29. septembra 2010

Výsledky stredajších zápasov Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov ...

bez nazvu Zľava: Stanislav Gron z Košíc a Miroslav Šimonovič z Banskej Bystrice v zápase HC Košice - HC Banská Bystrica 9. kola hokejovej Slovnaft extraligy

NITRA 29. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 9. kola základnej časti najvyššej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2010/2011:

HK Nitra - HK Orange 20 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Góly: 18. S. Saliji (G. Saliji, M. Kováčik), 26. Bučka (M. Štefanka), 36. M. Slovák (Spilar, M. Štefanka), 38. M. Kováčik (G. Saliji, Fabian), 55. Spilar (Bučka), 60. Špelda (T. Chrenko, Podstavek).
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Brath, M. Novák, 813 divákov

Nitra: Hronek - Špelda, Peter König, Gabriš, Fabian, J. Polák, M. Novák, Rais, Bučka - H. Ručkay, T. Chrenko, Podstavek - S. Saliji, M. Kováčik, G. Saliji - Spilar, M. Štefanka, M. Slovák - Čaládi, Uhnák, Kmeč
HK Orange 20: Riečický - Kozák, Čerešňák, Malina, Imrich, Staňo, Obuch, Trška, Mackovič - T. Hrnka, Petro, Šišovský - J. Cíger, Preisinger, Sobota - Štumpf, Šimčák, Jokeľ - Matúš Chovan, S. Takáč, Matoušek

Zápas hraný v komornej atmosfére sa začal šancami na oboch stranách. Z mladíkov stroskotali na Hronekovi Cíger aj Sobota, aby domáci odpovedali Štefankovou strelou i Kováčikovým pokusom zblízka. Nitra mala viac z hry, no hostí držal v hre dobrými zákrokmi brankár Riečický. Domáci išli do vedenia až v 18. min. Po bekhendovej strele Samira Salijiho nechal hlavný rozhodca pokračovať v hre, aby po porade s videorozhodcom usúdil, že puk sa odrazil od vnútornej žŕdky.

Svoj najtesnejší náskok Nitrania zvýšili v druhej časti. V 26. min si našiel cestu do bránky pokus obrancu Bučku a o desať minút na to zakončil rýchly brejk Nitry Slovák. Vedenie Nitry 3:0 nevydržalo dlho, lebo v 38. min zvýšil náskok domácich Kováčik.

Hneď v úvode tretej časti neuspel pred odkrytou bránkou Garip Saliji. Na opačnej strane mal v 45. min veľkú šancu Preisinger, ale Hronek zmenu skóre nepripustil. Piaty gól Nitry pridal v 55. min Spilar, keď sa ujala jeho strela z ostrého uhla. Neskôr ešte neuspel v samostatnom nájazde Slovák. V zápase podržal domácich brankár Hronek a aj on mal výraznú zásluhu na prvom domácom víťazstve Nitry v sezóne.

Hlasy:
Rudolf Uličný (tréner Nitry): "Po zmenách v klube sme potrebovali vyhrať tento zápas. Prvá tretina bola vyrovnaná, mladíci dobre korčuľovali, dostávali sa do prečíslení. V druhej tretine a po našom druhom góle sme
boli výrazne lepší. Výsledok nás teší, rovnako ako naše čisté konto."
Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): "Nie je príliš čo hodnotiť. Výkon Nitry bol dobrý. Naša hra sa v minulých zápasoch zlepšovala a mysleli sme si, že sa niekde nachádzame. Dnešný výkon bol veľmi slabý, naša hra bola chaotická. Ak nepodáme stopercentný výkon, tak ťažko môžeme uspieť."

HC Košice - HC´05 Banská Bystrica 2:2 po II. tretine (1:1, 1:1)
Góly: 8. J. Tabaček (P. Bartoš, S. Gron), 26. Tabaček (Kristek, Kriška) - 1. J. Sýkora (Tománek, Biro), 23. Rumpel.