť. Skaličania sa im postupne herne vyrovnali, taktiež si vypracovali množstvo príležitostí, no ani ich strelci sa nepresadili. V 11. min síce skórovali, ale hlavný rozhodca pre postavenie hráča v bránkovisku gól neuznal. V úvodnej tretine teda diváci presný zásah nevideli.

Začiatok druhého dejstva sa niesol v znamení prevahy Liptákov, ktorí v priebehu štyroch minút mohli rozhodnúť o výsledku duelu. Nestalo sa tak a domáci za nepremenené šance pykali. V 25. min bol vylúčený Dušan Devečka a Skalica sa ujala vedenia 1:0, keď uspel Lušňák. Domáci naďalej tlačili a ich enormná snaha sa vyplatila - v 34. min ušiel Cibuľa, v súboji s Kotvanom síce neuspel, ale jeho pokus dorazil Václav Novák - 1:1. O dve minúty už Liptáci viedli, presilovku pri vylúčení Jendeka využil Kumstát - 2:1. V závere druhej tretiny chvíľkovú nepozornosť domácich využil Pašek a 29 sekúnd pred sirénou vyrovnal na 2:2.

Začiatok tretiny bol v znamení prevahy Skaličanov, ale domáci brankár Fikrt podržal svoje mužstvo. V 45. min pri vylúčení Schnabela Hučko v stopercentnej šanci netrafil svätyňu hostí. Následne obe mužstvá vyviedla zo zápasového tempa chyba na časomiere a po oprave Skaličania nevyužili Lištiakove vylúčenie. Po návrate domáceho obrancu na ľad Liptáci nevyužili tri tutovky. V 50. min práve Lištiak urobil fatálnu chybu, čo využil Tibor Višňovský na vsietenie vedúceho gólu. Ani tento zásah však domácich hráčov nezaskočil, opäť vytvorili veľký tlak smerom na Kotvana a Cibuľa zaslúžene vyrovnal. V závere stretnutia pri vylúčeniach na obidvoch stranách gól nepadol a preto sa predlžovalo. V nadstavenom čase sa tiež nerozhodlo a nasledovali samostatné nájazdy a rozhodnujúci nájazd premenil Kutálek.

Ján Šterbák (tréner Liptovského Mikuláša): "My sme v tomto mesiaci odohrali len tri stretnutia. Chýbal nám zápasový rytmus, ale myslím si, že aj tak sme odohrali kvalitný duel. Mali sme veľa možností na rozhodnutie, ale najmä v druhej tretine sme nevyužili mnoho šancí. Škoda tých bodov, o ktoré sme dnes prišli."
Zbyněk Černý (asistent trénera Skalice): "Chcel by som poďakovať našim hráčom za obetavý a kvalitný výkon. Hrali sme proti silnému súperovi, ktorý na nás vytvoril veľký tlak, ale dokázali sme to ustáť, a preto sme zvíťazili. Či to bolo zaslúžené, to neviem, ale som rád, že máme dva body."

HC'05 Banská Bystrica - HC K-Cero Nitra 5:4 (3:1, 1:1, 0:2 - 1:0) po predĺžení
Góly: 11. Kútny (M. Vojtek), 17. Vantroba (M. Dian, Kútny), 17. Češík (Paľov), 30. Tománek (Miroslav Hlinka), 65. Frühauf (Češík) - 1. T. Chrenko (S. Saliji, Podstavek), 39. Ďurák (T. Chrenko, S. Saliji), 53. S. Saliji (Vlk, Ďurák), 54. T. Chrenko (König, Ďurák)
Vylúčení: 12:8 na 2 min, navyše Miroslav Hlinka na 2 min + DKZ za bitku + 10 min za zhodenie rukavíc - Podstavek na 10 min + DKZ za nešport. správanie, M. Kováčik 2 min + DKZ za bitku, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Novák, Orolin, 3050 divákov
B. Bystrica: M. Vojtek - P. Frühauf, Biro, Vizváry, Vantroba, Paľov, Bambúch, Kubka, J. Mocek - Tománek, Bulík, Pardavý - M. Dian, Miroslav Hlinka, Kútny - Rumpel, Češík, Drotár - J. Sýkora, Ľ. Sabol, T. Sýkora
Nitra: M. Laco - Ďurák, Špelda, Vlk, König, Širokovs, Jass, Michal Novák, Ďurkech - Podstavek, T. Chrenko, S. Saliji - H. Ručkay, M. Kováčik, Šátek,
- Gráčik, M. Slovák, Čaládi - Uhnák, M. Štefanka, Kmeč, od 41. min bez Šáteka, Čaládiho, Uhnáka a Nováka

