15. apríla 2011

Výsledky štvrtkových zápasov 1. kola play-off NHL

Zo slovenských hokejistov, ktorí hrali vo štvrtkových prvých zápasoch 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL o Stanleyho pohár (hrá sa na 4 víťazstvá, pozn.), sa bodovo nepresadil ani ...

nhl Foto: SITA, APNEW YORK 15. apríla (WEBNOVINY) - Zo slovenských hokejistov, ktorí hrali vo štvrtkových prvých zápasoch 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL o Stanleyho pohár (hrá sa na 4 víťazstvá, pozn.), sa bodovo nepresadil ani jeden. Ani jeden z nich sa netešil ani z víťazného vstupu do play-off. Ba práve naopak. Obaja slovenskí obrancovia odišli z domáceho ľadu v pozícii porazeného. Kapitán Bostonu Zdeno Chára bol svedkom prehry 0:2 s Montrealom a obranca "letcov" z Philadelphie Andrej Meszároš zasa prehral doma s Buffalom tesne 0:1. Nepomohlo ani to, že obaja strávili na ľade zhodne viac ako 25 minút - Zdeno Chára 25:26 min (päť striel na bránku súpera) a Andrej Meszároš 25:24 min (tri strely na bránku súpera). Aktérom najväčšej štvrtkovej drámy s nešťastným koncom pre jeho mužstvo bol Banskobystričan Michal Handzuš. Súboj "kráľov" z Los Angeles na ľade San Jose sa po riadnom hracom čase skončil remízou 2:2 a víťazstvo na stranu domácich strhol presným zásahom Joe Pawelski až v 15. min. predĺženia Michal Handzuš strávil na ľade 22:47 min, na bránku súpera vystrelil iba raz - a do štatistík si pripísal dva mínusové body.