08. augusta 2009

Výsledky sobotňajších zápasov 5. kola Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 5. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy: MFK Petržalka - FC Nitra 0:0 - hralo sa v Senci ŽK: 80. ...

BRATISLAVA 8. augusta (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 5. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy:

MFK Petržalka - FC Nitra 0:0 - hralo sa v Senci
ŽK: 80. R. Konečný, 86. Majtán - 55. Šimončič, 77. Štetina, ČK: 30. Hroššo (Nitra) za hru rukou mimo šestnástky, rozhodovali: Fajčík - Ružbarský, Kubačka, 880 divákov

V úvodných tridsiatich minútach naznačila Nitra svoju silu, vytvárala si viac gólových príležitostí, ale Rák a Hodúr nemali presnú mušku. Prvýkrát vážnejšie ohrozili hosťujúcu bránku Petržalčania v 22. min, keď Sedlák našiel Ďuricu, ten spoza šestnástky prudko vystrelil, ale Hroššo jeho pokus bravúrne vyrazil. Dôležitý moment stretnutia nastal v 30. min, keď gólman Nitry Hroššo zahral rukou mimo šestnástky, za čo musel ísť predčasne pod sprchy. Výhodu priameho kopu mal Ďurica, ale jeho strela letela vysoko nad bránu Nitry. Po vylúčení sa Nitrania stiahli viac do obrany, čo sa im aj vyplatilo.

V druhom polčase sa Petržalčania v Senci viackrát snažili ohroziť náhradného brankára Chudého, ale v 54. min Sedlák ani na dvakrát nedokázal prekonať Chudého. Tri body mohli futbalisti Petržalky získať v 77. min, keď Tomčáka fauloval Štetina v pokutovom území. Sám faulovaný hráč si postavil loptu na biely bod, ale pokutový kop namieril len do pravej žrde Chudého bránky. V závere ešte mali futbalisti MFK šancu, ale opäť Tomčák mieril len vedľa.

Spartak Trnava - FK Senica 3:0 (3:0)
Góly: 2. Bernáth, 21. Kožuch, 44. Bernardini, ŽK: 87. Gogolák - 22. R. Mihálik, 32. Juhász, ČK: 46. R. Mihálik po druhej ŽK, rozhodovali: Pavlík - Csabay, Petríček, 5482 divákov

Domáci sa už v 2. min ujali vedenia, keď Procházka uvoľnil Bernátha a ten bezpečne prekonal vybiehajúceho Fišana. V 8. min mohlo byť vyrovnané, ale strelu Pirosku po hrubej chybe trnavskej obrany vyrazil Rybánsky na roh. Dve nasledujúce zakončenia išli nad bránku, na domácej strane strieľal Brazílčan Bernardini, na strane Senice Velický. V 21. min zvýšil skúsený Kožuch na 2:0, keď si medzi senickými stopérmi nabehol na ideálnu prihrávku zo stredu poľa a Fišanovi nedal šancu. V ďalšom priebehu sa hral medzišestnástkový futbal, ktorému chýbalo zakončenie. Pokus Neta z 20 m išiel nad bránu. V 44. min našiel práve tento Brazílčan centrom hlavu svojho krajana Bernardiniho a ten krásnou hlavičkou od ľavej žrde rozvlnil senickú sieť po tretí raz - 3:0.
Už v 46. min prišla Senica o Mihálika, ktorý videl po faule druhú žltú kartu a následne aj červenú. V 58. min vnikol do šestnástky Neto, no na jeho krížnu prihrávku Kožuch nedotiahol. Trnava mala v druhom polčase výraznú územnú prevahu, ale zvýšiť stav stretnutia sa jej nepodarilo. Dôvodom bola nepresná streľba, pretože Neto i Procházka pálili vysoko nad a strely Bernátha a striedajúceho Gogoláka tesne minuli súperovu bránu. Hostia napriek oslabeniu mali dve príležitosti na strelenie svojho prvého ligového gólu na ihrisku súpera. V 77. min utiekol trnavskej obrane Vrťo, loptu si však posunul ďaleko a Rybánsky bol pri nej skôr. V 81. min sa po chybe trnavskej obrany dostal k zakončeniu Faldyna, ale jeho tečovaná strela skončila vedľa brány. Prvé víťazstvo Trnavy v tejto sezóne bolo zaslúžené a potešilo celkom slušnú návštevu na zápase.

