04. marca 2007

Výsledky štvrťfinále play off hokejovej extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších tretích stretnutí štvrťfinále play off hokejovej extraligy: MHC Martin - Dukla Trenčín 2:3 (0:1, 1:1, 1:1) - stav série 0:3 Góly: 35. Hriňa ...

BRATISLAVA 4. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších tretích stretnutí štvrťfinále play off hokejovej extraligy:

MHC Martin - Dukla Trenčín 2:3 (0:1, 1:1, 1:1) - stav série 0:3
Góly: 35. Hriňa (Podstavek, Špirko), 55. Špirko (Gálik) - 17. Křetinský (Sivák), 27. V. Nemec (Heš, Poljaček), 43. Pardavý
Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: Pardavý (Trenčín) 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Baluška - Gajan, Grečko, 4000 divákov
Martin: Ševela - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Kolba, Ďatelinka - Török, Beran, Trokan - Podstavek, Koložváry, Važan - Oravec, Gálik, Špirko - P. Tabaček, Mahdalík, Markovič
Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, P. Mikuš, Heš, Fatyka, Urban - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Hanzal, Húževka, Kútny - P. Barinka, Sivák, Baláž
Tretí štvrťfinálový zápas začali lepšie domáci, ktorí už v 47. sekunde preverili Hálu po strele Važana. V 7. min sa opäť zablýskalo pred trenčianskou bránkou, ale Gálikovi sa v rozhodujúcej chvíli puk skĺzol z hokejky. V 11. min vystrelil Klepáč, ale Hála so šťastím odvrátil. Hostia vystrčili rožky v 12. min. Kollár sa v oslabení pretlačil pred Ševelu, ten sa však nedal prekabátiť. V 17. min mal na hokejke vedúci gól Kútny, ale jeho strelu po brejku zneškodnil Ševela. V tej istej minúte však gólman domácich už kapituloval, keď Křetinského prízemná strela skončila v domácej sieti. Tento gól Duklu ešte viac utvrdil v tom, že na Martin by jej hra mohla platiť. V 27. min vyšla hosťom v presilovke pekná kombinácia zakončená gólom Nemca na 0:2. S domácimi ambíciami to vtedy nevyzeralo najlepšie, navyše Hála v 28. min zázračne chytil čistý gól po strele Berana. Martin sa vrátil do stretnutia v 35. min, keď v presilovke Hriňova bomba od modrej čiary skončila v šibenici trenčianskej bránky. V tretej tretine dostala Martin do krátkodobej depresie fatálna chyba Klepáča, ktorú v 43. min využil po sólovom nájazde Pardavý 1:3. Domáci však krízu prekonali a potom vrhli všetky sily do ofenzívy, čo sa im vyplatilo v 55. min, keď Špirko znížil na 2:3. Tento gól platil až po konzultácii s videorozhodcom. Záver stretnutia bol veľmi dramatický, domáci hrali minútu power play, pri ktorej mohli desať sekúnd pred koncom ešte inkasovať ďalší gól. Stav sa však už do konca nezmenil, a tak v ďalšom zápase budú mať Trenčania prvý mečbal a šancu na postup do semifinále.
Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Chcem pochváliť svoje mužstvo za výbornú hru proti kvalitnému Trenčínu, ktorý tipujem na finále a možno aj na víťaza. Tým však nechcem povedať, že sa vzdávame. Pokúsime sa už v najbližšom zápase tohto súpera poraziť. Dnešný zápas ovplyvnila hrubá chyba Klepáča. Keby nebolo jej, asi by sa predlžovalo. Ale hokej je o chybách a Klepáčovi za to hlavu neodtrhneme. Čo sa týka incidentu na konci zápasu, myslím si, že Beran strieľal zároveň s klaksónom, Húževka inkasoval puk do tváre a mal smolu. Určite to nebol úmysel."
Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Rovnako chcem pochváliť celý tím za nasadenie a disciplínu, s maličkým otáznikom - Pardavý, ktorý bol desať minút mimo hry. Využili sme domáce chyby, stále sme boli vo vedení, preto domáci museli hrať aktívne. Aj my sme si vytvorili šance na ďalšie góly, no nevyužili sme ich. Mrzí ma, že nám dnes na konci zápasu zlikvidovali jedného z najlepších hráčov Petra Húževku, ktorému museli ísť zadrôtovať čeľusť do nemocnice. Oproti Martinu máme výhodu v tom, že máme skúsenejších hráčov, ktorí lepšie zvládajú zlomové momenty, ale ešte nič nie je rozhodnuté. Postúpi až ten, kto vyhrá štyrikrát.

HK Aquacity ŠKP Poprad - HC Slovan Bratislava 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) - stav série 2:1
Góly: 26. Martin Segľa (Marcel Haščák, Piatak), 49. Marcel Haščák (Bambúch), 60. Cipulis (Jabrocký, A. Kroták) - 23. Hruška
Vylúčení: 5:10 na 2 min, navyše: Bambúch a Kasík obaja na 5+DKZ+10 min za údery a zhodenie rukavíc - Ľ. Pištek a I. Baček obaja na 5+DKZ+10 min za údery a zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Lokšík - Gašparík, Valach, 3893 divákov
Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Jerofejevs, Valečko, Fabian, Bambúch, Kasík, Čikovský, Gurčík - Cipulis, A. Kroták, Jabrocký - Jasovský, Kubus, V. Král - Martin Segľa, Piatak, Marcel Haščák - Lapšanský, Štolc, P. Svitana
Slovan: Hovi - Kusovský, Srdínko, Pavlas, Hančák, Hruška, Sersen, Devečka, Huba - Uram, Kukumberg, Vorel - Kuľha, J. Sýkora, M. Kokavec - Ľ. Hurtaj, Hreus, R. Tvrdoň - Lažo, Ľ. Pištek, I. Baček
Prvá tretina začala opatrne, ani jedno z mužstiev si nevytvorilo vyložené šance. Tie prišli až v presilovkách. V početnej výhode Popradu o dvoch hráčov však zahodili šance Kroták s Cipulisom a na druhej strane zmaril tutovku Tvrdoňa už ležiaci Kožuch. Gólový účet stretnutia otvoril v druhej tretine Hruška, keď spomedzi kruhov dorážal vyrazenú strelu. Na druhej strane vyrovnal po troch minútach Martin Segľa po peknom prieniku Piataka. V tretej časti hry vedenie na stranu domácich strhol Marcel Haščák, ktorý usmernil strelu Bambúcha od modrej. Po tomto góle nastal slovanistický uragán pred popradskou bránkou, vďaka obetavosti domácich mladíkov sa však Bratislavčania gólovo nepresadili. Naopak, 57 sekúnd pred koncom rozhodol definitívne o víťazstve domácich do prázdnej bránky Cipulis a Popradčania sa tak ujali vo štvrťfinálovej sérii vedenia 2:1 na zápasy.
Hlasy:
František Hossa (tréner Popradu): "Začali sme opatrne, lebo som Slovanom nemôžeme hrať 60 minút otvorený hokej. Som rád, že po inkasovanom góle sme vyrovnali krásnou akciou a potom sme napriek smole, keď sme trikrát nastrelili žrď a raz sme sami vyhodili puk zo súperovej bránky, zápas rozhodli. Som rád, že diváci videli kvalitný hokej, takto má vyzerať play off."
Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Obidve mužstvá podali snaživý výkon. Videli sme kvalitný zápas s napätím až do konca. Nechcem sa sťažovať na rozhodcov, ale toto bol z ich strany neprofesionálny výkon a niekto by sa už mal nad tým zamyslieť."