Nitrania začali živšie a udreli už po 32 sekundách. Po úniku dvoch hráčov prihral Saliji Tomášovi Chrenkovi a jeho strela skončila za chrbtom Vojteka. Hostia mali aj po tomto góle o niečo viac z hry, ďalšie ich šance však zostali nepremenené. Naopak domácim sa postupne podarilo prebrať z útlmu a na začiatku 11. min sa dočkali vyrovnania. Po prihrávke brankára Vojteka zakončil sólovú akciu Kútny. V 17. min potom Banskobystričania dvakrát udreli, pričom im na to stačilo 28 sekúnd. Najskôr sa v presilovke presadil Vantroba a po ňom aj Češík, ktorý šikovne obišiel bránku súpera. V prostrednej časti hry už boli domáci lepším tímom a svoju snahu korunovali v 30. min. Miroslav Hlinka vybojoval puk za bránkou, poslal ho na rozbehnutého Tománka a ten parádnou strelou pod brvno zvýšil na rozdiel troch gólov. Zdalo sa, že o výsledku je rozhodnuté, hostia však ešte predsa len dokázali zdvihnúť hlavy. V závere druhej tretiny počas presilovky sa oprel do puku Ďurák a vykresal pre nich iskierku nádeje.

V tretej tretine sa podarilo Nitranom takmer otočiť zápas, keď v priebehu dvoch minút gólmi Salijiho a Chrenka dohnali stretnutie až do predĺženia. Sedem sekúnd pred jeho koncom však rozhodol o dvoch bodoch pre domácich Frühauf, keď zužitkoval vyhraté buly Češíka a delovkou prestrelil brankára hostí.

Milan Staš (tréner B. Bystrice): "Úvodný gól nás zaskočil. Zvýšeným úsilím sme dokázali otočiť stav stretnutia. Pri vedení 4:1 sme mali ďalšie šance, ktoré sme však nevyužili a zbytočnými vylúčeniami sme dovolili súperovi vyrovnať a dostať zápas do predĺženia. Teší ma, že sme napokon získali aspoň dva body, ale mrzí ma, že sme duel nedotiahli do víťazného konca v normálnom hracom čase."
Peter Oremus (tréner Nitry): "Teší nás, že sme proti takémuto súperovi dokázali zlikvidovať trojgólové manko. Aj keď sme inkasovali lacné góly, súperových hráčov bolo náročné ubrániť. Banskobystričania nie sú náhodou na druhom mieste v tabuľke."

HK Poprad - MHC Martin 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 33. A. Kroták (Šechný, Jasečko), 39. Klouda (Škovira, Fabian) - 26. P. Klepáč (Uram, M. Beran), 35. Uram (P. Klepáč, Jabrocký), rozhodujúci sam. nájazd Klepáč
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Rudý - Brath, Zvrškovec, 2776 divákov
Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, M. Žemba, Jelínek, Kramár - Škovira, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták - P. Segľa, Rataj, V. Žemba - Mašlonka, P. Svitana, Igor Majeský
Martin: Križan - Polák, P. Klepáč, Pozník, Drgoň, Velebný, I. Ďatelinka, Brcko, L. Matejka - Uram, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, I. Dornič - Trokan, Markovič, Galamboš - Škumát, Themár, Važan
Od úvodu súboja o štvrté miesto extraligovej tabuľky sa hral dramatický hokej. Oba tímy si v obrane dávali veľký pozor, a tak sa vyložené šance rodili ťažšie. Skóre mohol dvakrát otvoriť martinský Beran - najskôr však neuspel v 4. min a Šimonovič zlikvidoval jeho tutovku aj v 11. min. Domáci mohli odpovedať Haščákom, no jeho strelu zastavila žŕdka a keď Poprad v závere prvej dvadsaťminútovky premárnil niekoľko početných výhod, išli oba kolektívy do šatní za bezgólového stavu.

Do druhej časti vstúpili aktívnejšie hostia a svoju prevahu korunovali gólom Klepáča, ktorý ušiel Krotákovi - 0:1. Martin bol v hre 5 na 5 lepším tímom, no i tak si domáci vypracovali niekoľko gólových príležitostí. Najväčšie šance síce Križan pochytal, ale na akciu dvojice Kroták - Šechný, ktorí sa dostali do prečíslenia vo vlastnom oslabení, už bol prikrátky. Martin odpovedal rýchly druhým gólom, keď Kloudovi skĺzol puk z palice, čo využil Uram - 1:2. Aj Klouda svoju chybu odčinil a v 39. min elegantným blafákom vyrovnal.

V tretej dvadsaťminútovke boli pre zmenu aktívnejší domáci, ale dobre organizovaná defenzíva Martina ich do bezprostrednej blízkosti Križana veľmi nepúšťala. Na ľade pribudlo i nervozity, veď mužstvám išlo o veľa. Poprad v závere nevyužil presilovú hru a stretnutie dospelo až do predĺženia, kde však gól znovu nepadol. Rozhodnutie priniesli až samostatné nájazdy, kde boli dvakrát úspešní hostia a odniesli si spod Tatier dva body.