Tatran Prešov - Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)
Gól: 44. Pečovský, ŽK: 15. Pozo, 22. Josl, 70. Hanek - 45. M. Pančík ml., 53. Seye, 90+ Michal Ďuriš, ČK: 88. Hanek po druhej ŽK (Prešov), rozhodovali: Trutz - Slyško, Chládek, 2450 divákov

Prešovčania zbabrali ďalší zápas v tejto sezóne. Doma ani na druhý pokus nielen nebodovali, ale dokonca herne úplne sklamali. Po zápase ich vyprevádzal piskot nespokojného publika. Dukla celý zápas pôsobila kompaktnejším a zohratejším dojmom. Futbalisti spod Urpína o sebe viac vedeli, nekazili toľko prihrávok, ako ich súper. Mali tak aj herne navrch. V 16. min Prešovčania predviedli jednu z mála pohľadných akcií. Katonovu strelu lavačkou Boroš efektne vyrazil. Potom skúšal z diaľky ešte Drakul, neskôr sa neujala ani Pozova akcia a ani Hanekov pokus, ktorý preletel tesne nad brvnom. V 33. min Uškovič črtajúcu sa šancu ešte nezúročil, no o 11 minút neskôr Pečovský parádne vystrelil a lopta skončila v pravom hornom kúte brány bezmocného Diviša - 0:1.

Po prestávke sa očakával nápor Prešova. Ten však neprišiel ani po zmenách v zostave. Nakoniec bližšie ku gólom boli hostia. V 88. min fauloval Hanek Plevu, za čo uvidel druhú žltú kartu, následne červenú a musel ísť predčasne pod sprchy. Uškovičovu strelu z bieleho bodu Diviš chytil. Tento fakt ale už nič nezmenil na zaslúženej výhre hostí.

MFK Dubnica - DAC 1904 Dunajská Streda 1:3 (0:2)
Góly: 85. Šulek - 21. a 90. Koejoe, 36. N´Kendo, ŽK: 42. Nosek, 90. Ondráš - 76. Majus, 85. Seelaus, rozhodovali: Chmura - Vorel, Jankovič, 2840 divákov

V Dubnici sa musel domáci tréner Nosický vyrovnať s neľahkou situáciou. Popri odchádzajúcom Jánovi Zápotokovi, ktorý je na ceste do poľského Lechu Poznaň, sa na predzápasovej rozcvičke zranil útočník Porázik. Od začiatku dostal príležitosť v strede poľa Šulek, ktorý bol aktívny počas celého prvého dejstva. Hostia pricestovali do Dubnice v plnej sile s cieľom zamerať sa na útočnú hru. Na domáceho gólmana Igaza sa valila jedna akcia za druhou, na druhej strane mal pomerne veľa práce aj gólman Novota. V 14. min Erik Ľupták zbytočne dlho váhal so strelou a sľubná akcia zostala nevyužitá. Hostia sa ujali vedenia v 21. min. Koejoe vyslal smerom na Igaza polostrieľanú loptu, ktorá s prispením teču jedného z dubnických obrancov skončila v sieti - 0:1. O desať minút zlikvidoval Novota veľkú šancu Grendela a vzápätí opäť udreli hostia. V 36. min sa šikovne po rohovom kope Hassana presadil N´Kendo - 0:2.

Domáci prepli v druhom polčase na vyššie obrátky, ale nemali šťastie v koncovke. Ich snaha v útoku bola väčšinou neplodná. Nedarila sa im streľba. V 68. min naopak musel zaúradovať dubnický brankár Igaz, N´Kendovi zneškodnil vyloženú šancu. Hostia zvládali situáciu na dubnickom trávniku s prehľadom. Pred Novotom sa presadzovali najmä Majus a Adiaba. V 85. min volej Šuleka z hranice pokutového územia znamenal kontaktný gól domácich, ale konečné slovo patrilo opäť hosťom. V 90. min sa presadil opäť skúsený Holanďan Koejoe, keď poslal hlavičkou do siete rohový kop Hassana.