05. apríla 2008

Výsledky sobotňajších zápasov Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 24. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008: MŠK Žilina - Artmedia Petržalka 0:1 (0:1) Gól: 11. Halenár, ŽK: 82. Pečálka - 68. Halenár, rozhodovali: Vlk - ...

BRATISLAVA 5. apríla (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 24. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008: MŠK Žilina - Artmedia Petržalka 0:1 (0:1) Gól: 11. Halenár, ŽK: 82. Pečálka - 68. Halenár, rozhodovali: Vlk - Mókoš, Kubica, 8435 divákov Žilinčania začali vo výbornom "futbalovom" počasí a pred plnými tribúnami pod Dubňom aktívne. Breškov pokus však zblokoval Burák na roh, Vidič sa v šestnástke po strele Tesáka zle zorientoval a v 10. min si Kamenár poradil aj so Štrbovou delovkou z priameho kopu. Už o minútu prekvapujúco udrelo na druhej strane z prvej vážnejšej príležitosti Artmedie. Na vlastnej polovici vyhral Guédé dôležitý osobný súboj s Pekaríkom, posunul loptu Kozákovi, ktorý ju vyviezol a krásne do "uličky" našiel Halenára. Najlepší strelec aktuálnej sezóny Corgoň ligy následne rutinérsky obišiel domáceho gólmana Kuciaka a do prázdnej bránky pohodlne zaznamenal svoj 14. presný zásah v tomto ročníku. Petržalčania sa po tomto momente ešte viac stiahli na svoju polovicu ihriska. V 15. min mohol vyrovnať Lietava, z otočky však mieril vysoko nad. Na konci úvodnej dvadsaťminútovky sa nad hlavami fanúšikov na Severnej tribúne objavila obrovská "žlto-zelená" zástava s rokmi 1908 a 2008 naznačujúca oslavu storočnice aktuálneho ligového majstra SR. V 22. min postupovali štyria hráči Petržalky na dvoch domácich futbalistov, Kozák však dlho váhal s prihrávkou a šancu pokazil. V ďalšom priebehu prvého dejstva Žilinčania priklincovali hostí k ich šestnástke, no bez gólového efektu či väčších príležitostí. Neujali sa strely z diaľky z kopačiek Štrbu či Vomáčku a mimo troch Kamenárových žrdí išla aj hlavička Lietavu v 33. min. Päť minút pred prestávkou Burák neodkopol vo vlastnej šestnástke jasnú loptu, Lietava nabil Breškovi, ale jeho strelu hosťujúci brankár vyrazil. Po zmene strán tlak MŠK pokračoval, Artmedia však veľmi efektívne bránila väčšinou so všetkými hráčmi. V 53. min sa po Štrbovom centri snažil o zakončenie Pekarík, v rozhodujúcom momente mu loptu odkopol Fodrek. Na opačnej strane sa z ničoho-nič ocitol vo veľkej príležitosti o dve minúty neskôr Čišovský, po jeho súboji s Vomáčkom sa však jedenástka nepískala. V 56. min sa po prvý raz predviedol striedajúci Štyvar, no center Tesáka poslal mimo. Nervozita na štadióne pod Dubňom sa s pribúdajúcimi minútami stupňovala, čo bolo poznať aj na hráčoch Žiliny. V 67. min sa neujali nepresné strely Pekaríka a Beláka, v skrumáži v hosťujúcej šestnástke sa o tri minúty na to nepresadili ani Devátý či Štyvar. Artmedia sa prvýkrát vo väčšom počte dostala k súperovmu pokutovému územiu v 79. min, Urbánkov center s prehľadom kryl Kuciak. V 83. min napriahol z 25 metrov Fodrek, lopta letela vedľa ľavej žrde. V závere sa domáci zmohli už len na nakopávanie lôpt do petržalskej šestnástky, no bez úspechu. V 90. min síce Belák rozvlnil sieť, no hlavný arbiter Vlk ešte predtým odpískal faul na Kamenára. AS Trenčín - Dukla Banská Bystrica 1:3 (0:2) Góly: 73. Depetris - 28. Velický, 40. M. Ďuriš, 82. M. Filo ml., ŽK: 44. Križko, 45. Baéz, 75. Kasálek (všetci Trenčín), ČK: 87. Baéz (Trenčín) po dvoch ŽK, rozhodovali: Vnuk - T. Somoláni, Cuninka, 1027 divákov Stretnutie odštartovala šanca Vyskoča na jednej a Križka na druhej strane, ale ani jeden z nich nemieril medzi žrde. V nasledujúcich minútach sa hra odohrávala prevažne v strede ihriska a brankári nemali veľa príležitostí ukázať svoje umenie. Banskobystričania vedomí si nervozity na strane súpera čakali na jeho chyby a tie aj prišli. V 28. min zahrávala Dukla priamy kop, domáca obrana loptu dostatočne razantne neodvrátila a Velický prvou strelou medzi žrde otvoril skóre stretnutia - 0:1. O chvíľu na to mohlo byť vyrovnané, ale lopte po hlavičke Kasálka stálo v ceste brvno. Banská Bystrica naďalej verná vyčkávacej taktike udrela aj po druhý raz. V 40. min zakončil brejkovú situáciu Michal Ďuriš, ktorý si loptu prebral na hranici postavenia mimo hry. Zdalo sa, že o všetkom je rozhodnuté, čomu nasvedčoval aj úvod druhého polčasu. Trenčania však predsa len zabojovali. V 65. min Hlohovský sám zoči-voči Borošovi neuspel. O pár minút zlyhal v rovnakej pozícii na opačnej strane Filo, následne Hlohovský nastrelil žrď, ale už o chvíľu znížil Depetris na 1:2. Trenčín hral v týchto chvíľach vabank a otvoril priestor pre rýchle kontry Dukly. Najskôr Gajdoš sám neuspel, ale v 82. uzavrel na konečných 3:1 pre Duklu Filo. Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 0:1 (0:0) Gól: 65. Dobrotka, ŽK: 54. Bednář - 78. Masaryk, rozhodovali: Kačenga - Sluk, D. Hrčka, 3221 divákov Od úvodnej minúty bolo viac aktivity na kopačkách belasých. V 4. min Sylvestr našiel v "malom vápne" Slováka, no jeho slabá strela išla vedľa. V 10. min Slovákov jedovatý pokus spoza šestnástky domáci gólman vytlačil na rohový kop. Nastala 22. min, keď Slovák naslepo poslal loptu do pokutového územia, Klabal ju nezasiahol a pred Sylvestrom v poslednej chvíli ratoval Brezina. V závere prvého dejstva Hanekovu nepresnú malú domov Mucha len s námahou odvrátil pred nabiehajúcim Tóthom i Maronom. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán už za žiary novučičkých reflektorov. V 64. min Černákovej bombe spoza šestnástky ešte chýbala presnosť, no o minútu neskôr Slovan rozohral rohový kop, zmätky v obrane domácich využil Dobrotka a zblízka otvoril gólový účet stretnutia - 0:1. V 77. min mohol náskok hostí poistiť Slovák, no jeho strele chýbala presnosť. V 79. min Ujlaky rozohral priamy kop, lopta si našla cestu na hlavu Tótha, ale jeho hlavička išla nad bránku. V závere stretnutia vsadili domáci všetko na jednu kartu, no ani hra na troch útočníkov nepriniesla želaný efekt. V 84. min vyzvŕtal obranu domácich Tóth, no z dobrej pozície mieril vedľa. Spartak Trnava - MFK Košice 2:0 (1:0) Góly: 2. Hruška, 57. Bernáth, ŽK: 20. T. Hanzel, 33. Kožuch, 48. Cíferský, 88. Doležaj - 38. Pulen, 42. Bašista, 54. Milinkovič, 83. R. Cicman, rozhodovali: Micheľ - Slyško, Csabay, 7980 divákov Prievan v trnavskej kabíne po debakli v Ružomberku (0:4) zapríčinil rázny obrat v prístupe hráčov k zápasu. Je pravdou aj to, že trnavská zostava s Košicami už dostala inú podobu. Medzi žrďami sa objavil vyliečený Rybánsky, inú fazónu dostala aj obrana na čele s pilierom a kapitánom Doležajom a na ľavej strane so snaživým Jakubičkom. I na útočných tykadlách sa objavili dôraznejší a útočnejší futbalisti. Toto všetko bolo zrkadlom pravého trnavského dôrazu, ktorý sa prejavil už v 2. min vedúcim gólom červeno-čiernych. Gól sa zrodil v úvodnom tlaku, keď Barčíkovu tvrdú a presnú strelu Pulen neudržal, loptu iba vyrazil pred neobsadeného Hrušku, ktorý potrestal chybu košických obrancov - 1:0. Hostia sa pokúšali o odpoveď pred trnavskou bránkou. V 21. min strela Jurča preverila pozornosť i mrštnosť domáceho gólmana. O sedem minút na to zasa Cicman hlavičkou medzi žrde vyskúšal pozornosť Rybánskeho. Hral sa obojstranne útočný, celoplošný futbal s prevahou Trnavčanov. V 37. min Hanzel na výlete v košickej šestnástke mohol zvýšiť. O minútu sa situácia v šestnástke žlto-modrých zdramatizovala, keď prenikajúceho Barčíka v šanci zrazil Gejza Pulen a arbiter Micheľ ukázal na biely bod. Barčík penaltu trestuhodne zahodil, poslal strelu iba do brvna. Druhé dejstvo podobné tomu prvému nieslo sa v dobrej atmosfére. Kolbas sa prízemnou strelou pokúšal vyrovnať, Rybánsky bol pozorný. Košičania neskôr pohrozili Školníkom, no bez úspechu. Vzápätí Školník fauloval Barčíka na hranici šestnástky, ale Hruška z trestného kopu prestrelil. V 57. min sa opäť trnavské tribúny zaradovali, keď po chybe košickej obrany Bernáth zvýšil na 2:0. V 62. min na centrovanú loptu vyskočil Kožuch, jeho hlavička minula cieľ. V 69. min Milinkovič z päťky vo vyloženej tutovke nedal. V 75. min striedajúci Filipovič bez prípravy mieril tesne vedľa ľavej žrde. Trnavčania zlepšeným výkonom i herným prejavom si udobrili fanúšikov a naznačili, že boj o tretiu priečku nevzdávajú. SITA