Vladimír Klinga (tréner Popradu): "Po viac ako dvojtýždňovej zápasovej pauze sme videli veľmi kvalitné stretnutie. Hráčom nechýbala chuť, striedali sa útočné akcie na jednej i druhej strane a zrodila sa spravodlivá remíza. Samostatné nájazdy sú aj o šťastí a veľmi sme ich nezvládli. Obaja brankári podali vynikajúce výkony."
Juraj Jakubík (asistent trénera Martina): "Chcel by som poďakovať hráčom za prístup, za hru, ktorú predviedli obe mužstvá. Diváci sledovali vynikajúci zápas, v ktorom mohol vyhrať jeden i druhý. Ďakujem našim hráčom aj za chorého trénera Gregora, ktorý nastavil celý systém, ktorý sme dnes predvádzali."

HC Slovan Bratislava - HKm Zvolen 5:4 (2:1, 2:0, 1:3)
Góly: 3. A. Bezák (O. Rusnák), 11. Kuľha (Hujsa, Tesařík), 37. Hujsa (Kuľha, Demel), 40. Róbert Huna (Richard Huna), 47. Demel (Tesařík, Konrád) - 17. V. Baláž (P. Pucher), 44. Otčenáš (V. Baláž, P. Pucher), 53. Otčenáš (P. Pucher), 59. Pikkarainen (P. Pucher, Otčenáš).
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Kopecký (Zvolen) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc - Bundil, Stano, 3380 divákov
Slovan: Konrád - J. Kováčik, Turunen, Tesařík, Bohunický, Tulupov, Sersen - Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, A. Nedorost, Róbert Huna - Vaic, Lipiansky, Richard Huna - A. Bezák, O. Rusnák, Lisoň
Zvolen: J. Laco - L. Čierny, Juraško, Valach, Pikkarainen, Cebák, Urban, Huba, Mašlonka - J. Kopecký, Zd. Nedvěd, Michal Chovan - Estrada, P. Szabo, Gálik - V. Baláž, P. Pucher, Marek Haščák - Haas, Kóňa, Otčenáš

Úvod duelu patril domácemu Slovanu, ktorý sa už v 3. min ujal vedenia. O. Rusnák unikol po ľavom krídle, jeho pokus J. Laco iba vyrazil pred seba a Adam Bezák pohotovo poslal puk za jeho chrbát. Na 2:0 upravil v 11. min Kuľha, ktorý zakončil únik belasých vo vlastnom oslabení. Ešte pred prvou sirénou sa trápiacemu Zvolenu podarilo znížiť, keď sa po prihrávke P. Puchera ocitol pred Konrádom V. Baláž a pomedzi betóny skóroval.

V druhej tretine sa Zvolen snažil o vyrovnanie, ale pred Konráda sa hostia dostávali len veľmi ťažko. Nie príliš pútavú časť zápasu ukončil v 37. min gól Hujsu, ktorého našiel pred bránkou Kuľha. Ešte v druhom dejstve Slovan dosiahol aj štvrtý gól. Pri vylúčení hosťujúceho Pikkarainena strelecky pohrozil Richarda Huna, puk sa po zásahu Laca dostal pred Róberta Huna a ten upravil už na 4:1.

Na začiatku tretej dadsaťminútovky Zvolen zdramatizoval posledný zápas v tomto kalendárnom roku, keď Otčenáš svojím premiérovým gólom prekonal Konráda. V 47. min unikol domáci Demel a opäť poslal Slovan do trojgólového vedenia. V 53. min sa postaral o tretí gól v Konrádovej bránke opäť Otčenáš, ktorý potrestal vylúčenie Lipianskeho. V 59. min na rozdiel jediného gólu znížil obranca Pikkarainen, ale vyrovnať sa už Zvolenu nepodarilo ani v hre bez brankára. Slovan teda vstúpi do roku 2010 z pozície lídra Slovnaft extraligy 2009/2010.

Róbert Pukalovič (asistent tréner Slovana): "Zápas sa musel divákom páčiť, pretože videli až deväť gólov. Na oboch stranách bolo dosť veľa chýb, mužstvá zle vykrývali priestor. Napokon sme vybojovali tri body, za ktoré sme veľmi vďační."
Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Jediným pozitívom dnešného duelu bolo, že sme dali až štyri góly. Mrzí nás, že sme zaznamenali štyri presné zásahy a nemáme ani bod. Proti Slovanu musíme podať lepší výkon a nerobiť toľko chýb. Až za stavu 4:1 sme začali hrať uvoľnenejšie, ale ani na bod to nestačilo."